Наступного тижня в Черкасах "зазвучать" деякі маршрутки
Реклама
Команда розробників системи відслідковування громадського транспорту BusWay у складі двох студентів презентувала сьогодні свої напрацювання, а також бачення транспортної реформи в Черкасах, пише "ІнфоМІСТ".
За словами одного з розробників Юрія Шинкаренка, система BusWay дозволяє представникам влади, перевізникам, а також містянам у реальному часі бачити, як рухається громадський транспорт Черкас. Дані з GPS-трекерів надають можливість повністю контролювати транспортні засоби, а диспетчерський центр – вносити зміни у маршрути і фіксувати порушення.
– Для того, щоб контролювати перевізників, є запис треку. Тобто кожен транспортний засіб можна буде подивитися за минулий час, якщо є скарга, – каже Шинкаренко. – Система фіксує, коли транспортний засіб з’їхав з маршруту, проїхав зупинку, перевищив швидкість тощо. Зараз ми працюємо над фіксацією ще одного порушення: коли транспортний засіб не виїхав на лінію.
Як зазначає Шинкаренко, запровадження транспортної системи буде безкоштовним для влади та містян. Натомість перевізники муситимуть орендувати спеціальне обладнання для неї. За інформацією з соцмереж, яка була підтверджена “басвеївцями”, місячна оренда GPS-трекеру та планшету для одного транспортного засобу становитиме 500 грн.
За словами іншого спікера Андрія Проценка, кошти сплачуватимуться “третій особі”, яка має у власності обладнання, проте його імені під час презентації названо не було.
Представники транспортної системи запевнили, що на сьогодні вже 7 із 9 перевізників погодились встановити їхнє обладнання у свої маршрутки. Крім того, працюють із BusWay і в КП “Черкасиелектротранс”.
– Планшет, що буде у кожному транспортному засобі, автоматично буде оголошувати зупинки. Уже наступного тижня почути автоматичне озвучування зупинок можна буде на тестових маршрутах № 11, 9, 36, 28, 9 та інших, – зазначив Шинкаренко. – Крім того, нещодавно ми вдосконалили додаток BusWay, з нього можна дізнатись, коли прийде потрібна маршрутка на зупинку, вибудувати потрібний маршрут тощо.
Юрій Шинкаренко зазначив, що разом із партнером уже створив також систему для впровадження електронного квитка та “розумних зупинок”. Реалізовувати свої розробки молоді люди готові одразу, як тільки знайдуть для цього фінансування: від інвестора чи міської влади.
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть частину тексту і натисніть Ctrl+Enter