Реклама
Реклама
28.10.19 13:09

Два роки на план: як влада Черкас та області вирішують проблему з побутовими відходами


Реклама
Два роки на план: як влада Черкас та області вирішують проблему з побутовими відходами

 

Міський полігон твердих побутових відходів, що розташований на землях Руськополянської сільської ради Черкаського району, нині переповнений. Щоб поліпшити ситуацію із поводженням з побутовими відходами, потрібно провести реконструкцію полігону, який, між іншим, вирішить проблему лише на кілька років.

А так як сміттєпереробний завод, ймовірно, за ці кілька років не встигнуть побудувати, заплановано будівництво нового полігону ТПВ. Реагуючи на підсумки опитування нашого видання Zmi.сk.ua щодо доцільності будівництва сміттєпереробного заводу, ми дослідили, як найближчими роками міська та обласна влада вирішуватимуть проблему з відходами міста.

Відповідність екологічним нормам

Громада Черкас зацікавлена в тому, щоб питання поводження із відходами вирішувалось відповідно до чинних екологічних норм та впровадженням новітніх технологій. Тож постійно триває пошук інвестора, який би взявся забезпечити виконання таких вимог і потреб.

З якими компаніями в цьому напрямку працює міська влада розповіла заступник міського голови Черкас Людмила Бордунос.

"Ще з 2016 року міська влада веде активні переговори з потенційними інвесторами як вітчизняними, так і іноземними. Як відомо, активна і досить тривала робота проведена із ТОВ "ЕКО-Байк", власником якого є особи з Катара. Були проведені всі відповідні процедури, починаючи від громадського обговорення і закінчуючи вже затвердженням інвестиційного договору сесією міської ради. На жаль, інвестор не дотримався умов контракту у зв'язку із чим він був достроково припинений так і не будучи впровадженим. Крім того місто тривалий час співпрацює із французькими партнерами в напрямку поводження з побутовими відходами, а саме із інжиніринговою компанією "Бетен Інженірі".

За рахунок французьких партнерів досліджена морфологія ТПВ міста та підготовлено техніко-економічне обгрунтування у сфері відходів. Була проведена низка зустрічей із французькими компаніями, зацікавленими у проекті. Наразі триває пошук механізмів, в т. ч. і фінансових для реалізації проекту будівництва заводу. На даний час виконавчі органи міста працюють над пропозицією інвестора, який має намір збудувати сміттєпереробний комплекс. Важливою умовою для будівництва заводу (комплексу) є не збільшення фінансового навантаження на мешканця за вивіз ТПВ, а ще краще його здешевлення",- зазначає посадовець.

Як вирішуватимуть проблему сьогодні

Нинішній полігон потребує термінової реконструкції , для можливості його подальшого функціонування до побудови нового, або запуску сміттєпереробного заводу, зауважує Людмила Бордунос.

В свою чергу фахівці Управління екології та природних ресурсів Черкаської ОДА зазначають, що нині існує два проекти, які проходять процедури погодження та які розробила міська влада Черкас: щодо реконструкції нинішнього полігону ТПВ, та щодо будівництва нового полігону ТПВ, в тому разі, якщо не встигнуть побудувати сміттєпереробний завод.

"Ми розуміємо, що реконструкція нинішнього полігону – це на кілька років, а далі, поки вирішуватиметься питання зі сміттєпереробним заводом - місто паралельно розробило проект будівництва нового полігону ТПВ, але поки, щодо оцінки впливу на довкілля до Управління не подавався ні проект на реконструкцію, ні проект на будівництво",- розповіла головний спеціаліст відділу атмосферного повітря поводження з відходами природоохоронних програм та моніторингу Управління екології та природних ресурсів Черкаської ОДА Людмила Матросова.

З перспективою на два роки

Ще у 2017 році Міністерством екології була розроблена національна стратегія поводження з відходами, яка була ухвалена урядом. Стратегія охоплює усі види відходів – і промислові, і медичні, з аграрного сектору, і побутові, повідомляють в управлінні екології та природних ресурсів Черкаської ОДА.

"На виконання стратегії розробили національний план, до нього має бути складений і регіональний план Черкаської області. Саме на складання регіонального плану, який ухвалений згідно постанови у 2019 році, нам надано два роки",- прокоментувала Людмила Матросова. Для складання цього плану створили робочу групу, до якої увійшли і фахівці медицини, агропромислового сектору та комунального господарства, бо план зачіпатиме не лише побутові відходи, а й промислові, медичні, тощо.

Три сміттєпереробних заводи на область

"Також існує стратегія розвитку Черкаської області, де запроваджена програма поводження з відходами з врахуванням принципу розподілу території області. Поки-що на три зони – ми визначили Черкаську Уманську і Золотоніську. І порахували, що нам необхідно побудувати три сміттєпереробних заводи, встановити 6 сортувальних ліній. Вартісна складова цього проекту на сьогоднішній день – не відома. Сьогодні триває залучення нами усіх фахівців та відомств, науковців, збираємо пропозиції, щоб достеменно вивчити це питання і представити цей план одним документом",- зазначає еколог Людмила Матросова.

Тож на цей час питання будівництва сміттєпереробного заводу залишається відкритим, попри значну увагу як міських так і обласних посадовців. А жителі Черкащини переймаються, аби ці два роки на складання плану не виявились даремно втраченим часом, адже інвестор, який захоче "зайти" на Черкащину може представити і свій проект (план) будівництва.

Довідково: полігон ТПВ був введений у експлуатацію в жовтні 1999 року. Початковий термін експлуатації – 4,8 років. Діючий полігон розміщений на площі 6,02 га. Станом на 1 січня 2019 року на сміттєзвалищі міститься 1 860 088 тон сміття.

Читайте нас у Telegram-каналі. Там коротко і ясно.


Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть частину тексту і натисніть Ctrl+Enter

Останні новини

11 травня 2024
Читайте нас у Telegram. Підписуйтесь на наш канал
15:39
Юна черкащанка свої перемоги присвячує загиблому батькові
13:14
У Черкасах визначали кращого оператора БпЛА
11:16
Черкаські тролейбуси у поминальний день їздитимуть за зміненими маршрутами
08:57
У Черкасах організовують табір скаутського формату
10 травня 2024
20:03
Якою буде погода на Черкащині на вихідних
19:20
На Черкащині під час поминальних днів поблизу кладовищ чергуватимуть патрульні
18:02
Неповнолітня дівчинка з Уманщини, в якої діагностували правець, третій місяць знаходиться у лікарні
17:01
На Черкащині виявили водія без посвідчення, якого тричі позбавляли права керувати
16:50
Телефонні шахраї просять гроші від імені очільника Шполи
16:34
У Черкасах після позову прокуратури привели в належний стан укриття в одному із мікрорайонів
15:48
На Уманщині буде чути звуки вибухів
15:36
У жителя Черкас виявили більше сотні згортків з наркотиками
14:58
Черкаська спортсменка здобула "золото" на чемпіонаті Європи
14:30
На Черкащині продовжують обмеження електроенергії
13:22
На Черкащині браконьєри завдали збитків рибному господарству на півтора мільйони
12:55
Черкаська громада провела в останню путь двох захисників
12:06
У Черкасах за деякими адресами тимчасово не буде світла
11:58
На Черкащині підприємець виправдовував збройну агресію рф проти України
11:36
У Золотоноші відкрили протезувальний центр з реабілітацією
10:41
Евакуювали двох людей: у Черкасах сталася пожежа у багатоповерхівці 
10:01
В одному з мікрорайонів Черкас відновили гаряче водопостачання майже у півсотні будинків
09:50
У Каневі курсуватимуть додаткові автобуси у поминальний день