Черкаський депутат доступно пояснив, чому МАФи є злом для міста
Реклама
Депутат Черкаської міської ради Руслан Зоря нагадав про шкоду від МАФів, адже, на його думку, більшість населення взагалі не вважає їх проблемою.
Свою позицію народний обранець озвучив на своїй сторінці у Facebook.
"Основні аргументи проти:
- продавчині МАФів не завжди офіційно оформлені
- у випадку самочинного встановлення, їх власники не сплачують орендну плату за землю і бюджет міста недоотримує кошти
- продаж підакцизних товарів без чеків що несе збитки міському бюджету
- торгівля підакцизними товарами (алкоголь,тютюн) вночі попри заборону міськради і наслідок підвищення рівня злочинності серед молоді
- продаж алкоголю і тютюну неповнолітнім
- пропонуючи населенню на кожному кроці спиртне і тютюн створюємо провокацію (за останні роки рівень алкоголізму серед молоді зріс на 20%)
- антисанітарія в приміщеннях МАФів та прилеглих територіях
- псують архітектурний вигляд обласного центру
- для демонтажу незаконних МАФів, влада витрачає гроші з бюджету
- боротьба за встановлення МАФів породжує корупцію в міській владі
- наявність конфліктів між мешканцями багатоповерхівок з відвідувачами МАФів, які розташовані в їх дворах або поруч. Особливо це стосується тих торгівельних точок які продають спиртне на розлив.
Як бачите недоліків дуже багато і вони несуть лише шкоду місту, населенню та громадській безпеці.
Так ось, в контексті всього сказаного, я вважаю за доцільне значно скоротити кількість МАФів та заборонити в них продавати алкоголь і тютюн. Крім цього, станом на поточний момент треба ввести мораторій на встановлення МАФів в м. Черкаси, що дозволить до врегулювання питання призупинити їх збільшення.
В минулому році нами було розроблено законопроект, та за допомогою народного депутата від УКРОПу Віталія Купрія зареєстровано на розгляд Верховної Ради України законопроект про внесення змін до деяких законів України щодо впорядкування торгівлі алкогольними та тютюновим виробами.
Мають бути розроблені схеми чітких місць встановлення торгових павільйонів та МАФів. Як варіант я би пропонував розробку та будівництво єдиних, що органічно вливаються в архітектурний ансамбль міста будівель комунальної власності. Вони ж потім будуть здаватися в оренду підприємцям. І знову ж таки, у випадку порушень з боку підприємця, не потрібно буде витрачати бюджетні кошти на знесення МАФу. Просто розриватиметься договір про оренду та залучатиметься новий, більш відповідальний підприємець. Можливо також створити комунальне підприємство, яке опікуватиметься їх утриманням.
По великому рахунку для вирішення цього питання потрібна лише воля Черкаської міської ради", - зазначив Руслан Зоря.
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть частину тексту і натисніть Ctrl+Enter