Масштабна пожежа на Черкащині: репортаж із місця події (ФОТО)
Реклама
Із пожежею торфу біля селища Ірдинь на Черкащині рятувальники борються уже 19-ту добу. За їхніми словами, остання торф'яна пожежа такого масштабу була понад 10 років тому.
Журналіст zmi.ck.ua ознайомився із ситуацією на місці й на власні очі побачив, як рятувальники гасять осередки пожежі.
Як пояснили пожежні, торф’яники тут горять майже щороку. Однак цьогоріч через вітряну погоду пожежу дуже швидко рознесло сухою травою на велику територію. Тоді також, як сьогодні, було оголошено про штормове попередження.
"Ми не вимірювали швидкість, але вогонь охоплював десь 10 метрів за хвилину. Основну частину ми вже підтопили. Загалом із початку робіт ліквідовано загорання на площі 42 Га. Станом на сьогоднішній ранок загасити лишилося окремі осередки на загальній площі 9 Га", - розповіли рятувальники.
Повністю ліквідувати пожежу заплановано до понеділка.
"Вітряна погода заважає, але не зважаючи на це, ми плануємо завершити роботи до понеділка. Зараз працюють три бульдозери, один екскаватор. Це потужна техніка. А потім до зими тут буде проводитися чергування", - зазначив перший заступник начальника Управління ДСНС Сергій Озеран.
За його словами, причина пожежі – це людський фактор, а саме необережне спалювання стерні.
"Ми дуже сумніваємося, що винних знайдуть", - сказав Сергій Озеран.
"У цьому приміщенні ми проводимо наради та харчуємося. Ще один лагер є, там пожежні мають змогу переночувати та покупатися, адже є машина, яка забезпечує гарячою водою. Там усі снідають, обідають та вечеряють", - розповіли представники ДСНС.
Осередки пожежні гасять шляхом перекопування палаючого торфу та заливання його великою кількістю води. Оскільки температура в товщі торфу, охопленого пожежею, більше тисячі градусів, значна частина води, що потрапляє до зони горіння згори, випаровується, не встигаючи досягнути вогнища.
За розрахунками, для ліквідації горіння одного кілограму торфу необхідно 20 літрів води.
До гасіння пожежі залучені також офіцери та курсанти останніх курсів Черкаського інституту пожежної безпеки. Гасити торф'яне займання останніх навчали в університеті. Для деяких із них це є перший досвід. Кажуть, що робота не з легких, "але що робити".
Аби ознайомити журналістів із "найгарячішими" локаціями, їх покатали на болотному всюдиходові.
Земля тут наразі є досить гарячою. У цих місцях пожежні перебувають у спецвзутті, адже якщо гаряча земля потрапить на шкіру, може її обпекти, у чому переконалися деякі із журналістів в коротких чобітках. Втім, рятувальникки переконують, що насправді пекло тут було на минулому тижні.
"Земля під ногами горіла. Навіть верхів’я дерев займалися", - говорять вони.
Журналістів на торф'яниках зустріли не лише пожежні.
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть частину тексту і натисніть Ctrl+Enter