Черкащани залишили свій слід у Горішніх Плавнях
Реклама
Черкаські майстри оздобили сусальним золотом ікони Свято-Миколаївського собору, що розташований у місті Горішні Плавні на Полтавщині.
Нині ж у цьому місті проходять громадські слухання з приводу перейменування міста на честь собору, інформує "Прочерк". Містяни планують звернутися до Верховної Ради, щоб Горішні Плавні перейменували в Святомиколаївськ.
Більшості жителів міста ймення "Горішні Плавні" не подобається. Цю назву місто отримало в рамках декомунізації. Її колишньому Комсомольську дала Верховна Рада за поданням Українського інституту національної пам’яті. Річ у тім, що місто, засноване в 1960 році, не мало історичної назви, тож його перейменували на честь найближчого села, знищеного задля кар’єрів комсомольського гірничо-збагачувального комбінату.
Разом із селом Горішні Плавні в 1960-х роках було зруйновано і місцеву Свято-Миколаївську церкву. Коли ж у 1990-му році в Комсомольську заклали перший храм, йому було вирішено дати назву цієї церкви.
Прикметно, що ікони для собору писали київські іконописці, а оздоблення для них із сусального золота робили вправні майстри із Черкас.
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть частину тексту і натисніть Ctrl+Enter