На Черкащині розкрили сімейно-кланову мафію при владі
Реклама
Журналісти проекту “Стоп корупція” розкрили сімейно-кланову мафію при владі Монастирищенського району.
Більше того, їм вдалося з’ясували, що очільник райради, попри те, що на державній службі, залишається засновником підприємств, орендує землю і особисто веде бізнес.
Все почалося із обурення батьків школярів села Лукашівка Монастирищенського району , які були переконані: РДА хоче перетворити сучасний навчально-виховний заклад на початкову школу. Причина – у бюджеті бракує грошей на її фінансування. За допомогою батьки учнів звернулись до правозахисників із “Cтоп корупції".
За даними місцевої райдержадміністрації, щороку на утримання школи потрібно півтора мільйона гривень, зазначають активісти.
(див. із 9 хв. 41 сек.)
“Ми не розуміємо, на що витрачають гроші, бо кошторис школи людям не надають”, - скаржиться місцевий житель, пенсіонер Петро Осауленко.
"Протягом року ми самі приносимо продукти для харчування дітей. А на зарплати понад десятка вчителів - по 2500 – 3000 гривень - потрібна не більш як третина заявленого бюджету", - скаржаться батьки.
“У цій ситуації може бути корупційна складова, - коментує ситуацію правозахисник Ігор Бондарчук. - У результаті неправомірно роздутий бюджет може залишити лукашівських дітей без сучасного навчального закладу”.
Своє обурення лукашівці висловили на загальних зборах села особисто голові райдержадміністрації Олегу Недогоді. Чиновник пообіцяв надати кошторис школи селянам та врахувати думку громади під час переформатування навчального закладу.
У процесі розслідування активістам вдалося вияснити, що родинні зв’язки присутні в усіх гілках влади Мотастирищенського району.
Голова районної ради Микола Орендарчук тісно пов’язаний із керівником РДА і продовжує займатись фермерськими господарствами, особливо навіть цього не приховуючи. Хоча, згідно законодавства, не має права цього робити.
Журналісти викрили і довели корупційні зв’язки чиновника в управлінні районом, а також зафіксували факт керування фермерським господарством. Хоча директором ФГ “Яцковиця” є дружина голови ради, наради з селянами проводить особисто Орендарчук.
Прокуратура звинуватила голову Монастирищенської районної ради у сумісництві і справа навіть дійшла до розгляду вже у міськрайонному суді. Але служителі феміди не виявили складу злочину в діях Миколи Орендарчука.
Це обурило Монастирищенську громаду, яка влаштувала на центральній площі міста акцію проти недовіри районній владі. На акцію з'їхалися люди з довколишніх сіл. Зокрема, батьки учнів, що навчаються у школах, які хочуть реорганізувати.
Вони прийшли відкрито висловити керманичам району свій протест проти пониження статусу шкіл до початкових навчальних закладів.
“Нам набрид той цинізм та корупція, яка відбувається у верхівках влади. Людей ніхто слухати не збирається. І до влади знову прийшли колишні регіонали, які хочуть лише красти. Нас це не влаштовує. А мовчати вже ніхто не буде”, - коментували активісти.
Окрім того, люди казали про факти корупції та паралізовану роботу правоохоронних органів в районі, про чиновників-казнокрадів та незаконну приватизацію землі, хабарництво і порушення їхніх прав.
До протестувальників на площі вийшов очільник РДА Олег Негода та спробував надати відповіді на запитання. Однак голова райради, до якого у людей було найбільше претензій, так і не з’явився.
"Акція проходила у формі відкритого мікрофона. Усі охочі виходили в коло і виступали. Люди бідкалися про наболіле понад дві години, - розповідає правозахисник Ігор Бондарчук. – І це в районі, де люди залякані владою і переважно політично неактивні!"
Представники громади переконують, що суд та акція недовіри лише початок боротьби людей за право на нормальне життя.
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть частину тексту і натисніть Ctrl+Enter