Хто і чим грітиме черкащан?
Реклама
Продовжують непокоїти владців підприємства з теплопостачання. Наразі в місті існує дві такі організації – це ТЕЦ та «Черкаситеплокомуненерго». На думку секретаря міськради Олександра Радуцького, це не рентабельно та незручно для жителів міста. Сергій Одарич з такою думкою не погоджується, пише МІА Черкаси.
31 березня у стінах міськради відбулася нарада щодо визначення єдиним виконавцем послуг з теплопостачання населенню міста КПТМ «Черкаситеплокомуненерго». Після обговорення присутні запропонували депутатам міськради розглянути аналогічну пропозицію та створити робочу групу для розгляду питання щодо поліпшення систем теплопостачання в місті.
На думку Олександра Радуцького, визначення єдиного надавача послуг матиме низку переваг, зокрема: можливість реалізації єдиної політики теплопостачання в місті, створення конкурентного середовища у виробництві тепла, підвищення якості та зменшення вартості абонобслуговування, відновлення соціальної справедливості тощо.
Міський голова думає інакше:
– Останні кілька років ми ставили за мету забезпечити кожен об’єкт мінімум двома джерелами тепла. Це необхідно з точки зору безпеки. Якщо трапиться аварія і мережі не будуть об’єднані, альтернативне тепло подати буде неможливо. Зараз мережі об’єднані, окрім деяких мікрорайонів, таких як Митниця, Луначарського та ін. Вже цього року вирішиться питання з альтернативного теплопостачання для Митниці, – зазначив Сергій Одарич.
Щодо джерел енергії, він вважає за необхідне використовувати альтернативні і дешевші джерела тепла, такі як вугілля та деревину, оскільки за 15 років газ на земній кулі може скінчитися, а поки що дорожчатиме з кожним роком.
– Газ для населення буде дорожче продаватися, ніж для промислових підприємств. Європа це активно практикує, така політика стимулює у людей економіку, використання альтернативних носіїв і робить економіку потужнішою, – зауважив міський голова. – Вугілля завжди буде дешевше, ніж газ. Тому купувати вугільне тепло втричі дешевше. Домінуючим енергоносієм повинен бути ліс, і в нас є для цього можливості. У межах міста є надлишок лісу, гуляють землі, що підходять для вирощування енергетичних рослин. Також потрібно використовувати відновні джерела тепла, такі як сонце і вітер.
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть частину тексту і натисніть Ctrl+Enter