Набережна, алеї на Митниці та Рибний ряд: у деякі місця в Черкасах хочуть вдихнути нове життя
Реклама
Координатор проектів НСАУ Олександр Барановський
У Черкасах планують облаштувати ділянку набережної, пішохідні алеї в мікрорайоні Митниця, а також реконструювати будівлю Рибного ряду та прилеглу територію. Такі публічні простори міста включили до всеукраїнського архітектурного конкурсу "Архітектура змін".
Ця ідея народилася у міських архітекторів у співпраці з будівельною компанією "Надія", яка виступає одним з фундаторів конкурсу. Наразі архітектори, що зареєструвалися до участі в конкурсі, готують архітектурні концепції, кращі з яких можуть бути покладені в основу подальшого проектування.
17 квітня у Черкасах конкурсанти оглянули території, щодо яких розроблятимуть концепції, поспілкувалися із жителями міста щодо того, яких би змін їм хотілося, а також зустрілися із міським архітектором та представниками замовника конкурсу.
Учасники конкурсу та координатор проектів НСАУ
Столичний архітектор Сергій Швець-Машкара розповів про будівлю Рибного ряду, яка розташована за третім корпусом Черкаського національного університету ім. Б. Хмельницького в центрі міста.
Архітектор Сергій Швець-Машкара
"Плануємо займатися реставрацією Рибного ряду, маємо грандіозні плани. Будинок дуже цікавий, проект належить початку творчості знаменитого архітектора Владислава Городецького. І тому, якщо в цій будівлі, де він починав свою творчість, принаймні невелика кімната була б присвячена його творчості, архітектурним здобуткам - це було б дуже доречно. І також ми б хотіли, щоб цей Рибний ряд набув нового подиху. Містяни мали б підказати, що вони б хотіли тут бачити. Завжди можна знайти для такої цікавої споруди функціональне призначення. На мій погляд, це має бути якийсь об’єкт інтелектуального відпочинку молоді, з музейними функціями, творчими студіями для дітей шкільного віку, студентів і, можливо, дорослих", - зазначив архітектор.
Він також зауважив, що об’єктом має перейнятися міська влада, адже треба віднайти власника третини будинку. Дві третини будівлі – перебувають на балансі університету ім. Богдана Хмельницького.
Будівля Рибного ряду
За словами архітектора, будівля має ширину 7,5 метрів, довжину - 50 метрів. Однак територія Рибного ряду загороджена різноманітними добудовами, гаражами. Всі ці споруди, на переконання архітектора, мають бути демонтовані.
Начальник управління містобудування та архітектури Черкаської ОДА Василь Дмитренко запевняє, що обласна влада підтримує ідею проведення конкурсу.
Головний архітектор області Василь Дмитренко
За його словами , Національна спілка архітекторів України та управління містобудування та архітектури облради звертатиметься до депутатів не тільки обласного рівня, а й до депутатів Верховної ради, які представляють Черкащину, з проханням посприяти у наданні фінансової допомоги для реалізації цієї ідеї.
"Одна з номінацій - розробка проекту реконструкції однієї з пам’яток архітектури, про яку, на жаль, забували протягом декількох десятиліть – це побудований проект Владислава Городецького Рибний ряд. Попередньо ідея зробити там музейне приміщення обговорювалася не один раз у Черкаському обласному відділенні Національної спілки архітекторів. Я думаю, що вона має реалізуватися, враховуючи те, що зібрано багато експонатів для створення музею, а також те, що в спілці архітекторів багато лауреатів державних премій радянського союзу в галузях архітектури містобудування, національних премій ім. Т. Шевченка", - сказав Василь Дмитренко.
"Учора закінчилася реєстрація учасників конкурсу. Сьогодні вже виїхали оглянути об’єкт – набережну, яка вражає територією, зачаровує природою і хочеться, щоб там була зона відпочинку, куди кожен міг приїхати з дітьми, милуватися краєвидами, прогулятися. Що саме варто зробити на набережній, мають визначити самі жителі. Хочеться там зробити гарну, комфортну, функціональну, естетичну сучасну рекреацію для відпочинку, занять спортом, активних ігор на повітрі поряд з акваторією", - розповіла студентка 5-го курсу Полтавського національного технічного університету ім. Ю. Кондратюка Ольга Петлюх.
Учасниця конкурсу Ольга Петлюх
Долина троянд (ділянка набережної, що входить в зону проектування)
Щодо двох пішохідних алей в мікрорайоні "Митниця", то простягатися вони будуть від вулиці Припортової аж до річки. Одна з них вже частково зроблена, і, як зазначив координатор проектів Національної спілки архітекторів України Олександр Барановський, умовно отримала назву "Вірменська алея".
За словами Головного архітектора міста Віталія Чернухи, нещодавно топонімічна комісія запропонувала перейменувати алею на Вірменську.
"Тому що там Вірменська церква. Потім там низка житлових забудов, збудованих нашою черкаською фірмою, в засновників якої вірменське коріння. Але це перша частина алеї. А друга частина буде через вулицю Героїв Дніпра і до самого Дніпра з оглядовими майданчиками, можливістю відпочити, позайматися спортом і так далі. Наразі там чагарники", - зазначив Віталій Чернуха.
Головний архітектор Черкас Віталій Чернуха
"Реєстрація учасників конкурсу завершилася і тепер ми маємо місяць, щоб підготувати пропозиції, ідеї по благоустрою. Приватне підприємство "Надія", яке є генеральним партнером конкурсу, не лише запропонувало теми, а й надало активну принципову допомогу в його організації і проведенні. Завдяки чому він і став можливим", - зазначив Олександр Барановський.
Колоквіум в Будинку архітектора
"Уже 15 років ми займаємося перетворенням міста, підтримка цього конкурсу – наступний крок. В Черкасах є історичні забудови, які мають високу цінність для суспільства, і не можна допустити, щоб вони перетворилися на руїни чи стали будівельним сміттям. Потрібно забезпечити сучасні потреби комфортного життя та відпочину містян. Набережна та алеї, що ведуть до неї та є її "артеріями", повинні бути не лише естетично оформленими, а й детально продуманими щодо зручності користування. Зони для прогулянок, дозвілля дітей, молоді та дорослих, занять спортом, облаштовані підходи до пляжів, озеленення – це все мають врахувати в своїх проектах конкурсанти.
Як черкащанин хочу пишатися нашим містом, і як забудовник – зробити свій внесок в розвиток Черкащини. І, звісно, хочеться щоб цікаві проекти були створені і втілені в різних містах України", - зазначив засновник ПП "Надія" Андранік Казарян.
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть частину тексту і натисніть Ctrl+Enter