Баскетбол за 90 мільйонів: яким буде новий Палац спорту в Черкасах
Реклама
Багатофункціональний палац спорту для ігрових видів спорту хочуть звести у Черкасах. Із місцем уже визначилися – побудують його на полігоні. Орієнтований на проведення змагань із баскетболу, Палац вміщатиме й інші види спорту та збиратиме понад дві з половиною тисячі глядачів.
Про це пише "Громадське ТБ. Черкаси".
У жовтні на прес-конференції генеральний секретар Федерації баскетболу України Володимир Драбіковський повідомив: в Україні планують будувати нові зали і реконструювати старі. Були серед переліку міст, де розвиватимуть баскетбольну інфраструктуру, і Черкаси.
"У державному бюджеті на 2018-й рік є 150 мільйонів гривень. Це дасть можливість розпочати будівництво Палаців спорту у п’яти містах України. Кількість глядацьких місць у цих спорудах налічуватиме щонайменше 2,5 тисячі. За попереднім планом це міста Рівне, Черкаси, Вінниця, Одеса, Дніпро (реконструкція «Метеору»). У цьому переліку можливі зміни, бо на будівництво залів виділяють кошти з держбюджету у розмірі третини від його вартості. А ще дві частини має спрямувати міський і обласний бюджети. Як спрацюють у цьому питанні міста і області – будемо бачити», – зазначив тоді Володимир Драбіковський.
За попередніми підрахунками, на будівництво Палацу потрібно 90 мільйонів. 30 мільйонів має дати Уряд, 30 – область і 30 – місто. На такі умови співфінансування Черкаси пристали та уже визначилися із земельною ділянкою, що відповідає чинній містобудівній документації. Відомий уже і замовник – підприємство "Черкасибудінвест".
"Ми знайшли ідеальне та рівне місце для спорудження Палацу – на полігоні у Південно-Західному районі. З приводу цієї локації протиріч немає. Більше того, у нас уже є робоча документація на продовження вулиці Олени Теліги (Конєва). Вона повинна виходити на вулицю Грушевсього (Котовського). Розвиваючи транспортну інфраструктуру, ми дамо поштовх до освоєння полігону», – розповідає головний архітектор Черкас Віталій Чернуха.
Наразі є лише типова ескізна пропозиція Палацу, що розроблена київськими архітекторами. Вона ще зміниться, враховуючи потреби нашого міста.
"Поки що ми визначаємося, що має бути у Палаці. Баскетбольні свята проходитимуть не щодня, а лише кілька разів на рік, тому доцільно було б облаштувати приміщення Палацу і для інших видів спорту. "Черкасибудінвест" розпише, які потрібні приміщення і скільки їх має бути та якої площі. А потім проектанти складатимуть усе це до купи", – пояснює Віталій Чернуха.
На паперовий етап головний архітектор дає близько року. Якщо не буде форс-мажорних обставин, ще рік-півтора зводитимуть споруду. На цьому етапі ще усе залежатиме і від підрядника та його потужностей.
Основні проектні рішення
Будівлю майбутнього Палацу мають розмістити на земельній ділянці прощею 2-3 гектари. На території навколо будівлі заплановано облаштування автостоянки для паркування автомобілів глядачів та службового транспорту. Також передбачений комплексний благоустрій території, зокрема і озеленення шляхом влаштування газону з багаторічними травами.
Багатофункціональний палац – багаторівнева споруда прямокутної форми. Комплекс призначений для проведення спортивних змагань з баскетболу (Чемпіонат України та міжнародні змагання), боксу, волейболу, гандболу, тенісу, для тренування спортсменів.
На першому рівні передбачають облаштувати багатосвітлову арену з універсальним спортивним полем, по периметру якої розташовані трибуни та ложі, вестибюль з гардеробними та санвузлами, роздягальні для спортсменів з душовими, туалетами та масажними кімнатами, приміщення для суддів, інспекторів FIFA, центр ЗМІ, технічні та побутові приміщення. На другому рівні розташують приміщення адміністрації палацу спорту, VIP-ложу, технічні та побутові приміщення.
План спортивної арени для гри в баскетбол
План спортивної арени для гри в мініфутбол, гандбол
При розробці проекту мають врахувати вимоги щодо доступності людей із інвалідністю та інших маломобільних груп. Передбачені пандуси на входах, нормовані розміри коридорів, сходів, дверних отворів, на трибунах – зручні місця.
Уже другий спортивний палац
Багатофункціональний палац спорту для ігрових видів спорту не єдиний масштабний проект, який планують реалізувати у Черкасах. Уже кілька років у місті йде розмова про Льодовий палац. Його хочуть звести у мікрорайоні «Митниця» на розі вулиць Богдана Хмельницького та Героїв Дніпра.
Майбутній спортивний об’єкт спеціалізуватиметься на грі в хокей, фігурних танцях та масовому катанні на крижаній арені. Він матиме, орієнтовно, два поверхи, заввишки загалом – 17,5 метрів та розрахований буде на близько 700 глядачів.
Члени виконкому навіть погодили проектно-кошторисну документацію на його будівництво, проте у ситуацію втрутився президент хокейного клубу «Донбас» Борис Колесніков.
"На наше замовлення була виготовлена практично вся робоча документація. Вона передбачала одну льодову арену, а коли Колесников запропонував нам приймати і міжнародні змагання, то тепер їх треба уже дві. Якщо говорити умовно, то всього треба удвічі більше: і землі, і площ, і роздягалень, і обслуговуючого персоналу, і навіть місць для проживання, бо потрібен готель. Колесніков навіть збирався приїхати у Черкаси, проте ми так його і не дочекалися", – додає Віталій Чернуха.
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть частину тексту і натисніть Ctrl+Enter