Реклама
Реклама
07.04.18 13:32

Олівці замість дерев: хто і чому знищує дерева в Черкасах?


Реклама
Олівці замість дерев: хто і чому знищує дерева в Черкасах?

 

Замість того, щоб вкоротити гілки і зняти сухі, комунальники в Черкасах залишають від дерев самі стовбури. У владних кабінетах це називають омолодженням та продовженням віку зелених насаджень.

Чи так це насправді, з’ясовувало Громадське ТБ: Черкаси.

Такому "омолодженню" жителі міста не радіють: скаржаться у соцмережах та реєструють петиції, у яких вимагають припинити масове варварське знищення зелених насаджень у місті.

Черкащанка Альона Цимбал у своїй петиції нарікає, що після такої обрізки дерева не зможуть захищати від загазованості, а ще – збільшиться температура довкілля влітку через відсутність затінку на вулицях.

Через це вона просить міськраду контролювати обрізку дерев, заборонити виконувати такі роботи підрядникам, що мають безпосередню вигоду від кількості спиляного та запровадити програму відновлення знищених насаджень та активного озеленення міста.

майже 2,3 мільйона гривень. Також у місті посадили більше тисячі дерев листяних порід на суму майже мільйон.

Цьогоріч на надання послуг із обрізки зелених насаджень передбачено вже майже 2,5 мільйона. У Черкасах заплановано висадити 1100 дерев.

У 2018-му аварійні дерева, на знесення яких є дозвіл, мають маркувати спеціальними позначками. Таку пропозицію на засіданні виконавчого комітету озвучила Діана Тяско.

За словами Володимира Гусаченка, дерева, які зноситимуть, позначатимуть спеціальними пластиковими бірками, щоб ніхто інший не міг їх повторити. Він наголошує: у того, хто зрізає аварійне дерево, має бути спеціальний ордер на видалення.

За словами начальника відділу екології департаменту житлово-комунального комплексу Володимира Гусаченка, на території міста обрізку дерев проводять відповідно до Правил утримання зелених насаджень та слідкують за правильністю виконання робіт. Говорить, що за обрізування дерев на прибудинкових територіях у департаменті не відповідають.

"Інша справа у випадках, де працюють електрики. Вони "крамсають" дерева і кидають гілля. Ось на днях вони проводили обрізку по Благовісній з боку Чигиринської, то там жах", – каже начальник відділу екології департаменту житлово-комунального комплексу Володимир Гусаченко.

За інформацією департаменту житлово-комунального комплексу міськради, торік на обрізку дерев витратили майже 2,3 мільйона гривень. Також у місті посадили більше тисячі дерев листяних порід на суму майже мільйон.

Цьогоріч на надання послуг із обрізки зелених насаджень передбачено вже майже 2,5 мільйона. У Черкасах заплановано висадити 1100 дерев.

У 2018-му аварійні дерева, на знесення яких є дозвіл, мають маркувати спеціальними позначками. Таку пропозицію на засіданні виконавчого комітету озвучила Діана Тяско.

За словами Володимира Гусаченка, дерева, які зноситимуть, позначатимуть спеціальними пластиковими бірками, щоб ніхто інший не міг їх повторити. Він наголошує: у того, хто зрізає аварійне дерево, має бути спеціальний ордер на видалення.

Наслідки невмілого обрізання дерев (фото Олександра Спрягайла)

Завідувач кафедри екології та агробіології ЧНУ ім. Б. Хмельницького Олександр Спрягайло, говорить:  складається враження, що в Черкасах дерева ріжуть усі, хто захоче, часто без дотримання будь-яких правил щодо термінів, типу й глибини обрізки.

"На вулицях можна побачити сотні скалічених дерев, спотворених невмілою рукою. Вони або однобокі (зрізається частина крони під електродротами, а інша залишається), або у жахливому санітарному стані (зі слідами багаторічних хаотичних обрізок). Нерідко трапляються дерева зі слідами глибокої обрізки, коли залишається лише високий пеньок, з якого у кращому випадку "вистрілюють" кущі пагонів, а в гіршому – рослина засихає у перший же рік. Тих, хто спочатку вижили, з часом вражають грибкові захворювання і найчастіше вони гинуть", – каже Олександр Спрягайло.

Експерт зауважує, що під час роботи з деревами люди часто забувають, що це живі організми, які мають свої біоритми, вік, стан. Кожен вид дерева по-різному реагує на обрізку: одні відновлюються швидко, інші – можуть загинути від будь-якого виду обрізування. 

"Крім того, має значення час обрізки: обрізані навесні берези чи клени дуже слабнуть, стікаючи соком, тоді як майже всі плодові добре себе почувають і активно галузяться. Під час таких операцій обов’язково зважають на вік: молоді рослини зазвичай краще і легше відновлюються після обрізки, ніж старі", – пояснює еколог.

У будь-якому разі потрібно знати мету обрізки. Вона буває формувальною, санітарною та омолоджувальною. Омолодженням часто називають зрізання стовбура дорослої рослини "на пеньок", хоча насправді цей тип обрізки треба проводити поетапно, у 2-3, іноді до 5 років, поступово вирізаючи старі гілки та формуючи новий приріст.

На цьому фото дерева обрізані неправильно: асиметрично й непропорційно (фото Олександра Спрягайла)

Для того, щоб подібних випадків не траплялося, варто підійти до працівників, які обрізають дерева та  перевірити, чи є в них дозвіл виконувати такі роботи

"Не зайвим (за наявності дозволів чи без них) буде зателефонувати до міського відділу ЖКК та обласної екологічної інспекції і зробити запит про санкціонованість таких робіт. Завжди добре зробити фотофіксацію місця проведення робіт та техніки, яка задіяна при цьому. Громадський контроль за будь-якими роботами якщо і не гарантує абсолютної правильності обрізки, то може суттєво зменшити ризик неправомірних дій", – додає Олександр Спрягайло.

Читайте нас у Telegram-каналі. Там коротко і ясно.


Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть частину тексту і натисніть Ctrl+Enter
#обрізка дерев #омолодження #загибель

Останні новини

23 листопада 2024
Читайте нас у Telegram. Підписуйтесь на наш канал
18:59
Як вимикатимуть світло на Черкащині 24 листопада
16:21
У Черкасах насмерть збили жінку
13:22
Військовий із Черкас перебуває у Пентагоні
12:36
Черкаська громада попрощалася з двома мужніми воїнами
11:32
Скільки зараз коштують квартири у Черкасах
09:20
У Черкасах в останній шлях провели маму загиблого військового
22 листопада 2024
20:03
Рушники черкаської майстрині представили у Марокко (ФОТО)
19:00
Храму на Уманщині передали рукописну ікону 19 століття
18:18
На Черкащині знищили 7 безпілотників: є пошкодження
18:00
Стало відомо графік відключення світла на Черкащині на 23 листопада
17:04
Британія визнала корупціонером власника черкаського "Азоту" Фірташа та запровадила проти нього санкції
16:18
На Уманщині внаслідок автотрощі загинули дві людини, ще одна - постраждала
16:09
Черкащан запрошують написати повідомлення для капсули часу
15:46
У Черкасах сталася аварія
15:29
Житель Уманщини, який ухилявся від сплати аліментів, отримав новий вирок
14:14
У Черкасах у Свято-Михайлівському соборі встановили військових частин гарнізону
13:39
Правоохоронці з'ясовують обставини розстрілу собак на Черкащині
13:05
Укрзалізниця анонсувала запуск нового поїзда з Харкова до Черкас
12:33
У Черкасах попрощалися із молодими захисниками
11:55
У одному із черкаських парків висадили дуби
11:33
На Черкащині прогнозують значний мокрий сніг
10:55
У Канівській громаді попрощаються із ветераном війни