Черкаські ветерани можуть не послухати і вдягнути на 9 травня георгіївську стрічку
Реклама
Табу на російську імперську символіку. Двоколірна смужка, з якою 70 років тому солдати здолали фашизм, нині може викликати небажаний ефект. Вона стала символом окупації, вбивств і крові полеглих українців, військових і цивільних, дорослих і малечі, інформує телеканал Рось.
А ще ненависті до реваншизму нинішньої владної верхівки Кремля. Зустрічати День Перемоги без георгіївських стрічок, аби уникнути провокацій ще торік закликала українців влада.
Петру Красовському майже дев’яносто. На фронт він пішов у 43-му. Саме тоді радянське керівництво реанімувало георгіївські кольори. Щоправда, стрічка змінила назву стала гвардійською. У ветерана багато бойових медалей і орденів. Чи не кожна нагородна планка має елемент гвардійської стрічки. Адже саме ці два кольори є символом тієї війни.
Голова черкаської міської ради ветеранів зазначає, георгіївська стрічка є в кожного фронтовика. А їх у обласному центрі більше дев’ятисот. Окрім того у Черкасах живе ще п’ять тисяч учасників війни. Іван Губський каже, що радив їм відмовитися від цього атрибуту 9 травня. Утім, що всі черкаські ветерани послухаються і в дні свята не одягнуть стрічку не гарантує.
Георгіївська стрічка стала невід’ємним атрибутом цілої низки відзнак дореволюційної Росії, СРСР та нинішньої Російської Федерації, зауважує кандидат історичних наук Григорій Голиш. В його колекції є кілька таких ще царських «георгіїв», але без самої стрічки. Вперше її використали у фалеристиці у 18 столітті у військовому ордені Святого Георгія.
Він вважається покровителем воїнства. Власне, від цієї нагороди і походить її назва. Цей вищий офіцерський орден надавався за особисту хоробрість, уміле командування військами. А стрічка мала суто мілітарну символіку. Жовтий і чорний – це кольори запеклого бою. Вогонь і дим із жерла гармат.
Символ особистої мужності нині популярний у проросійських організацій, які мріють про відродження мілітаристичної могутності імперії та плекають ностальгію за радянським минулим. Тож, не завжди георгіївську стрічку чіпляють собі на груди справжні герої, носії доблесті і слави.
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть частину тексту і натисніть Ctrl+Enter