Черкаські екстремали поділилися таємницями приборкання вогню
Реклама
Учасники черкаського колективу шоу-проекту "Подих Дракона" розповіли, як їм вдається робити неймовірні трюки та дихати полум’ям.
Про це інформує "Вікка".
Для майбутнього "Подиху Дракона" все почалося більше восьми років тому з військово-історичної реконструкції. На одному з відтворень історичної епохи колектив клубу "Пілігрим" помітив, як люди крутили запалені факели, і теж загорівся ідеєю спробувати щось подібне.
"Ми подумали, що це дуже цікаво, і в той момент "Пілігрим" переріс у "Подих Дракона". Перші півтора року ми просто тренувалися, методом проб і помилок вивели зручні конструкції, які використовуємо і на сьогодні, обзавелися якісним реквізитом. Після довгих тренувань та репетицій ми зрозуміли, що таке хобі, окрім задоволення, може приносити і прибуток", – розповідає керівник колективу Тетяна Хижняк.
Створювати вогняне шоу дуже непросто та ще й небезпечно для здоров’я та життя. Окрім того, що треба бути у відмінній фізичній формі (усі учасники мають спортивну підготовку: хто займався акробатикою, хто єдиноборством чи танцями), ще й потрібно готуватися до можливих опіків. І якщо шкіру можна хоч трохи захистити кремами, то з органами дихання все набагато складніше.
"Небезпечні усі елементи, які передбачають використання вогню. Зокрема особливої обережності потребує номер із видування вогню. Тут вберегти фаєрщика може тільки дотримання правил безпеки. Якщо розумієш, що навколо рота залишається гас і він загорівся, то перше, що треба зробити – це обмежити доступ кисню, закривши щільно місце ураження. В жодному разі не можна випльовувати залишки гасу і не вдихати, бо можна отримати опік легенів", – зазначає Тетяна.
Працюючи з вогнем, фаєрщики прораховують усе до найменших дрібниць: починаючи від підбору якісної піротехніки і закінчуючи костюмами для виступів, які в жодному разі не мають бути синтетичними.
"Вогню не треба не боятися, його потрібно поважати. Відпрацьовуючи номери, ми всі отримуємо опіки. Здебільшого вони на руках, хоча буває, що і на обличчі. На таких помилках вчилися. Так, до прикладу, не одразу прийшли до того, що видувати вогонь треба за вітром", – зауважує керівник колективу.
Секрет успіху фаєрщиків у постійних тренуваннях та роботою над собою. Узимку "Подих Дракона" тренується у спортзалі перед дзеркалом, а в теплий період року – на відкритій місцевості: Долина троянд, стадіони та пляжі, де колектив неабияк привертає увагу містян.
"Подих Дракона" уже брав участь у зйомках фільму, колектив запрошували на зйомки телевізійних проектів таких, як "Все для тебе" і "Останній шанс". Найбільш запам’яталася робота за кордоном – у Китаї. У Піднебесній вони пропрацювали за контрактом півроку. Фаєрщиця зізнається: працювати там було добре, а от жити – не дуже.
"До своїх колективів вони звикли, а от ми як європейці були для них в дивину. У нас із дівчатами були заплетені афрокоси, дійшло навіть до того, що ми боялися, що їх повідривають, бо всі смикали, перевіряючи, чи справжнє волосся. Особливо не щастить там нашим дівчатам зі світлим волоссям. А так ми усі були для них Катюшами", – пригадує Тетяна.
Наразі колектив налаштований отримати і європейський досвід. Планує "Подих Дракона" ще й організувати у 2017 році фестиваль вогню. Команда переконана: колективам з різних куточків країни є чим здивувати глядача.
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть частину тексту і натисніть Ctrl+Enter