Останні гроші на будівництво: черкасці два роки не можуть вселитися у свої квартири (ВІДЕО)
Реклама
Майже триста пайовиків висотки вже два роки не можуть вселитись у свої квартири. Люди, які вклали в будівництво останні гроші, змушені жити в гуртожитках та найманих оселях.
Про це інформують у сюжеті програми "Подробиці".
Ще від самого початку це грандіозне будівництво супроводжується гучними скандалами, які тривають досі. 10 років тому замість висотки тут був затишний театральний сквер, який, попри обурення городян, депутати передали в оренду приватному підприємцю. Він пообіцяв збудувати торговельно-розважальний центр із зоною відпочинку. Ще через два роки народні обранці так само одноголосно віддали підприємцеві вже у приватну власність територію скверу, після чого про ТРЦ він одразу забув і почав зводити житловий будинок.
Відтоді змінилося кілька власників забудови. Останній розпродав квартири ще на етапі будівництва, людям пообіцяли здати висотку 2015. Дві секції готові до вселення.
Будинок зводили коштом пайової участі, люди вклали в будівництво понад 100 мільйонів гривень. Більшість уже оформили навіть право власності на квадратні метри, але й досі змушені жити в найманих квартирах. В охоронця суворий наказ від забудовника - нікого на територію не пускати.
Аби потрапити хоча б за паркан, обуреним людям доводиться викликати поліцію. Вони в розпачі, кажуть: минуло більше двох років, а тут нічого не змінилося. З представником забудовника нам вдалося зв'язатися лише телефоном. Він пояснив: квартири власникам може віддати тільки після того, як вони створять ОСББ, а це можливо лише після підключення до газової мережі.
Черкаські газовики лише розводять руками. Мовляв, газогін до будинку підведений, але без спеціального дозволу від Держгірпромнагляду 12-поверхівку вони не мають права підключати. А забудовник із цим чомусь не квапиться.
Адвокат пайовиків називає ситуацію абсурдною. Пояснює: Держгірпромнагляд давно не існує як структура, а його правонаступник таких дозволів не видає. Крім того, ще у квітні 2015 забудовник звертався до Міністерства ЖКГ для надання дозволу на газифікацію висотки, і там його погодили.
Пайовикам будинку вже набридло ходити замкненим колом. Люди у відчаї. На що готові люди, якщо найближчим часом їхнє питання не вирішиться - дивіться у відео.
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть частину тексту і натисніть Ctrl+Enter