На Черкащині виховуватимуть своїх Шевченків та Мессі
Реклама
Лічені місяці залишилися до відкриття Білозірської сільської академії футболу для дітей та юнацтва «Зоря-Черкаський Дніпро» – проекту, який реалізується з метою створення умов для виховання та тренування юних футбольних дарувань області. Вже у вересні заклад відчинить свої двері для перших вихованців.
Про це інформує прес-служба футбольного клубу.
Тренувати та навчати у стінах Академії планують не лише білозірців. Дадуть нагоду розкрити свої таланти усім здібним та охочим до футболу юнакам міста Черкаси, Черкаського району та Черкаської області.
У навчально-тренувальному комплексі розташується гуртожиток, спортивна зала з футбольним полем, реабілітаційний та медичний центри, конференц-зал, кафе та інші приміщення для ефективної та злагодженої роботи. Розрахована Академія на постійне проживання в ній 40-ка осіб. Хто саме стане вихованцями закладу – буде відомо вже найближчим часом. 10-13 травня розпочнеться набір на навчання в Білозірську сільську академію футболу.
Про всі деталі відбору, умови та вимоги до претендентів організатори розповіли напередодні (http://ckdnipro.com.ua/news/club/2712-vidbir-kandidativ-dlja-navchannja-v-bilozirskij-silskij-akademiyi-futbolu)
У футбольного клубу, який опікується єдиною професійною футбольною командою област, плани більш ніж амбітні. У разі виходу «дніпрян» до омріяної Прем’єр Ліги, «Черкаський Дніпро» матиме свій дубль. Хоч, додають організатори, в піраміді будуть команди усіх вікових категорій. І високі вимоги не лише до претендентів на їхнє місце, а й до вихователів та тренерів. Серед останніх, до речі, – лише висококласні фахівці, футболісти в минулому, які безупинно підвищуватимуть власні навики та уміння. О. Блоха, А. Дейнеко, В. Єрошов, О. Гопка, В. Гаркун вже зараз мають ліцензію категорії «С» Федерації футболу України.
«Аби навчитися майстерно грати чи підвищити клас, більше не потрібно буде виїздити з області, шукати інші клуби, полишаючи Черкащину, - пояснює голова Академії футболу, перший віце-президент футбольного клубу «Черкаський Дніпро» Сергій Лашкул. – Гравців нашої команди, майстрів Черкаських Шевченків і Мессі будемо виховувати тут, на рідній Черкаській землі. Кожна дитина буде розуміти, що за наявності відповідних фізичних здібностей, бажання та наполегливості, зможе навчатися у нашій Академії.
«Ми діємо, як на футбольному полі, - проводить паралелі Сергій Лашкул. – Десь пригальмовуємо, розмірковуючи над наступним кроком, десь, можливо й помиляємось, але головне – ми, як того й вимагає спорт, увесь час рухаємося. Разом з однодумцями, вірю, станемо одними з лідерів середи тих, хто хоче налагодити різносторонній тренувальний процес найвищого рівня. Запрошуємо всіх потенційних Шевченків та Мессі, які мають в собі сили та бажання збудувати футбольну кар’єру та реалізуватися, до нас на відбір. Нагадаю ще раз – стартує він вже 10 травня у Білозір’ї».
На патріотичності та соціальній складовій проекту акцентує і Президент Футбольного клубу «Черкаський Дніпро» Володимир Лашкул.
Трохи історії:
Зводити Академію почали 2014-го року. перший камінь закладений в день інавгурації новообраного президента України Порошенка П.О. Почати будівництво саме в цей день було дуже ризиковано. Країна страждала від анексії Криму і АТО на сході. Ми були не впевнені, що завершимо будівництво, адже ймовірність появи зелених чоловічків, зокрема і на берегах Дніпра, була дуже високою. Але початок будівництва був нашою відповіддю агресору і своєрідний звіт новообраному Президенту про любов до своєї Білозірської сільської землі, до України.
«Серед наших головних завдань – реалізація дуже масштабної і амбітної мети: формувати команду «Черкаський Дніпро» зі своїх вихованців. Адже на сьогодні існує велика прірва між інтересами десятків тренерів, що працюють в дитячих спортивних школах міста і області, а більшість цих шкіл утримуються за рахунок обласного, міського або місцевих бюджетів, та між тренерами команди майстрів «Черкаський Дніпро». Ефективність використання коштів, що виділяються Черкаською міською, Черкаською обласною та іншими місцевими владними структурами ніхто не аналізує. Ми розуміємо причину чому тренери наших Черкаських ДЮСФШ прагнуть відправити своїх кращих вихованців в інші Футбольні клуби або за межі України. Тому ми хочемо створити систему спільної роботи і зацікавленості для того, щоб футбольні таланти Черкащини не роз’їжджалися по інших регіонах, а футболісти рівня Української Прем’єр Ліги, тобто повноцінний кадровий резерв команди майстрів «Черкаський Дніпро», готувалися вдома.
От коли ми цю систему створимо – це буде надійний фундамент для команди майстрів Прем’єр Ліги. Тоді й будемо переходити до Прем’єр Ліги. Адже нам не потрібно буде купувати майстрів футболу в інших клубах або за кордоном. Звичайно, це робота не на один рік. Але я упевнений: гідну зміну ми зможемо виховати і в Білозір’ї. Пропонуємо зробити такий собі дослідний полігон «Від академії футболу в Білозір’ї – до академії футболу в місті Черкаси». Але для того, щоб такий процес розпочати вже 1 вересня поточного року і надалі він був незворотній, потрібно ще докласти багато зусиль не тільки ініціаторам та інвесторам проекту, а й громаді Білозір’я та владі Черкащини.
До 20 мільйонів гривень, що вкладені мною та Сергієм Лашкулом в будівництво навчально-оздоровчого комплексу академії, а раніше в 2008-2012 рр. 10 мільйонів в будівництво стадіону в Білозір’ї, потрібно буде додати ще мінімум 10-15 мільйонів гривень (завершення робіт, обробка навчального корпусу академії, покриття футбольного майданчика, обладнання для відпрацювання технічних прийомів з футболу і силових навантажень, меблі для гуртожитку та навчальних класів). Тому, аналізуючи обсяг робіт і фінансування, оцінюючи ситуацію я думаю про те, що можливо, у поточному футбольному сезоні доведеться навіть пожертвувати виходом команди «Черкаський Дніпро» у Прем’єр Лігу. Зробити крок назад, щоб наростити м’язи»
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть частину тексту і натисніть Ctrl+Enter