Нескорених Чорнобилем ушанували в Черкасах
Реклама
Меморіал на честь ліквідаторів аварії на Чорнобильській АЕС відкрили в Черкасах. Розмістили його на території аварійно-рятувального загону спецпризначення.
Саме звідси 30 років тому зведений загін вирушив у Чорнобильську зону.
Про це інформує прес-служба Черкаської ОДА.
Цей меморіал зініціювали самі ветерани. Їх підтримало керівництво обласного управління Держслужби з надзвичайних ситуацій, а також меценати. Пам'ятник «Нескореним Чорнобилем» відкрили ліквідатори. Потому його освятив митрополит Черкаський і Чигиринський Іоан. А поблизу пам’ятника ветерани ще й заклали капсулу часу з листом до рятувальників 2036 року.
– Хоч 30 років минуло від аварії на ЧАЕС, а ми досі відчуваємо відголоси тієї національної трагедії, – зауважує голова Черкаської ОДА Юрій Ткаченко. – І навіть страшно подумати, які наслідки від неї могли би бути, аби тисячі героїв у 1986 році не взялись приборкувати ядерну стихію. Ціною свого здоров'я та життя. У світову історію вписані прізвища тридцяти ліквідаторів, які першими вступили у двобій із вогнем на ЧАЕС у ту страшну ніч. І двоє з них – випускники тоді ще черкаського пожежного училища. Це – Володимир Правик і Віктор Кібенок. Двоє друзів. Обом на той час було всього по 23 роки. По бойовій тривозі першими підняли якраз їхні караули. Правик і Кібенок знали, що йдуть на смерть. І своїм вчинком дали життя мільйонам. Як і черкаські пожежники зі зведеного загону, і решта ліквідаторів. І дуже добре, що ми бережемо пам'ять про них. І сьогодні вкотре це засвідчуємо.
Зведений загін області вирушив у Чорнобильську зону 6 червня. Там він забезпечував протипожежний захист АЕС і 30-кіометрової зони, відкачував «важку воду» з-під реактора, проводив дезактивацію приміщень АЕС, будівель Прип’яті та Чорнобиля.
– Я одним із перших в області дізнався про аварію, але не достеменно, – пригадує Володимир Барздун, який у 1986 році очолював зведений загін. – Спершу ми отримали завдання відправити на ЧАЕС автомобіль із порошком для пожежогасіння. З цього все почалося. Згодом отримали команду спрямувати туди не менше 200 осіб особового складу. Це пекло ніколи не забути.
Уже завтра, 26 квітня, в Черкасах пройде пам’ятна хода від площі ім. Т. Шевченка до Соборного скверу. Початок об 11.00. Потому біля пам’ятного знаку «Жертвам Чорнобиля» відбудеться поминальний молебень.
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть частину тексту і натисніть Ctrl+Enter