Реклама
Реклама
19.08.16 12:15

Літній театр у Черкасах: на шляху до масштабного перевтілення


Реклама
Літній театр у Черкасах: на шляху до масштабного перевтілення

 

У "Сосновому бору" є занедбаний, проте перспективний літній театр, який архітектори з усього світу прагнуть перетворити в улюблене для черкащан місце.

Свої варіанти реконструкції театру у рамках міжнародного конкурсу «SYLVAN THEATRE» (Лісовий театр) запропонували 37 архітекторів із 25 країн світу. Тепер – слово за черкащанами. До 15 вересня вони зможуть проголосувати за проект реконструкції театру.

"Громадське ТБ: Черкаси" дослідило етапи створення цього проекту.

Перший етап – НАРОДЖЕННЯ ІДЕЇ

На початку 2015 року 2 черкаські студентки Ліза Побиванець та Яна Балашова захотіли відремонтувати старий занедбаний літній театр у парку «Сосновий бір» (колишній парк 50-ти річчя). Вони подали проект на конкурс «Ідея-Дія-Результат» (далі ІДР), який організовувала ГО «Промолодь».

Ліза Побиванець, авторка ідеї:

– Ідея прийшла за поїданням макаронів з моєю подругою Яною Балашової у неї вдома. Ми ніколи не робили громадські проекти і завжди мріяли подорожувати. Аля якось побачили в одній із груп в VКontakte оголошення про конкурс «Ідея-Дія-Результат» і вирішили спробувати себе. Потрібно було придумати ідею. Хотілося класне відкрите сучасне місце для кожного жителя нашого міста, якийсь альтернативний простір, щоб молодь могла проводити свій час весело, без алкоголю та цікаво. Думали про те, де взяти приміщення, а потім згадали про парк – і все склалося. Старий літній театр був ідеальним місцем: пляж, парк, свіже повітря.

Ідея перемогла у конкурсі «ІДР». Однак і автори ідеї, і організатори конкурсу розуміли, що цей проект фінансово і ресурсно затратний, для його втілення потрібно серйозно і професійно комунікувати з міською владою, з КП «Дирекція парків», тому команда «Промолоді» підключилася і почала продовжувати проект.

Другий етап – ЗБІР КОШТІВ

Щоб назбирати гроші на реконструкцію, впродовж 2015 року ГО «Промолодь» організовувала різні фестивалі та збирала на них кошти. Декілька місяців біля театру працювала «Майстерня вуличних меблів». Також ідея реконструкції театру виграла у минулорічному конкурсі від міської влади «Черкаси: я це роблю» і отримала 10 тисяч гривень. Потім кошти на театр збирали на фестивалі «CherITy Sport Fest», організованому черкаською ІТ-спільнотою. Зрештою спільними зусиллями вдалося назбирати близько 30 тисяч гривень. 

Іван Подолян, куратор проекту від ГО «Промолодь»:

– Після формування фонду було оголошено опитування, як найкраще використати зібрані кошти. Черкащанам запропоновали наступні варіанти: або ми обираємо професійного архітектора, який робить проект, або оголошуємо конкурс серед архітекторів на найкращий проект театру. Громада міста проголосувала за оголошення конкурсу.

Третій етап – ОГОЛОШЕННЯ КОНКУРСУ

За прикладом Івано-Франківська (там активісти з ГО «Тепле місто» оголосили міжнародний конкурс для облаштування дитячих зон у місті Child-Friendly Public Space) «Промолодь» вирішила оголосити саме міжнародний конкурс серед архітекторів. Оголошення про конкурс розмістили на великих міжнародних архітектурних майданчиках. Цю інформацію підхопили інші архітектурні сайти та розповсюдили її по всьому світу. Організатори знаходили інформацію про конкурс навіть на японських, італійських, іспанських сайтах.

Іван Подолян, куратор проекту від ГО «Промолодь»:

– Те, що дуже подобалося учасникам конкурсу з інших країн, – це те, що проект рухається спільнотою. І ми робимо усе, щоб залучити максимальну кількість людей до цього проекту, щоб люди відчували його СВОЇМ. Також завдяки оголошенню міжнародного конкурсу про Черкаси дізналися велетенська кількість людей у всьому світі. Близько 700 архітекторів зареєструвалися на цей конкурс. Часто учасники запитували щось типу: «Ми поґуґлили. Так мало інформації про Черкаси. Слухайте, а що ще у вас відбувається? Ми знаходимо різні фестивалі – «Древляндія», фестиваль льодових скульптур. А ще які культурні події у місті?» І це писали люди з Німеччини, Австралії, Японії, США – люди з усього світу цікавилися Черкасами і відкривали їх для себе.

Був цікавий випадок із хлопцем із Єгипту. Це архітектор, який спочатку навчався в Дубаї, але його відрахували з вишу зі словами: «Ти ніколи не будеш архітектором». Тоді він поїхав навчатися цій професії в США, до Техасу. Ми спілкувалися з ним по скайпу. Я йому зробив віртуальну екскурсію за допомогою Google Maps по Черкасах, по парку. Він був вражений, що парк повністю лісом вкритий і що цей ліс у самісінькому місті. Потім я показав йому, що парк недалеко біля водоймища знаходиться – він ще більше здивувався: «Це що у вас море?». «Ні, – кажу, – це річка Дніпро, просто у нас велике водосховище». Потім побачив білі плями на річці і запитав, що це. «Лід», – відповідаю. «Так у вас там ще і лід є!», – його це так вражало! У мене було відчуття, що я людині якусь казку показую. Потім він спитав: «А там за Дніпром – це все ще Україна?». «Так, – відповідаю, – Україна велика» і змінюю масштаб до рівня усієї країни. Він: «Нічого собі! Вона велетенська! Це просто якась фантастика: ліс є, вода є, пляжі є, зима є, лід є – у вас все є. Ukraine is a beautiful country!». Ось такі ситуації дозволяють ще раз усвідомити, що у нас дуже красива країна. На жаль, у життєвій рутині про це не думаєш, а для сторонньої людини, для іноземця, це рай на землі.

Четвертий етап – ВИЗНАЧЕННЯ НАЙКРАЩИХ ПРОЕКТІВ

Журі конкурсу – професійні архітектори. Це люди, що мають або свій бізнес, пов'язаний з архітектурою та дизайном, або займають високі посади в різних інституціях. На сьогодні журі обрало так званий short list – короткий перелік найкращих проектів. Проекти відібрані з урахуванням економічної доцільності, естетики, конструкції і т.п.

Склад журі:

Адам Пантелімон – директор Канадського інституту планування (Канада).
Вадим Заплатніков – співзасновник, директор і головний архітектор приватного архітектурного підприємства «Гаразд – гурт архітектури». 
Андрій Могила – засновник та керівник студії дизайну «Citek Design Studio».
Дмитро Аранчій – засновник архітектурної майстерні «Дмитро Аранчій ARCHITECS». 
Андрій Назаренко – архітектор із Івано-Франківська, координатор міжнародного конкурсу архітектурних проектів «Child-Friendly Public Space».
Віталій Чернуха – головний архітектор Черкас.
Володимир Стойко – директор КП «Дирекція парків».
Микола Бондаренко – екс-директор КП «Диреція парків» (із ним розпочали проект відновлення театру).

Переможці конкурсу:

1. Ali Berk Senbas (Лос-Анжелес, США).

2.Wynn Pramana Chandra and Daniel Lareau Postigo (Лондон, Велика Британія).

3. Eric Rodrigues (Торонто, Канада).

4. Think Arqitecture team (Мірпор, Бангладеш).

5. Cyrill Tsimoch and Antonina Yurchenko (Київ, Україна).

6. Chloe? Thomazo and Jeremy Germe (Париж, Франція).

П’ятий етап – ГРОМАДСЬКЕ ГОЛОСУВАННЯ ТА ВИЗНАЧЕННЯ ПЕРЕМОЖЦЯ

Організатори конкурсу планують розмістити макети проектів-переможців у різних частинах міста – там, де є стабільний потік людей. Голосувати за проекти можна буде 2 способами: електронним – на сайті ГО «Промолодь», а також безпосередньо на вулиці біля банерів. Переможця за результатами громадського голосування оголосять 15 вересня 2016 року. Архітектор, проект якого оберуть черкащани, отримає винагороду в розмірі 1000 доларів США.

Шостий етап – РЕКОНСТРУКЦІЯ

Вартість реконструкції літнього театру – немаленька. Це можуть бути мільйони гривень. Тому перед організаторами проекту нині лежить непросте завдання – знайти стабільне джерело фінансування. До того ж парк «Сосновий бір» є пам’яткою національного значення, і рішення про його облаштування приймається не на місцевому, а на державному рівні. Тому лише після погодження проекту на рівні міністерства можна буде безпосередньо розпочати реконструкцію театру.

Іван Подолян, куратор проекту від ГО «Промолодь»:

– Проект непростий. І рухається він дуже повільно, складно, оскільки він масштабний. Але якщо вийде так, як ми захочемо, це буде величезний досвід не тільки для Черкас, але й для України. Для того, щоб проект максимально швидко просувався, потрібна підтримка і участь величезної кількості людей. Ми, як організатори, націлені на те, щоб виборювати фінансування через комунальне підприємство «Дирекція парків», оскільки це підприємство може отримувати кошти на цей проект з місцевого бюджету. До того ж плануємо краудфандингову кампанію – збір коштів від людей і бізнесменів міста. Також ми шукатимемо можливості фінансування проекту за грантові кошти.

Допомогти проекту ви можете тут: http://promolod.pp.ua

Читайте нас у Telegram-каналі. Там коротко і ясно.


Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть частину тексту і натисніть Ctrl+Enter
#Черкаси #літній театр #архітектори #проекти

Останні новини

21 листопада 2024
Читайте нас у Telegram. Підписуйтесь на наш канал
20:11
Енергетики оновили графіки відключення світла у Черкаській області
19:01
На Черкащині ще додали черги на відключення світла
18:00
Троє травмованих: у поліції повідомили подробиці ДТП на Уманщині
17:05
У "Новій якості" попередили черкащан про технічний збій
16:56
На Черкащині прогнозують небезпечні метеорологічні явища
16:11
На Калинопільщині попрощаються із загиблим сапером
15:47
У Черкасах на білбордах з'явилися постери із захисниками
15:18
Мокрий сніг та дощ: де на Черкащині найбільше випало опадів 
14:08
На Черкащині знову змінили графік відключення світла
13:58
У Шполі на кладовищі встановили камери після осквернення могил полеглих захисників 
13:44
На Уманщині в ДТП постраждали двоє осіб
12:51
У Черкасах підліток влаштував погоню на авто від поліцейських
12:39
Рибне господарство запрошує черкащан на роботу
11:58
У Черкасах юнак викрав у малолітньої дівчинки телефон та втік
11:37
У черкаській багатоповерхівці сталася пожежа: 7 осіб евакуювали 
10:33
Від ворожого удару в Одесі згинув поліцейський із Черкас
10:23
В одному із сіл Уманщини виявили нелегального мігранта із рф
09:49
На Чигиринщині засудили винуватця смертельної аварії
08:08
На Черкащині оновили графік відключень світла на 21 листопада
20 листопада 2024
20:02
У Черкасах довгожительку привітали зі 100-річчям
19:03
Енергетики оновили графік відключення електроенергії на Черкащині на 21 листопада
18:01
Жовтий рівень небезпеки: на Черкащині прогнозують опади