Черкащанам дозволили салютувати у Новий Рік, але за певних умов
Реклама
Салют може стати окрасою свята, але і може – завдати чималого лиха. Про це напередодні новорічних свят нагадує начальник управління цивільного захисту населення департаменту ЖКК Черкаської міської ради Юрій Кривошея.
А також зазначає, аби не зіпсувати святковий настрій, варто завжди пам’ятати про заходи безпеки у поводженні з піротехнічними виробами.
– Адже через необережність при їх використанні кожного року фіксується чимало випадків травмування людей. Також феєрверки, ракети «залітають» у вікна, на балкони квартир. Як наслідок – виникає пожежа. Найбезпечніше те, що вогонь може спалахнути як миттєво, що призведе до травмування людей, так і непомітно через декілька годин після процесу тління, коли у приміщенні нікого не буде, або коли вже люди ляжуть відпочивати, – наголошує Юрій Вікторович.
Зі свого боку радить, якщо ви все ж таки придбали петарди, ракети чи феєрверки або вирішили побути в місцях їх масового застосування, суворо дотримуйтесь основних правил безпеки:
• Не купуйте петарди і феєрверки на стихійних ринках. А тільки в магазинах, що мають держліцензію на продаж піротехніки. Придбана з рук піротехнічна іграшка може розірватися вже в момент підпалу, а як вона діятиме в процесі спалювання порохової суміші – взагалі складно передбачити.
• Не підходьте до місця проведення феєрверку (салюту) ближче ніж на 300 – 400 м.
• Не збирайте залишки ракет, що впали на землю. Оскільки вони можуть вибухнути у вас в руках. У жодному разі не кладіть їх до кишені, це може привести до трагічного наслідку.
• Кожен виріб має бути забезпечений інструкцією українською мовою, яка містить обмеження в користуванні за віком (чи можна давати в руки дітям) і правила утилізації.
• Бавлячись з уже купленою піротехнікою, не намагайтеся дізнатися, що у ракети всередині. Адже така цікавість може коштувати вам життя.
• Не пускайте ракети біля будівель, а тим більше всередині них.
• Салют – може спровокувати пожежу. Оскільки температура крапель магнієвих сполук, що утворюється при горінні, сягає 3000 градусів.
• До будь-якого піротехнічного виробу не можна підходити раніше, ніж через дві хвилини після закінчення його роботи. А до багатозарядних – краще не підходити ще довше.
• Піротехніку, яка спрацювала, гасіть, дотримуючись усіх можливих застережних заходів. Найкраще закидати її снігом.
• У жодному разі не знищуйте непридатні петарди в багатті або в печі.
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть частину тексту і натисніть Ctrl+Enter