"Мінімум чотири кінозали і зручні умови": у черкаському кінотеатрі "Україна" про те, що потрібно глядачеві
Реклама
У черкаському кінотеатрі "Україна" із залученням фахівців та громадськості розпочали напрацьовувати концепцію розвитку кінотеатру. Наразі в комунальному підприємстві роздумують, як раціонально використати приміщення.
Як пояснила сьогодні, 21 лютого, від час зустрічі із журналістами директор кінотеатру Валентина Слуцька, некорисних площ надзвичайно багато.
"Перший поверх орендують. 1056 кв. м. передано в оренду, але цього замало. Внизу орендують, далі цікавого запропонувати і не можемо", - зазначила Валентина Слуцька.
За її словами, ті приміщення, які не використовують із користю, у тому вигляді, що є зараз, – не є цікавими для орендарів.
Також у кінотеатрі пояснили, чому не складають конкуренції комерційним кінотеатрам.
"Усі фільми, що є в мультиплексі – є і у нас. Але нам важко конкурувати з нашими двома залами. Ми маємо величезний зал на 658 місць і ще один зал зручний і комфортний на 146 місць. Звичайно, кожен кінотеатр, який хоче заробляти кошти і бути самоокупним, має мати як мінімум 4, а краще 5 залів. Тоді є вибір для глядача. Також має бути тепло, щоб люди не мерзли в залі. І зручні крісла", - розповіла директор кінотеатру.
За її словами, у фінансовому плані кінотеатру було зручно, коли приміщення орендували для нічного клубу "Елвіс".
"Хоча в плані роботи було не дуже зручно, тому що свої питання були: куріння та інші речі. Але коли закрився клуб, дуже велика частина заробітку відійшла", - сказала Валентина Слуцька.
Однак вона переконана, що кінотеатр має бути в комунальній власності і далі працювати як кінотеатр із залученням соціальних, культурних та просвітницьких функцій.
"Ми зробили багато. Бюджетна допомога була на ремонт покрівлі кінотеатру у 2015 році. Далі була заміна частково водопровідної та каналізаційної системи. Заміна батарей опалення, відкриття бару, ремонт холів, заміна стелі частково у фойє. Наше досягнення цього року – це ремонт туалетів, які були просто жахливі. Тому я зараз відчуваю що ми досягли межі, що із своїх невеликих заробітків ми могли зробити. А далі потрібні ґрунтовні зміни і великі інвестиції", - сказала директор кінотеатру.
Вона також розповіла, що у 2013 році кінотеатр працював ще успішно, далі почалися проблеми через перехід із плівки на цифровий формат. Глядача поступово повертали.
"У 2013 році кінотеатр заробив більше 100 тисяч грн за грудень, січень. Це великі гроші на той час. Але потім пішов спад, бо зникли кінофільми на плівці. Далі трішки у форматі DVD, а потім цифровий формат. І ми працюємо фактично без засобів виробництва, які нам потрібні. І вже коли вдалося у 2016-му знайти на ринку в оренду необхідне обладнання - тоді запрацювали. І між 2016 і 2017 роком дохід кінотеатру зріс практично в три рази", - розповіла Валентина Слуцька.
Журналістам та громадськості також презентували концепцію розвитку комунального кінотеатру ім. Т.Г. Шевченка в Хмельницькому, який має аналогічні проблеми. Дещо у черкаському кінотеатрі хочуть запозичити.
Невдовзі тут планують провести екскурсію тими приміщеннями, які не використовуються, аби кожен мав уявлення, про що йде мова і міг внести власні пропозиції, як їх використовувати.
Як розповіла хмельницька громадська активістка Ірина Кухар, яка презентувала концепцію змін Хмельницького муніципального кінотеатру, у їхньому місті громадськість відреагувала досить позитивно на концепцію розвитку, бо переважну кількість побажань врахували.
"Звичайно, хтось хотів більярд, а хтось показ футболу, думки розбігалися і були різними, але більшість пропозицій врахували", - зазначила вона.
Стосовно Черкас, як стало відомо у ході зустрічі з керівництвом кінотеатру та представниками міської ради, розглядалася можливість перебудови великої зали кінотеатру на понад 600 місць на кіноконцертну залу. Таким чином кінотеатр може стати майданчиком для проведення культурно-мистецьких заходів. Також цікава ідея розбити великий зал на два менші, що також має збільшити відвідуваність закладу.
Коли концепцію розроблять, її винесуть на громадське обговорення, а потім на розгляд міської ради.
Долучитися до обговорення та dнести пропозиції можна за ел. адресою [email protected] та на сторінці закладу у "Facebook".
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть частину тексту і натисніть Ctrl+Enter