Коли в Черкасах запрацює медична реформа, якщо закон підпише Президент?
Реклама
Станом на вечір 29 жовтня законопроект про медреформу не підписано ні головою Верховної Ради, ні Президентом України. Щодо статусу проекту закону на сайті зазначено "Готується на підпис".
Про це під час ранкової наради в мерії повідомила в.о. заступника директора департаменту охорони здоров’я та медичних послуг Надія Гетьман, яка є прибічником медичної реформи.
"Фактично цей законопроект направлений на те, щоб кошти на первинній ланці, як кажуть "ходили за пацієнтом". Те, що гарантує держава програмою медичних гарантій, ті послуги для паціентів на 100% будуть безкоштовними. Це буде працювати так, як у страховій компанії. Пацієнти будуть знати що саме буде покриватися і матимуть можливість отримати послуги в обраній ними лікарні чи центрі", - зазначила Надія Гетьман.
За її словами, із 2018 року реформа запрацює на рівні центрів первинної медико-санітарної допомоги, а з 2020 року - в усіх лікарнях, у тому числі в стаціонарах і консультативних поліклініках.
"Тарифи, які нині розповсюджують ЗМІ, не мають нічого спільного реальністю. Журналісти виокремлюють лише деякі цифри. Наприклад, операція видалення нирки - 50 тис грн. Ці тарифи дійсно є, але затверджені для пілотного проекту інституту урологіі Національної академіі медичних наук. Вартість послуги у науково-дослідному інституті завжди буде вищою, тому що там ще науковці працюють", - сказала Надія Гетьман.
За її словами, нині щодо медичної реформи існує багато міфі та "страшилок".
ЧИТАЙТЕ: Закриття лікарень та медицина стане платною. Найпоширеніші міфи про медичну реформу
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть частину тексту і натисніть Ctrl+Enter