На черкаському підприємстві працює геній програмування
Менше трьох місяців знадобилося програмісту служби інформаційних технологій Товариства - Вадиму Коцуру, щоб розробити геоінформаційну систему (ГІС) ПАТ "Черкасиобленерго”.
Про це повідомляє прес-служба ПАТ "Черкасиобленерго".
Подібну програму, але з нижчими технічними характеристиками, Товариству пропонували приватні IT-компанії за більше ніж 1млн грн. Вадим же зробив все сам і в обмежені строки. Говорить, головне – це чітке завдання, і щоб ніхто не заважав, тоді і якість не страждає, і процесом насолоджуєшся.
"Часу робити ГІС не було. Я постійно завантажував дані: сам, вручну. Їх була просто величезна кількість. Потім зробив так, щоб всі РЕМ мали можливість самостійно завантажувати дані – і стало трошки легше. Я написав ГІС на сучасній мові програмування, щоб працювати було зручно, тож, ми змогли в стислі терміни наповнити її великим об’ємом інформації", — згадує Вадим.
Геоінформаційна система (ГІС) – це сучасна технологія, що інтегрує в собі властивості систем управління базами даних, засоби комп’ютерної графіки і картографії. ГІС включає в себе географічну карту з нанесеними об'єктами електричних мереж, а також містить інформацію стосовно технічних характеристик ліній електропередачі та трансформаторних підстанцій,тобто поопорні схеми, кількість трансформаторів та їх потужність. Це інструмент, що забезпечує якісно новий рівень аналізу та управління даними системи передачі електроенергії.
"Раніше я навіть не мав уявлення, що ж це. Мені показали карту як приклад і сказали зробити так само. Але «так само» було не цікаво. Я повністю розклав той приклад – він був на старій платформі, тому працювати б з ним було важко і затратно по часу – просто застаріла мова. Тож я вивчив приклад і зробив зручніше, легше в користуванні. Думаю, у нас краще вийшло", – посміхається Вадим.
Впродовж року фахівці Товариства проводили роботу з координування та нанесення на геодезичну карту об'єктів електричних мереж 0,4-150 кВ ПАТ "Черкасиобленерго”. Робота щодо вдосконалення ГІС, доповнення інформацією, коригування та виправлення триває і буде продовжуватиметься паралельно з розвитком підприємства. Сам розробник ГІС ПАТ «Черкасиобленерго» Вадим Коцур зауважує, що це був цікавий досвід.
"Я однаково ніколи не роблю, завжди пробую, що краще, як цікавіше. Повністю вивчаю тему, для якої мені потрібно зробити продукт, ставлю себе на місце замовника, який, так би мовити, "в темі", який буде з нею безпосередньо працювати, роблю ніби для себе. Подобається дізнаватися нове, вирішувати складні завдання - це для мене як гра, виклик самому собі. Цікаво, що я зможу зробити, і якими шляхами я до цього прийду", - ділиться Вадим.
У ПАТ "Черкасиобленерго" Вадим Коцур прийшов трішки більше року тому на запрошення свого теперішнього керівника. До того, після закінчення столичного військового вишу за спеціалізацією "Інформаційні мережі зв’язку", займався підприємницькою діяльністю.
В Києві він зустрів свою другу половинку – столичну розумницю і красуню з двома вищими освітами, яка подарувала йому трьох синів. Та економічна криза в державі внесла свої корективи в життя багатодітної родини, тож, вони переїхали до Черкас. Після переїзду Вадим працював фрілансером - створював сайти, інтернет-магазини та програмний продукт на замовлення. На його думку, діти стали місточком до нової роботи в ПАТ "Черкасиобленерго".
"На роботу мене запросив Олексій Шевченко на дитячому дні народженні. Десь тиждень зважував всі «за і проти». Не звик працювати на когось, завжди був сам собі керівник. Але дружина сказала: спробуй! Я подумав: дійсно, чому б ні – і пішов. Мені подобається тут працювати, гарний колектив. Тепер я живу в ритмі звичайної людини, працюю, переважно, вдень, сплю вночі. Раніше такого не було. Тож і родина задоволена – можу більше часу приділити", - розповідає він.
За рік в Товаристві Вадим створив два великих проекти. Перший - "Кабінет з приєднання споживача", другий – ГІС. Нині ж працює в співавторстві над новим і не менш складним – "Автоматична публікація на сайті ПАТ "Черкасиобленерго" інформації про аварійні відключення". Поміж цим, він робить проекти, які навіть не рахує і не хизується ними. Нещодавно, одним з таких стала «Інформаційна інтерактивна дошка» для кол-центру Товариста з можливістю віддаленого доступу для перегляду. Але це просто – тож для нього не рахується.
"Я люблю нове і складне - те, що кидає виклик моїм здібностям, те, від чого мозок закипає. Мені шалено подобається, чим займаюся, тож постійно в цьому самовдосконалююся. Книжки з захопленням читаю, але лише про мови програмування, професійну літературу. Створювати – це нереально круто", - поділився Вадим.
Окрім віртуальних проектів, Вадим займається ще й конструюванням, але це хобі для душі. Так, з підручних запчастин, він змайстрував діючий 3D принтер. Вартість приладу з аналогічними можливостями – близько 50 тисяч гривень.
"У мене багато ідей і є бажання діяти. Єдине, час – це те, чого мені завжди не вистачає. Постійно треба щось робити, аби не тільки працювати, а ще й розвиватися і не стояти на місці", - сказав він.
Вадим мріє створити штучний інтелект, який буде корисний людству, відкритий і безкоштовний для всіх.
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть частину тексту і натисніть Ctrl+Enter