"Черкащани могли бачити справжню медузу", - експерт
Реклама
Нещодавно в мережі з’явилось відео, що викликало чималий інтерес серед черкащан.
На відео, викладеному користувачем Едуардом Ткаченком, видно як у Дніпрі плаває організм, дуже схожий на медузу. Він невеликого розміру і круглої форми. Про це повідомляє “Прочерк“.
Як говорить кандидат біологічних наук, доцент Черкаського національного університету ім. Б. Хмельницького Максим Гаврилюк, те, що черкащани побачили у Дніпрі та зняли на відео, насправді може бути медузою. Однак, це зовсім не той організм, який мешкає у морському середовищі.
«Ці тварини належать до типу кишковопорожнинні. Протягом свого життя вони мають дві життєві форми – поліп, який веде прикріплений спосіб життя та медузу, яка є вільноплаваючою формою. Медузи з’являються після брунькування від поліпів – особин безстатевого покоління. Розмноження медуз відбувається статевим шляхом, у результаті чого утворюються плаваючі личинки (планули), з яких згодом розвивається поліп. Морські медузи більшу частину свого життя мають вигляд саме медузи.
Тоді як у прісноводних кишковопорожнинних медузи з’являються лише у короткий період для статевого розмноження, тому вони рідко потрапляють в поле зору. Це відбувається саме у літню пору», – пояснює пан Максим. У Дніпрі наразі є всі умови для існування таких медуз. Їжею для них служать планктонні організми, в тому числі яйця та личинки певних видів риб.
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть частину тексту і натисніть Ctrl+Enter