"Більшість сучасних схем у продажі для вишивки – непродумані й незмістовні", - митець
Реклама
Мода на вишиванки. Дедалі частіше люди по всьому світу одягають вишиті сорочки. Більше того, українські народні мотиви запозичують і відомі модел’єри.
Проте у перегонах за мейн-стрімом губиться значення й перше призначення вишиванки, інформує Рось.
За останні роки інтерес до української вишиванки значно зріс, підтверджує народна майстриня Олександра Теліженко. Вона досліджує народне мистецтво більше 30 років. Каже, вишиванка – це насамперед оберіг. Натомість сучасники використовують її просто для краси.
Більшість сучасних схем у продажі для вишивки – непродумані й незмістовні, -- кажуть фахівці. Орнаменти сплутані й не мають нічого спільного з українською традицією.
Кожен вишитий символ має значення, яке впливає на власника сорочки. Здавна українці носили вишиванки ручної роботи. Саме тому власноруч вишиті сорочки з "правильною" символікою є потужним оберегом, стверджує майстриня.
Справжню вишиванку роблять власноруч, із натурального полотна. Найкраще – домоткане чи лляне. Обираючи у магазинах сорочку, звертайте увагу на орнамент. Адже кожен символ має потужну енергетику, яка може впливати на долю власника вишиванки.
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть частину тексту і натисніть Ctrl+Enter