"Черкащани очікують побачити на посаді міського голови нову людину"
Реклама
Сергій Тищенко – молода людина в черкаському політикумі. Три роки тому він очолив обласний осередок Радикальної Партії Олега Ляшка, а у 2014 році Черкаська міська рада поповнилася чотирма радикалами, а Сергій очолив фракцію. У свої 31 Сергій Тищенко є успішним підприємцем та активним громадським діячем. Про перші зароблені гроші, батьківську підтримку й дружбу з Миколою Булатецьким розповів нам в інтерв’ю кандидат на посаду міського голови.
– Минулого року ти вперше став депутатом Черкаської міської ради. Що означає цей рік у твоєму житті?
– Цей рік дав величезний досвід, адже на мені була велика відповідальність, як керівника фракції. І я радий, що вдалося спрацювати єдиною командою. Фракція Радикальної партії домоглася, щоб п’ять мільйон гривень із бюджету розвитку витратили на заходи енергозбереження: утеплили навчально-виховні заклади освіти, замінили вікна та інше. Уперше в Черкасах було виділено 500 тисяч гривень на розвиток спортивних закладів міста. Допомогли підприємцям, яких почали утискати, піднімаючи плату за землю. Для мене мало важить політична сила, якщо мова йде про глобальні речі на користь міста, громади та й просто окремої людини.
– Тобі 31 рік. Відчуваєш в собі достатньо сил і потенціалу йти на посаду міського голову?
– Радикальна Партія Олега Ляшка пропонувала бути кандидатом на міського голову Миколі Івановичу Булатецькому. На що він однозначно завив: «Черкащани втомилися від Одарича і всієї компанії, на жаль, і Булатецького. Люди очікують побачити на посаді міського голови нову людину – таку, як Сергій Тищенко». Олег Ляшко, команда Радикальної Партії погодились на цю пропозицію. Незважаючи на молодість, я маю достатньо життєвого досвіду, аби балотуватися на мера міста й ефективно працювати на користь громади.
– Перші п’ять кроків мера Тищенка?
– Черкаси я відкрив для себе по-новому, коли обрався депутатом до Черкаської міської ради. Побачив, що це місто невикористаних можливостей і був просто вражений станом його занедбаності.
Люди потребують не екстраординарних програм, а простих реальних речей. Перше – це нові якісні дороги, які прослужать більше, ніж рік-два. Друге – красива, доглянута, упорядкована Дніпрова набережна. Третє – в умовах енергетичної кризи, людям потрібні заходи максимального енергозбереження. По-четверте, я сприятиму розвитку спорту у місті, бо мені прикро бачити, як відомі черкаські спортсмени збирають кошти через Фейсбук на спортивний інвентар. Ну і по-п’яте, модернізація систему комунального господарства. На прикладі батька я бачив, як міський голова може змінювати на краще усі сфери міста. Йому вдалося повністю оновити систему водопостачання, він один із перших запровадив сміттєві баки у приватному секторі ще задовго, як це зробили в Черкасах.
По життю я рівняюсь на батька. Він прийшов у Монастирище простим учителем, потім став директором – зробив зі школи найкращу в районі. Заслужив такий авторитет у громаді, що його втретє обрали мером міста Монастирище. У чому його секрет? Та він просто по-людськи ставився до кожного громадянина міста й з усіма поводився порядно. Що з бабусею-пенсіонеркою, що з впливовим підприємцем завжди говорив однаково – саме за такі якості його й поважають виборці. Батько завжди умів створити дієздатний колектив, і, працюючи рік в Черкаській міській раді, я бачу наскільки це важливо для ефективної діяльності. Навіть тост якось казав, що Сергія Одарича треба відправити до нього на стажування.
– До того, як прийти в політику, ти вже досягнув успіху в підприємництві. Розкажи, як починав.
– Мені нічого не принесли на блюдечку. По завершені навчання я одразу пішов працювати на фармацевтичний завод юрисконсультом і паралельно відкрив вуличне міні-кафе у Монастирищі поблизу річки. Усе починав з нуля, причому самостійно, – аж до того, що сам товар замовляв, а в обідню перерву (на заводі) їздив скуповувати продукти. Тоді я отримував 1000 гривень зарплати, а в кафе міг заробити такі кошти за 3-4 дні. Це дало розуміння: працювати на себе – значить мати економічну незалежність і самореалізацію в житті. Згодом я облаштував територію, де стояло кафе: встановив майданчики, лавочки, клумби − і це стало зоною культурного відпочинку в місті. До того ж, ми зробили комфортну пляжну зону. Багато місцевих мешканців дякували за таку роботу.
– Тоді навіщо пішов навчатися на факультет професійних суддів?
– Так наполіг мій батько, бо дуже вірив, що порядні люди можуть змінити систему. Коли ж я пішов на першу практику був вражений гнилістю судової системи і її правилами, коли телефонний дзвінок стає вищим закону – і так у 99 % випадків. А я завжди хотів бути незалежним і така робота ну ніяк не в’язалася із моїми принципами.
– І тому знову повернувся на підприємницьку ниву.
– Так. На своїй першій власній справі заробив кошти, який вклав у будівництво у 2008 році. Тоді саме настала криза, і в будівельній галузі не було обігових коштів. Я почав фінансувати окремі проекти, потім на партнерських умовах брати участь в повноцінних проектах будівництва. Підприємництво, становлення власної справи – це хороша школа життя, яка формує характер, виховує цілеспрямованість, рішучість, креативність дій. По-іншому, ці якості просто не розвиваються.
– Що допомагає і що заважає успішно розвивати власну справу?
– Якщо говорити про Україну, то легше сказати, що заважає, бо скрізь бюрократія і тотальна корупція. Я підтримую позицію Олега Ляшка, Михайла Саакашвілі, які говорять, що треба ліквідувати половину податків і дозволів, що видають чиновники і просять за це хабарі. Власне тому і йду в мери, аби міняти систему. До того ж, багато чого можна змінити на місцевому рівні, без вказівок «згори».
– Спортивне виховання молодого покоління – так звучить один із твоїх пріоритетних напрямів діяльності. Як втілюєш у життя?
– Ми ж хочемо мати здорову націю? Спорт – це шлях до того. Я з 11 років займаюся боротьбою, із 16 – боксом. Уже тоді дав собі обіцянку: як тільки почну заробляти кошти – якусь частину вкладатиму у спорт. Так я створив Монастирищенську федерацію боксу, яку й сам фінансую. Провів більш п’яти всеукраїнських турнірів з боксу за участю відомих спортсменів – Максима Бурсака, Дениса Беринчика, Миколи Буценка та ін. – мені хотілося, щоб діти знайомилися із видатними спортсменами і таким чином я витягував їх з вулиці й залучав до активного здорового життя. Зважаючи на мою діяльність у підтримку спорту, боксерська громадськість обрала мене Президентом обласної федерації боксу та членом Виконавчого олімпійського комітету в Черкаській області.
*політична реклама
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть частину тексту і натисніть Ctrl+Enter