Почерк лікарів та безкоштовний день для пацієнта: у Черкасах "оцінили" медицину
Реклама
Чиновники підбили перші підсумки нововведення у медичних закладах міста.
З початку року у Черкасах діє програма, за якою пацієнтів у невідкладному стані безкоштовно забезпечують ліками протягом першої доби. На нововведення міські владці передбачили 3,6 млн. грн. З них 2,28 млн. грн. – у наявності. Про це під час оперативної наради у міськраді повідомив директор департаменту охорони здоров’я Олег Стадник.
За період дії програми вже використали 1,3 млн. грн. Так, ліками забезпечили майже 8 тис. пацієнтів, які поступили у невідкладному стані.
За словами Олега Стадника, медична галузь Черкас ніколи не мала достатнього фінансування за майже 25 років незалежності країни. Тому містяни витрачають значні кошти зі свого гаманця. А у випадку невідкладного стану, ні лікаря, ні пацієнта не має турбувати відсутність медикаментів.
«У кожному закладі запроваджено календарний план, порядок забезпечення ліками, алгоритми дій лікаря та медичної сестри, інструкції. Дуже важко було поламати рутинний порядок, який формувався протягом десятиріч. Люди звикли працювати у своєму «світі». Було проведено навчання», - зазначив Олег Стадник.
З березня по червень вже провели три перевірки щодо виконання дій: ведення листів призначень, достовірність підписів пацієнтів, відповідність призначеного лікування. За словами Олега Стадника, завжди є спокуса призначити ліки дорожчі. Ліки, закуплені коштом міськради, промаркували, аби їх не змогли реалізувати в аптеках. Черкащани, під час опитування у телефонному режимі, підтвердили, що у першу добу їх забезпечили ліками.
Наявність ліків та іншу інформацію можна знайти на сайті кожного закладу. Так можна дізнатися, чи не попросили пацієнта придбати медикаменти, які вже є у лікарні.
Посадовці вирахували і середню вартість по медикаментах на добу. Вона становить 166 грн. Загальна ж сума, враховуючи усі витрати, сягає 280 грн.
Протягом минулого року до черкаських медичних закладів поступили 52 тис. осіб. 28 тис. з них – з різким погіршенням здоров’я і загрозою для життя. Найбільше хворих, за словами Олега Стадника, приймає «швидка» Третьої міської лікарні. На другому місці – інфекційна лікарня. Потому: міська дитяча лікарня, Перша міська лікарня, Черкаський міський будинок «Центр матері і дитини».
Та на сьогодні ще лишаються проблеми. Певну частину записів лікарів і медсестер можна вважати погано читабельною. Також спостерігається нестача ліків, які мають забезпечувати МОЗ.
Окрім того, у рішенні Черкаської міськради не враховані видатки на оперативні втручання та на вироби медичного призначення, а також витрати під час перебування у лікарні решту 7-8 днів. Як повідомив Олег Стадник, якщо врахувати все це, то середня сума зростає у 9 разів.
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть частину тексту і натисніть Ctrl+Enter