"Чому так дорого й мовою окупанта?": головний медик Черкас відреагував на критику щодо бахіломату
Реклама
Головний медик Черкас Олег Стадник відреагував на критику в соцмережах щодо бахіломату, який нещодавно встановили у дитячій лікарні. Зокрема, містян обурила ціна на бахіли та те, що він "мовою окупанта". Також посадовець пояснив для чого такий автомат потрібен.
Про це все Олег Стадник написав на своїй сторінці у "Facebook".
“Чи потрібні? Питання риторичне, і, можливо були б непотрібні, якби у кожного члена громади міста була така висока санітарна свідомість, щоби при кожному відвідуванні своїх родичів у лікарні, по дорозі він заходив у аптеку і купував собі і для себе одноразові бахіли. На жаль, поки що не має і тому про це повинен думати хтось інший. Ну, наприклад адміністрація закладу. Бо коли вона вимагає забезпечення якогось режиму (наприклад, відвідування відділення дітей грудного віку без бахіл заборонено) логічно наблизити таку послугу тим, хто приходить провідати. Звичайно, можливо бахіли купити в аптечній мережі. Але на відміну від аптечної мережі лікарні працюють і у святкові дні, і вночі. Тоді потрібно бігти у чергову аптеку в інший кінець міста. Або порушувати режим, прориватись і нести купу бруду в палату до дітей.
Було багато на це скарг, деякі з них розглядали комісійно, в тому числі по зверненнях АТОвців. Який вихід? Купити бахіломат, купувати бахіли, тобто покласти ці видатки на плечі всієї громади, незалежно, чи провідують вони пацієнтів чи ні. Є ще варіант – оголосити конкурс (відкритий , на все місто) на здачу вільної площі в оренду, можливо знайдеться підприємець, який поставить власний бахіломат, буде для цього бахіломату купувати бахіли і при цьому, а тепер УВАГА, ще і платити орендну плату у бюджет. Провели, віднайшовся, встановили. Про що і повідомили журналісти.
Друге – про ціну. Ціну формує власник бахіломату, зважаючи на амортизацію, відшкодування оренди, комунальних послуг і вартості бахілів. В даному бахіломаті бахіли в маленьких целулоїдних кульках, тому можливо вартість ще додатково до інших чинників закладена. На ціноутворення не впливає ні адміністрація закладу, ні департамент.
Третє – найлегше питання. Чому на іноземній мові? Мабуть, тільки такі орендар і знайшов, і має. На жаль, я особисто не знаю про випуск вітчизняною промисловістю. Знаєте, поділіться із орендарем. Що робити? Мені теж це різонуло у вічі. Тому попросив знайти компроміс, і написи повинні бути на мові української нації. Проконтролюю обов’язково.
Паралельно із дитячою лікарнею конкурс оголосило декілька інших лікарень. І вони не відбулись – не було бажаючих.
І тепер – або ми проїдемо катком критики по цій ініціативі, і цей поки що єдиний, безконкурентний підприємець згорнеться, відмовиться і піде з ринку послуг. Або у нас за одну ніч свідомість суспільства виросте так, що кожна людина на про всяк випадок завжди буде мати запас із десятка бахіл (прийшов сімейний лікар, педіатр до дитини, а у мене чисто або родичі потрапили у лікарню, і є бажання їх провідати), або будемо успішно тягати свої запилючені черевики до своїх дітей, до речі хворих.
А сподіватись, що це можна зробити іншим шляхом- звичайно можна, якщо цікавий процес “сподіватись”. Бо до медичної субвенції із державного бюджету міський бюджет додав 50% ще, щоби забезпечити комунальні послуги, заробітну плату до кінця року і мінімальний запас ліків, поточних видатків. Чи проросте озимина? не знаю… Все залежить від того як по ній топтатись”.
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть частину тексту і натисніть Ctrl+Enter