Пологовий будинок у Черкасах не закриють
Реклама
Працівники міського пологового будинку занепокоєні чутками про реорганізацію закладу.
За їх словами, базу №2 по вулиці Конєва хочуть об'єднати з першою, що на Чехова. Турбує їх і відкриття ще одного перинатального центру в Черкасах, що може потягнути за собою скорочення штату чи навіть закриття пологового будинку, інформує Громадське ТБ: Черкаси.
Лікар-акушер Людмила каже більше - на базу №2 хочуть перенести відділення шкірдиспансеру.
— Нам стало відомо, що у програмі реорганізації медичної галузі облради на 2015-16 роки одним із пунктів передбачено перенесення відділення шкірдиспансеру на базу №2. Персонал дуже стурбований. Шкірдиспансеру аж ніяк не місце в корпусі, де надають консультацію жінкам, - розповідає жінка.
Головний лікар пологового будинку Володимир Зеленько не бачить причин для хвилювання. Запевняє – у страху очі великі, тому вийшла плутанина.
— Насправді розглядалася можливість переміщення частини структурних підрозділів полового будинку з другої бази на першу (по вулиці Чехова). Чутки про закриття дивують особливо. Жодного документу, який передбачає закриття другого пологового будинку немає. Я звернувся до міського голови, до департаменту охорони здоров’я, до депутатів і громадськості. І жодна людина про закриття не сказала і слова, - каже він, - Якщо міська рада виділила майже півмільйона гривень на автономне електроджерело для однієї із баз пологового будинку, якщо створена комісія з питань ремонту, то що ж дає приводи говорити про закриття? Перш ніж пускати чутки, я б радив людям подумати.
Разом з тим, головний лікар не вважає за доцільне відкриття нового перинатального центру в місті.
— Якщо, наприклад, побудувати ще два пологових будинки в Черкасах, то люди ж не почнуть більше народжувати. Це абсурд. До того ж, кількість пологів в області знижується, - наголосив він.
Директор Департаменту охорони здоров'я виконкому Черкаської міської ради Олег Стадник підтвердив про наміри обласного департаменту перемістити структурні підрозділи пологового будинку. Але тепер вони в минулому. Про закриття пологового будинку мова не йшла.
— Ми пропонували розглянути можливість і збереження потенціалу міського пологового будинку, і можливість переведення частини акушерських ліжок та персоналу у новий перинатальний центр. А натомість ми отримали спекулювання на цій темі перед виборами.
Разом з цим, очільник міської медицини розкритикував зосередження великої кількості структурних підрозділів первинного і третинного рівня надання медичної допомоги на малій площі.
— Перинатальний центр, відділення екстрагенітальної патології в обласній лікарні, а на відстані 10 кілометрів від них міський пологовий будинок з двома базами, ще ближче – черкаська районна лікарня з акушерським відділенням. Існує загроза, що якщо кількість пологів перекочує в перинатальний центр, то їхня кількість різко зменшиться в міському пологовому будинку. Це означатиме жорсткий перерозподіл пацієнтів. У результаті хтось буде змушений зійти з дистанції, - пояснює Олег Стадник.
Заступник директора Департаменту охорони здоров'я Черкаської ОДА Олег Найдан пояснив, чому виникла плутанина.
- Насправді йде пошук приміщення для диспетчерської служби центру екстреної медичної допомоги. Для цього потрібне відповідне приміщення. Варіант бази пологового будинку № 2 розглядався, та на даний момент він неактуальний. Щодо розміщення на базі цього закладу обласного шкірвендиспансеру, то такий варіант не розглядався ніколи, – запевнив чиновни
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть частину тексту і натисніть Ctrl+Enter