Місто хіміків. Про черкаські заводи зняли документалку (ВІДЕО)
Реклама
У першій половині 60-их років у Черкасах будують такі великі заводи, як «Хімволокно», «Хімреактив», Черкаський хімічний комбінат (пізніше відомий як «Азот»). Своєю появою вони назавжди змінюють «обличчя» Черкас, а професія хіміка стає однією з найпопулярніших. Проте наприкінці минулого століття хімічна промисловість у місті починає занепадати… Автори відеодослідження «Заводи» розповідають про розвиток та занепад галузі, її вплив на місто та його жителів, про те, чому Черкаси так і не стали містом-курортом.
Про це пише "Громадське ТБ. Черкаси".
«Цьогоріч я був учасником програми «Студії живої історії». Вона збирає молодих людей з усієї України і вони спільно працюють над історичною тематикою. Кожен придумає свій проект і протягом року його втілює. З подругою подумали, що можна було б зробити відеодослідження про заводи Черкас. Свого часу наше місто хотіли зробити промисловим гігантом, а з іншого боку прагнули розвивати туризм. Зараз же ми не маємо ні одного, ні іншого. Нам стало цікаво розібратися, чому так сталося», – розповідає автор проекту Андрій Чернега.
Над проектом Андрій працював протягом двох місяців. У процесі роботи він збагнув, наскільки кардинально змінилося наше місто після того, як заводи почали працювати. Рішення владців про розвиток промисловості у Черкасах вплинуло як на демографію, так і на інфраструктуру обласного центру. Тоді працювати на наших підприємствах приїжджали навіть із сусідніх республік, для новоприбулих будували житло, бази відпочинку, дитячі садочки та заклади культури.
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть частину тексту і натисніть Ctrl+Enter