Черкаси увійшли до шістки міст, що вже уклали договори з Нацслужбою здоров’я
Реклама
Хід медичної реформи у місті Черкаси достатньо успішний: наше місто серед небагатьох, які вже уклали договори з Національною службою здоровя.
Про це у "Facebook" повідомив директор департаменту охорони здоров’я Черкаської міської ради Олег Стадник.
Він, зокрема, нагадав, що 1 липня – це не час закінчення укладання декларацій, а це час укладання угод із Національною службою здоров’я, тобто дата, яка важлива насамперед для чиновників від медицини, а не для громадян. Далі на основі офіційних даних із сайту Електронної системи охорони здоров”я МОЗ України голвоний медик Черкас аналізує ситуацію в місті. Мыстяни ж мають укласти договори до 1 січня.
“У Києві 1 652 лікаря уклали 729 тисяч декларацій, в середньому 441 декларація на лікаря. На сьогоднішній ранок по місту укладено 140 лікарями 83 тисячі декларацій, в середньому по 593 декларації на лікаря. Місто Київ на четвертому місці серед регіонів України. Що провального в Черкасах? Поки що не видно…По області, де зареєстровано 594 лікаря, укладено на ранок 268 тисяч декларацій. Лікарі міста, які складають п’яту частину всіх лікарів, уклали кожну третю декларацію по області. Дійсно, Черкаська область на п’ятому місці знизу серед усіх регіонів. І це образливо. Але не через місто Черкаси. Із офіційного листа обласного управління охорони здоров’я ві д 25.06.2018 року є така інформація: Городище – 0, Кам’янка – 0, Лисянка- 0, Чигирин – 0, Маньківка – 0,4, Тальне – 3,5, Катеринопіль – 3,05, Умань – 6… Все це – відсотки укладених декларацій. Всього по області 18 відсотків”, – наводить він статистику і додає: – Навпаки, місто Черкаси увійшло у шістку міст , які уже уклали договори із Національною службою здоров’я. Це непросто, тому що там достатньо жорсткі вимоги, викладені у п’яти додатках до заяви”.
Потрапляння до шістиу міст обласного значення по всій Україні дає суттєву різницю у фінансуванні галузі охорони здоров’я.
“Раніше Центри сімейної медицини фінансувались за рахунок медичної субвенції із державного бюджету .Так було все півріччя: медична субвенція плюс кошти міського бюджету.На перше півріччя 39 млн на первинку. На друге півріччя було передбачено 26 млн. Це якби ситуація не змінилась, місто не увійшло б у цю шістку , авангардну шістку міст обласного значення. Тепер кошти державної медичної субвенції замінять фінансами із Національної служби здоров’я – а це 53 мільйони гривень. 53 млн проти 26 млн. Але найголовніше, над чим ми зараз в Департаменті зосереджені, це адекватна система оплати праці в Центрах сімейної медицини. Ми покладемо край зрівняйлівці, кращі лікарі повинні отримувати значно більше. І тому наступний приріст кількості декларацій – це фінансовий стимул для лікарів мати максимальну кількість пацієнтів”, - зазначив Стадник.
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть частину тексту і натисніть Ctrl+Enter