Черкаські острови на Дніпрі кишать бакланами
Реклама
Кількість птахів постійно зростає.
Цей факт непокоїть орнітологів, оскільки баклани відомі тим, що їх послід винищує всю флору на місці поселення птахів. Про це у коментарі сайту vikka.ua повідомив черкаський орнітолог Максим Гаврилюк.
За його словами, проблема із розселенням бакланів є актуальною не лише на Черкащині, а й у різних країнах Європи. Досі людство не придумало, як боротися з популяцією птахів, адже їх відстріл заборонений законом.
Нарікає на велику кількість бакланів і заступник директора ДП "Іркліївський розплідник рослиноїдних риб" Сергій Піддубний. Він переконаний, що в Україні варто було б запровадити державну програму по боротьбі із цим птахом.
"Баклани наносять дуже велику шкоду рибним запасам як Кременчуцького водосховища, так і матеріально-технічній базі нашого підприємства. Зазвичай лише один баклан з’їдає до 3 кілограмів риби щодня, – розповідає він. – Крім того, у місцях їхнього поселення можна вважати, що острова не існує. Звідти тікають качки, чаплі, адже від їхнього посліду все вигорає".
Цікаво, що у Китаї та Японії протягом багатьох століть використовували бакланів для рибного промислу. В наші дні японці практикують таке заняття в якості туристичного атракціону. Підготовлених бакланів відпускають та за допомогою спеціального кільця на шиї та мотузки контролюють, аби ті, коли спіймали рибу, не ковтали її. За допомогою п'яти-десяти бакланів можливо наловити цілий кошик риби всього за кілька годин, при цьому ще й отримати величезне задоволення.
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть частину тексту і натисніть Ctrl+Enter