До Дня Незалежності в Черкасах вийшов у плавання корабель, названий на честь загиблого АТОвця (ФОТО)
Реклама
Сьогодні вперше за час незалежності України у плавання вийшов оновлений корабель "Кузьмич". Судно носить почесне ім’я загиблого в зоні Антитерористичної операції 26 серпня 2014 року черкащанина В’ячеслава Галви.
Про це повідомляє "Інфоміст".
Востаннє корабель виходив на воду більше 20 років тому. Відновити його взялися коштом міського бюджету після Майдану. На ремонт пішло 200 тисяч гривень. Нині завдяки судну вихованці міського клубу юних моряків зможуть проходити повноцінну корабельну практику.
"Черкаський клуб юних моряків – один з кращих в Україні у сфері національно-патріотичного виховання. Це – зразок і натхнення для багатьох інших. Приємно, що тепер у їхньому розпорядженні буде такий корабель. Символічно, що він носитиме ім’я Вячеслава Галви – воїна з великої літери. Незримо він продовжить робити те, чим займався усе своє свідоме життя, – вчитиме захищати Україну", – говорить народний депутат України Олег Петренко.
Серед тих, хто підтримав ідею ремонту корабля, – міський голова Анатолій Бондаренко.
"Не можна поміряти коштами те виховання, яке отримають діти наших черкащан завдяки цьому кораблю. Завдяки таким, як Галва, Подолянчук, Амброс, Черкаси є і будуть найкращим патріотичним містом. Ми, напевно, й одного відсотка не робимо того, що роблять наші військові на фронті. Але ми будемо працювати і дбати, щоб наше місто розвивалось", – каже мер.
Особливим святом видався День Незалежності для матері В’ячеслава Галви Олени Всеволодівни.
"Коли я вперше побачила після ремонту на воді корабель, було таке відчуття, наче це Слава пройшов. Тому що він виріс на цих берегах. Де б Слава не був, щороку він приїжджав у Черкаси. Це вагомий знак пам’яті не лише для нашої сім’ї, а й для вихованців клубу юних моряків", – говорить Олена Галва.
Право на урочисте підняття прапора військово-морських сил надали синові В’ячеслава Галви. Потому охочі змогли здійснити прогулянкову поїздку кораблем.
У матерілі використані фото Яни Бондаренко.
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть частину тексту і натисніть Ctrl+Enter