06.11.17 17:15

"Достукатися до небес". Як хочуть змінити петиції в Черкасах



 

Покращити систему електронних петицій у Черкасах пропонує секретар міськради Олександр Радуцький. Мова йде про звернення громадян до депутатів на сайті міської ради. Сьогодні для того, що міськрада розглянула вашу пропозицію, необхідно зібрати 250 голосів. Та це означає лише те, що депутати візьмуть до уваги ваше прохання, і не обов’язково задовольнять його. Почитайте, що хочуть змінити в системі електронних петицій і чи має це сенс.

Про це пише "Громадське ТБ. Черкаси".

Як діє електронна петиція?

Електронна петиція – це колективне звернення громадян до органу місцевого самоврядування через веб-сайт. Вона повинна стосуватись питань, які стосуються повноважень міської чи обласної ради. Якщо ваша петиція набрала необхідну кількість голосів, її розгляне відповідна комісія і винесе проект рішення вашої проблеми на сесію ради. Якщо ж петиція не набрала голоси – депутати її розглянуть лише як звернення.

Наприклад, електронна петиція до Черкаської обласної ради розглядається, лише якщо зібрала не менше 1000 підписів на сайті. Проте досі на сайті облради не подали жодної петиції.

Що пишуть черкащани?

Зареєструвати петицію на сайті Черкаської міськради стало можливим торік у вересні. Зараз на сайті 219 петицій, з них на розгляді – 35, на 163 міська рада вже відповіла, ще 18 поки збирають підписи.

Як ми вже писали, розгляд депутатами вашої петиції не завжди означає, що її задовільнять. Наприклад, депутатів попросили заборонити нічну  їзду мотоциклістів у місті. Однак вони лише звернутися до патрульної поліції з проханням підсилити контроль за шумовими показниками у нічний час.

А от петицію про заборону розміщення в місті пересувних цирків, зоопарків, звіринців і виставок міська рада підтримала повністю.

Із нещодавніх прохань містян – перенести встановлення ігрового майданчика у вигляді корабля зі скверу ім. Б. Хмельницького до дитячого парку «Казка». Електронна петиція набрала 254 голоси з 250 необхідних. І депутати її підтримали: майданчик у вигляді корабля тепер буде у Парку Хіміків.

Ще один приклад того, як народні обранці дослухалися до громади – перенесення стели «Я люблю Черкаси». Вони вирішили встановити її не в парку «Сосновий бір», а на дамбі в районі станції Панське.

Не обійшлося і без курйозів. 18 серпня на сайті Черкаської міської ради була зареєстрована петиція «Про дострокове припинення повноважень міського голови Бондаренка А. В. шляхом висловлення недовіри депутатським корпусом міста Черкаси». За неї проголосувало 257 осіб, але більшість із них підписувалися дивними іменами – Вова Павлович Рубенштейн,  Наталія Марківна Цукерберг, Василь Андрійович Куропаткін, Женя Денисович Карамзін, Петро Адольфович Аршавін.

Заступник голови фракції Партії вільних демократів у Черкаській міській раді Олександр Згіблов запропонував встановити кіоск із шаурмою біля під’їзду тих чиновників, які дали на нього дозвіл. Ця петиція набрала потрібних 258 голосів.

То чи потрібні такі безглузді петиції та як правильно набирати голоси?

Більше – краще?

Секретар міської ради пропонує розглядати лише ті електронні петиції, які набрали не менше 500 голосів. А для того, щоб врятувати систему від ботів, використовувати технологію BankID – ідентифікацію особи за рахунок її банківських даних.

Збільшення порогу голосів – це не першочергове завдання у цій справі, вважає громадський активіст Іван Подолян.

– Спочатку потрібно відсіяти ботів – потім дивитися, як набираються голоси. А вже якщо навіть після авторизації всяка маячня проходить бар’єр в 250 голосів – підвищувати поріг поступово. Дайте цьому інструменту окріпнути, – зауважує Іван Подолян.

Підняття бар’єру ніяк не пов’язано з ботами, впевнений активіст Артур Чемерис.

– Боти –  це головна проблема інструменту петицій, але вона просто усуваєтся за допомогою BankID. Але це жодним чином не пов’язано із підняттям бар’єру для розгляду. Тут ми знову бачимо маніпуляції від ініціаторів цього проекту. У зручних для себе питаннях Олександр Радуцький неодноразово апелював до позитивних результатів голосування за ту чи іншу петицію. Звичайно, проектів рішень ініційованих саме петиціями стає все більше і міська рада, що працює в не дуже продуктивному режимі, не встигає їх всі розглядати. Але це все ж питання ефективності роботи депутатів, що є однією з компетенцій саме секретаря міської ради. Як бачимо, чиновники збільшують кількість голосів, в той же час залишаючи без змін термін їх збору, що зайвий раз підтверджує свідоме чи несвідоме бажання ускладнити участь громадськості у формуванні депутатської «повістки дня», – каже він.

Збільшення кількості підписів навпаки погіршить ситуацію, бо дасть карти в руки тим, хто використовує ботів, каже експертка Вікторія Феофілова.

– Звичайним людям важко буде зібрати 500 голосів, натомість ботам – легко. Якщо мова йде про покращення інструменту електронної демократії, а не про його знищення, то потрібно зробити нормальну авторизацію, яка є, приміром, на петиціях до Президента. Потрібно відсіяти ботів, а потім, коли інструмент запрацює і стане популярним серед звичайних містян, поступово підвищувати кількість підписів. Якщо зараз просто підвищать до 500, для мене це означатиме відмову міської влади слухати членів своєї громади і повне нерозуміння цього інструменту, – вважає Вікторія.

Читайте нас у Telegram-каналі. Там коротко і ясно.


Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть частину тексту і натисніть Ctrl+Enter
#петиція #зміни

Останні новини

19 квітня 2024
Читайте нас у Telegram. Підписуйтесь на наш канал
20:01
Якою буде погода на вихідних у Черкаській області
19:02
В Умані чоловік намагався контрабандою вивезти культурні цінності
18:02
У Черкасах чоловік напідпитку повідомив про "фейкове" пограбування
17:01
Проект реконструкції набережної представлять на огляд у черкаському ЦНАПі
16:33
У Городищі прощатимуться із полеглим військовим
16:22
В Умані шахрай ошукав більше двадцяти людей в інтернеті на майже 200 тисяч
15:37
На Черкащині до ПЦУ приєдналася ще одна парафія
14:45
Небайдужий черкасець виявив незаконного мігранта
14:19
У Черкасах виявили групу молоді, яка мала близько 20 пакетиків з наркотиками
13:45
На Золотоніщині чоловік заборгував понад 100 тисяч гривень аліментів
13:03
Куди у Черкасах звертаться ветеранам та їх сім'ям за допомогою
12:58
Черкаські спецпризначенці отримали симулятори FPV-дронів
12:29
У Тальному на палаці Шувалова встановили охоронну дошку
11:52
Назавжди 22: у Черкасах прощатимуться із загиблим захисником
11:37
Черкасець зберігав вдома понад півкілограма наркотиків
10:48
У частину черкаських медзакладів повернули подачу теплопостачання
10:26
На Звенигородщині горів автомобіль
09:43
Смілянам декілька днів не можна використовувати питну воду
09:28
У Черкасах десятки будинків залишились без світла
18 квітня 2024
20:36
У Тальному планують відкрити пам'ятну дошку полеглому воїну
19:15
На Черкащині опади перевищили до 70% місячної норми
18:01
У черкаському дендросквері зацвіла сакура (ФОТО)