Черкаські волонтери та АТОвці скаржаться на медиків Третьої міської лікарні
Реклама
Волонтери переводять черкаських бійців до обласної лікарні, адже в третій не надають безкоштовно ліки пільговикам.
Про це під час прес-конференції повідомив голова правління ГО «Об’єднання бійців реформаторів» Сергій Лугеря.
За його словами, Третя міська лікарня не заключила договір з надання безкоштовних ліків пільговим категоріям. Допомагати учасникам бойових дій взялися черкаські волонтери. Вже відомо про другу людину, якій допомагають збирати кошти на лікування. Як розповів Сергій Лугеря, одного з бійців не лікували і запустили хворобу до такого стану, що його життєдіяльність підтримують штучно і дають препарат, вартість якого 1,5 тис. грн. за одну ампулу.
Громадські організації та спілки, які підтримують АТОвців, хочуть звернутися до місцевих та обласних органів влади.
За словами Сергія Лугері, головний лікар Третьої міської лікарні не був проти, щоб пацієнтів переводили до іншого медичного закладу, адже в лікарні немає медикаментів та відсутнє фінансування.
Волонтер Людмила Погоріла займалася переведенням бійця Дениса. Про АТОвця волонтерам повідомили з військкомату.
«Попросили про допомогу. Ми знайшли його. Він був у важкому стані. Лікарі сказали, що дали йому 72 години: якщо виживе, будемо щось думати. Така була відповідь. Ми забирали його зі звичайної палати. В обласній лікарні його з приймальні перевили до реанімації. Чоловік досі там, вже 13-ий день», – розповіла Людмила Погоріла.
За її словами, кошти на лікування Дениса збирають щодня, адже медикаменти дуже дорогі. Один день лікування обходиться у 3-3,5 тис. грн. Стан чоловіка критичний. Самостійно він дихати не може. Лікарі встановили діагноз – гнійна пневмонія. А приїхав до лікарні АТОвець лише з температурою.
Активісти збираються найближчим часом влаштувати зустріч з головою Черкаської ОДА Юрієм Ткаченком та головним лікарем КП «Третя черкаська міська лікарня швидкої медичної допомоги» ЧМР Олександром Федоруком.
«Нам відомо лише про двох осіб, яких переводили протягом останніх двох-трьох місяців. Один боєць потрапив до лікарні після важкої ДТП, другий – з пневмонією. Могли бути більш легкі випадки, коли сім’ї самі оплачували лікування», – зазначив у коментарі кореспонденту Zmi.ck.ua Сергій Лугеря.
Як повідомив директор департаменту охорони здоров’я Черкаської міськради Олег Стадник, угода про надання безкоштовних ліків пільговим категоріям між Третьої лікарнею та фармацевтичною фірмою, яка перемогла у тендері, укладена.
«Пільгові категорії забезпечуються ліками в разі амбулаторного лікування, за пільговими рецептами. А лікування в стаціонарі – це лікування абсолютно всіх і не має чітко визначених пільг. Лікують всіх в межах кошторисного забезпечення закладу охорони здоров’я. Угода укладається з початку року і не з аптеками, а з потужними фармацевтичними компаніями. Лікарня замовляє поквартально широкий перелік необхідних ліків. А бувають медикаменти, які замовляють, коли вони стають необхідними для пацієнта», - зазначив головний медик міста.
За його словами, якщо пацієнт поступив до Третьої міської на стадії розвитку хвороби, то вже при гнійній пневмонії, він потребує лікування в торакальному відділенні обласної лікарні. Для цього і існує це відділення. Поки пацієнт перебував в міській, він лікувався за кошти лікарні.
«Третя міська лікарня – лікарня швидкої і невідкладної допомоги. Якщо людину привезли у невідкладному стані, її стабілізують. Якщо є потреба в складній реконструктивній операції, існує третинний рівень надання допомоги. Їх переводять не через те, що пацієнтів не хочуть лікувати, а так передбачено системою», - пояснив Олег Стадник.
А щодо слів лікарів про 72 години, головний медик погоджується, що це звучить занадто цинічно, але, за його словами, це реалії життя. За рік через лікарню проходить 22 тисячі особи і, на жаль, якась частина помирає.
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть частину тексту і натисніть Ctrl+Enter