Неймовірна краса. Шість архітектурних споруд у Черкасах, які вражають (ФОТО)
Реклама
У Черкасах вистачає найкрасивіших архітектурних пам'яток із власною історією.
Видання "Вичерпно" вирішило розповісти про них.
1. Блакитний палац
Місце розташування: на розі вул. Хрещатик — О. Дашкевича
Як дістатися: маршрутка № 26 (з нового автовокзалу та залізничного вокзалу), пройти квартал до вул. Хрещатик, яка розташовується паралельно бульв. Шевченка, по вул. О. Дашкевича
Ця будівля є справжньою окрасою нашого міста, побудована наприкінці ХІХ століття. Сьогодні у цьому будинку, оформленому у стилі готики та модерну, розташовуються банківські установи. А раніше тут приймав гостей міста готель купця Скорини «Слов’янський», який пізніше мав назви «Гранд» та «Дніпро». Готель розміщувався на другому поверсі. На першому ж були розміщені магазин годинників Зейгера та кондитерська «Константинополь».
2. Палац одружень
Місце розташування: вул. Небесної сотні, 3
Як дістатися: маршрутки № 28 (з нового автовокзалу), № 9 (із залізничного вокзалу), перейти на вул. Хрещатик по Небесній сотні
Маєток Грабаря-Щербини у ХІХ столітті привертав до себе не менше уваги, ніж сьогодні. Тоді сюди зходились усі заможні люди міста, а зараз — беруть шлюб молодята. Композиція будинку є прикладом вдалого поєднання різних архітектурних стилів — неоренесанс з перевагою модернізованих форм, де присутня ассиметрія. Палац одружень є візитівкою Черкас, адже це одна з найкрасивіших будівель міста.
3. Черкаська обласна філармонія
Місце розташування: вул. Хрещатик, 196
Як дістатися: зупинка «Соборна площа», маршрутка № 26 (з нового автовокзалу та залізничного вокзалу), пройти квартал до вул. Хрещатик, яка розташовується паралельно бульв. Шевченка, по О. Дашкевича.
Філармонія створена 1955 року і за ці півстоліття стала однією з перлин духовно-культурної скарбниці України. 1957 року при філармонії створено Черкаський хор, 1983 року — Ансамбль «Росава» та тріо бандуристок «Вербена». Зал філармонії посідає третє місце в Україні, тобто перебуває в одному ряду з прославленими оперними театрами.
4. Михайлівський кафедральний собор
Місце розташування: вул. Надпільна, 212 (Ільїна) біля Центрального стадіону
Як дістатися: маршрутки № 26 (з нового автовокзалу та залізничного вокзалу), 27, 9 (із залізничного вокзалу) та інші: 30, 28, 21, 25, 8, 20, 29.
Найбільший собор в Україні! Його розміри становлять 58 м у довжину, 54 м у ширину та 74 м у висоту. Розміри собору дозволяють вмістити одночасно близько 12 тис. прихожан. Собор побудований у візантійському стилі за проектом митрополита Черкаського і Канівського, настоятеля храму – владики Софронія. Михайлівський кафедральний собор чи не єдиний храм, який побудований з дотриманням всіх канонів церковної архітектури.
5. Храм «Білий лотос»
Місце розташування: район «Соснівський», провулок Спуск Франка, 4
Як дістатися:
1. Зупинка «Університетська». Маршрутки із залізничного вокзалу: № 26; з центру: № 26, 4, 14. По вул. Університетській проминути вул. Хрещатик, перший поворот направо до провулку Спуск Франка, який завертає наліво.
2. Від Долини троянд йти вздовж Дніпра у сторону мікрорайону «Соснівський». Зліва буде підйом вгору, де відразу розташовується храм. Маршрутка №21 (з центрального ринку).
Храм Білий лотос — єдиний і найбільший буддійський храм у Європі, побудований в 90-х роках ХХ століття. На вході стоять дві фігури древніх воїнів, привезені з Тибету в Черкаси. Під час екскурсії, про якій необхідно домовлятися заздалегідь, можна потрапити до каменю Будди, який був знайдений під час будівництва храму. На самому камені зображений Будда в масці воїна. Зараз там тече цілюще джерело, який може вилікувати від багатьох хвороб. Є можливість відвідати головну кімнату, прикрашену килимами, деревом і оксамитом, в якій знаходиться статуя Будди.
Крім екскурсії можна відвідати майстер-класи та семінари з тайського боксу і кунг -фу, чайні церемонії, бажаючим роблять фото аури.
6. Черкаська гіперболоїдна вежа
Місце розташування: вул. Гетьмана Сагайдачного, 12 (колишня Ватутіна)
Як дістатися: маршрутка № 8 (з центр. ринку)
Гіперболоїдна водонапірна вежа сьогодні є унікальною архітектурною спорудою, адже з усіх таких башт, які збудував Володимир Шухов, а їх трохи більше 200, у світі залишилось лише 20.
Сталева ажурна Шуховська вежа, яка розташована на території КП «Черкасиводоканал», одна з найвищих у Черкасах. Побудована у 1913-14 роках для забезпечення питною водою міста Черкаси, яке напередодні пережило епідемію холери
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть частину тексту і натисніть Ctrl+Enter