Черкасці можуть "достукатися" до влади за допомогою петицій
Реклама
Аби владці розглянули електронне звернення, його мають підтримати 250 голосами.
Про це повідомляє «Рідна Черкащина».
Уже більше року офіційно визнається в Україні такий інструмент електронної демократії, як петиції. Донедавна на Черкащині лише Канівська міська рада передбачила для громадян такий інструмент. А відтепер черкащани можуть реєструвати електронні петиції і на сайті Черкаської міської ради. Аби петиція “спрацювала” і її почала розглядати Черкаська міська рада, петиції треба набрати 250 голосів упродовж місяця.
“Ще одна маленька перемога, – вважає громадська активістка Вікторія Феофілова. – Знаю, що є багато скептиків щодо цього інструменту демократії, однак висловлюсь «за»:
– це спонукає громадянам вчитися чітко формулювати свої ідеї/вимоги та бачити, чи мають вони підтримку в громаді;
– це дозволяє заявити свої ідеї/вимоги так, щоб їх принаймні побачили у владі;
– це спонукає громадян вивчати повноваження місцевого самоврядування (з якими питаннями варто звертатися до міської влади, а з якими – ні);
– це змушує владу як мінімум аргументувати свою відмову;
– це дозволяє розумній владі бачити найбільш чутливі теми/проблеми міста і робити висновки”.
Вимоги до електронних петицій:
Для створення електронної петиції ініціатор (особа чи група осіб) має сформулювати суть звернення та розмістити текст на офіційному сайті органу влади, до якого вона спрямована.
У змісті електронної петиції в Україні забороняються: заклики до повалення конституційного ладу України, заклики до порушення територіальної цілісності України, заклики до вчинення терористичних актів, пропаганда війни, насильства, жорстокості, розпалювання міжетнічної, расової та релігійної ворожнечі, посягання на права і свободи людини, інформація, що принижує честь і гідність, права і законні інтереси осіб, матеріали та висловлювання, що несуть загрозу національним інтересам і національній безпеці України, матеріали порнографічного та сексуального характеру, передвиборчі матеріали, комерційні та рекламні матеріали.
Вимоги до кількості підписів громадян на підтримку електронної петиції до органу місцевого самоврядування та строки збору підписів визначаються статутом територіальної громади чи Регламентом відповідної ради.
Особливий порядок розгляду петицій, які набрали належну кількість підписів, визначається актами адресатів петиції.
Якщо петиція не набрала необхідної кількості підписів, її розглядають в порядку, встановленому законом для звичайних звернень громадян.
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть частину тексту і натисніть Ctrl+Enter