"Особливі" черкащанки також хочуть бути мамами
Реклама
Чи зможуть відчути щастя материнства жінки з особливими потребами? Громадські активісти дослідили питання репродуктивного здоров?я та послуг з планування сім?ї для жінок з інвалідністю, пишу MІА Черкаси.
Головна проблема моніторингу – це табуйованість «незручної» теми. Тому активісти намагалися виявити хоча б поверхневі тенденції у репродуктології жінок віком від 15 до 49 років.
В області цьому питанню приділяють незначну увагу. Держустанови навіть не можуть назвати кількість жінок з ознаками інвалідності. Крім того лікарі-гінекологи не проходять професійних навчань, через що доступність та якість їхніх послуг суттєво знижується.
– Із січня 2015 року ми почали робити дослідження стану забезпечення права і можливостей жінок з особливими потребами отримувати послуги у сфері збереження й відновлення свого репродуктивного здоров?я. Ми промоніторили декілька аспектів – від якості медичних послуг до архітектурної зручності будівель. Висновки вийшли досить різними, – зазначила громадська активістка Анна Харченко.
У рамках дослідження було опитано з використанням письмових анкет 14 лікарів-гінекологів жіночої консультації пологового будинку №1 міста Черкаси. 57% зазначили, що мали досвід прийому жінок з ознаками інвалідності, зокрема з вадами зору, опорно-рухового апарату, неврологічними, серцево-судинними захворюваннями та вродженими вадами. Лише 36% лікарів зазначили, що проходили відповідне навчання.
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть частину тексту і натисніть Ctrl+Enter