Черкаські вулиці отримають нові назви
Реклама
У Будинку культури імені Івана Кулика відбулися громадські слухання щодо перейменування міських вулиць. На них прийшло 317 черкащан. І у кожного – своє бачення назв, інформує Громадське ТБ: Черкаси.
– Навіщо нам історичні назви? У нас народилася нова країна, у нас є тисячі героїв, які пролили за неї кров! Чому немає вулиці імені Героїв Крут, наприклад?, - чути з зали.
– Чому вулиця Небесної сотні поділена на дві? Чому половина названа Святомакаріївською?, - обурюються присутні.
В топонімічній комісії пояснюють – назвали на прохання Московського патріархату. Одразу лунають крики «Ганьба!».
Навіть самий формат голосування був не всім до вподоби. Дехто пропонує провести збори жителів вулиць – нехай там все і вирішиться. Комісія наполягає ж на голосуванні.
Топонімічна комісія була створена однобічно, стверджує доктор філологічних наук, професор ЧНУ імені Богдана Хмельницького Володимир Поліщук. У ній не вистачає ширшого представництва.
– Там пропозиції ідуть від кількох осіб, а всі інші – погоджуються, – каже він, – Сьогодні на збори прийшли люди, які не фахові, вони питають «що вам зробив Добровольський і Пацаєв?». Але ж коли давали такі назви, то це було нав’язування носіїв радянського духу, і таких вулиць засилля і в Черкасах, і в Києві, будь-де. На мою думку, кожне поселення у топонімах мусить відображати власне українську історію.
Черкащанин Олексій Братенков виступає проти перейменування вулиць. Запевняє, що воно не на часі.
– Я згоден, що позбутися радянського минулого необхідно, але у країні глибока криза, а перейменування – це додаткові витрати. До того ж, перейменовуються ті вулиці, які не мають жодного відношення до радянських діячів. Наприклад, вулиця Паризької Комуни або Толстого. А навіщо перейменовувати вулиці, названі на честь радянських космонавтів? Чим вони нашкодили українському народу?
Депутат Верховної Ради від Блоку Петра Порошенка Олег Петренко запропонував назвати вулицю Орджонікідзе ім’ям Сергія Амброса [боєць «Азову» Сергій Амброс з Черкас, загинув 18 лютого під час мінометного обстрілу в м. Широкине, – ред.]. Проте голосів учасників зборів для цього забраколо.
– Я підтримую думку батька загиблого атовця, про те, що треба увіковічнити пам’ять у назвах вулиць усіх черкащан, які загинули на війні, - зазначає нардеп із Черкас.
Через кілька годин люди почали розходитися. У комісії зрозуміли, що без кворуму не проголосують. Тому продовжать на наступних зборах.
Секретар топонімічної комісії Олексій Дубовий каже, що згідно закону про декомунізацію ще близько 70-ти вулиць в Черкасах підлягають обов’язковому перейменуванню.
– Сьогодні громадою підтримано переіменування 22-х вулиць із 43-х запропонованих. Але стосовно деяких вулиць була підтримана позиція не топонімічної комісії, а учасників слухань.
Отже, черкащани погодилися перейменувати наступні вулиці:
Петровського – на Героїв Майдану,
Луначарського – на Генерала Момота,
Вербовецького – на Кобзарську,
Ільїна – на Гайдамацьку,
Фрунзе – на Верхню Горову,
Калініна – на Нижню Горову,
Піонерську – на Митницьку,
Рози Люксембург – на Гуржіївську,
Сєдова – на Новопречистенську,
узвіз Дзержинського – на Білоцерківський узвіз,
узвіз Островського – на Старособорний узвіз,
провулок Герцена – на провулок Хижняківський,
провулок Енгельса – на Клименківський,
Кірова – на Святотроїцьку,
Ворошилова – на Дахнівської Січі,
Комунарів – на Змагайлівську,
Мініна-Пожарського – на Соснівську,
Клубний узвіз – на Остріжний узвіз,
провулок Кірова – на провулок Ручай,
Постишева – на Праслов’янський узвіз,
узвіз Котовського – на Грецький узвіз.
Чкалова – на Татинецьку
Добровольського, Толстого та Орджонікідзе поки залишилися зі старими назвами.
Найближчим часом виконавчий комітет розгляне обрані назви, а останнє слово буде за міською радою.
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть частину тексту і натисніть Ctrl+Enter