Реклама
Реклама
16.03.18 10:29

"Придбайте дитсадочку ліжко", або як влаштувати дитину в черкаський ДНЗ


Реклама

 

У черкаських дитсадках на кожні 100 місць претендує по 122 дошкільнят.

Про це пише "Громадське ТБ. Черкаси".

– Я б хотіла влаштувати дитину в дитячий садок.

– Ні, групи переповнені. По 32 дитини в групі.

Три місяці тому я переїхала в Черкаси з донькою, якій 4,5 роки. Влаштувати її в дитсадок виявилося нелегко, бо завідувачі казали: «місць немає». Ще на вході в ДНЗ перед нами зачиняли двері, а мої плани обрати найкращий заклад в районі провалилися. За законом я маю право обрати дитині дитсадок. Натомість я не змогла скористатися цим правом, бо тут диктують правила «переповнені групи» й електронні черги. Себто, якщо хоча б десь знайдеться місце в дитсадку – нам вже пощастило.

Журналісти «Громадського» влаштовували дитину в дитсадок і з’ясували, чому в Черкасах з цим є проблеми.

1-ий крок. Запис у дитсадок

Чотири роки тому в Україні намагалися зробити систему реєстрації дошкільнят зручною, прозорою й некорумпованою. З вересня 2013-го почала діяти Електронна черга в заклади дошкільної освіти. Тобто, зараз самим батькам можна внести дані свідоцтва про народження дитини у форму реєстрації на сайті, обрати один ДНЗ й стати в чергу. Такий новий підхід передбачає можливість особисто слідкувати за тим, як скоро дитина піде в садок.

Але для багатьох мам і тат електронна черга не є гарантією успішного зарахування в державний садок. Батьки квапляться записатися завчасно «щойно випишуть з пологового», аби бути впевненими, що для малюка буде закріплене місце й вони зможуть вийти на роботу одразу після декрету.

«Я записала доньку в дитсадок, коли їй було 4 місяці. А коли підійшла наша черга і дитині виповнилося 2 роки, нам сказали: «Вас немає у списках». Звісно, після тривалих скарг і дискусій нас взяли. Та вже тоді стало зрозуміло, що в завідувачки свої закони, електронна система не діє», – розповідає мама двох дітей Євгенія Киченко.

2-ий крок. Черги

«Усім вистачає місць. Торік та на початку 2018-го запрацювали додаткові 7 груп у ДНЗ №1, №9, № 37, №38, №55, №60, №73. Незадіяні раніше приміщення чи спортивні зали переобладнують у навчальні групи. Може здатися, що є проблема з місцями, бо локально в якомусь районі групи переповнені та є черги, а в іншому районі до дитсадка ходить мало дітей. Тому ми радимо батькам спершу записати дитину туди, де є вільні місця. А потім її можна буде перевести у бажаний дитсадок поближче», – переконує завідувач сектора дошкільної освіти департаменту освіти та гуманітарної політики міської ради Любов Доценко.

Проте у відповіді на наш інформаційний запит у профільному департаменті повідомили, що сьогодні на кожні 100 місць по 122 дитини. Останні 7 років кількість дітей в дитсадках зростає, натомість кількість самих дитсадків не змінюється – їх 54, один з яких приватний.

 

Часто керівники дитсадків спекулюють на нестачі місць й беруть в групу ту дитину, батьки якої заплатять «благодійний внесок». Також буває, що мам і тат просять купити ліжка, столи, лавки, фарбу, папір…

«Коли дійшла наша черга в дитсадок, нам зателефонували, ми прийшли. Завідувач сказала, що нам доведеться зачекати ще півроку, бо не вистачає ліжок в групі. «Або якщо хочете – придбайте для садочка ліжко», – сказала директорка», – розповідає мама Ірина Коваль.

Батьки мають право стати в чергу лише в один ДНЗ, і для когось це може стати викликом. Наприклад, у разі переїзду в інший район чи місто вам потрібно буде знову реєструватися, і знову чекати.

Для родини Середенків цьогоріч теж було складно потрапити в дитсадок. Віталій Середенко має інвалідність, пересувається на візку і нині сам доглядає за дворічною дитиною. Дружина змушена була вийти з декретної відпустки раніше. Всі спроби влаштувати малечу в ДНЗ провалилися через брак місць.

«Ми записалися в садок №70, але й досі 26-ті в черзі. Дитині вже два роки, і я сподівалася на допомогу держави, поки буду на роботі. Обійшла всі дитсадки у Південно-Західному районі, й всюди кажуть «немає місць», – пояснює Альона Середенко.

Нині своєї черги чекають майже чотири тисячі дітей, віком від одного до шести років:

– на 2017 рік – 672 дитини;

– на 2018 рік – 2298 дітей;

– на 2019 рік – 962 дитини.

У міському департаменті освіти кажуть, що не можуть приймати дітей віком від одного до двох років, бо бракує молочних сумішей, підгузків та іноді горщиків. Наприклад, у 2017 загалом до груп не зарахували 672 дошкільнят – вони досі чекають, коли підуть в свою групу. Це кількість дітей для приблизно двох-трьох дитсадків, яких бракує Черкасам.

3-ій крок. Покинуті дитсадки

За часів незалежності в Черкасах не побудували жодного дитсадка. Раніше тут працював 91 садок, зараз залишилося 53 державних. Будівлі колишніх дитсадків передали в комунальну власність департаменту економіки та розвитку міста. У департаменту освіти залишилося на балансі три садочки: №79, №3, №16. Вони наразі не функціонують.

Міський голова Анатолій Бондаренко неодноразово визнавав, що проблема з чергами в дитсадках існує.

«Наразі проектуємо садок по вулиці Сержанта Жужоми. Там якраз є велика потреба у ньому, бо відкрився новий житловий комплекс. Також вивчаємо питання щодо реконструкції приміщення колишнього дитячого садка, де наразі перебуває Пенсійний фонд. Найкращий садок той, що біля дому, бо возити дітей не у кожного є змога» , – зазначав очільник міста.

Однак влада не поспішає виділяти кошти на реконструкцію старих ДНЗ і побудову нових. У Програмі розвитку дошкільної освіти міста Черкас 2014-2017 року в планах була реконструкція дитсадка №40 на вулиці Припортова, 10.

«Цей дитсадок закрили у 1996 році. Нині в ньому перебувають початкові класи школи №33 та Пенсійний фонд. На сьогодні стоїть питання про відновлення його роботи, але коштів на його реконструкцію нам так і не виділили. Щонайменше необхідно два з половиною мільйони гривень», – пояснював колишній начальник управління освіти департаменту освіти та гуманітарної політики Євгеній Степко.

Тим часом освітяни кажуть, що наступні два роки будівництво нових ДНЗ у Черкасах не планують.

Ще крок. Нові дитсадки. Ми знову опинилися останніми у черзі

Побудову нового сучасного дитсадка на Митниці вже розпланували міські архітектори. Новий садок з басейном хочуть звести за адресою Героїв Дніпра, 87. Заклад буде розрахований на 260 дітей, 14 груп. Загальна площа – 1750 квадратних метри. За попередніми розрахунками такий дитсадок обійдеться у 35-40 мільйонів.

«Якщо міська влада виділить кошти з бюджету, то побудувати новий садок можна за один рік», – запевняє начальник правління будівництва департаменту архітектури та містобудування міськради Лариса Слісаренко.

Поки міська влада зволікає із фінансуванням дошкілля, батьки змушені подовжувати собі декретну відпустку.

Читайте нас у Telegram-каналі. Там коротко і ясно.


Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть частину тексту і натисніть Ctrl+Enter
#садок #черга #влаштування

Останні новини

22 листопада 2024
Читайте нас у Telegram. Підписуйтесь на наш канал
15:46
У Черкасах сталася аварія
15:29
Житель Уманщини, який ухилявся від сплати аліментів, отримав новий вирок
14:14
У Черкасах у Свято-Михайлівському соборі встановили військових частин гарнізону
13:39
Правоохоронці з'ясовують обставини розстрілу собак на Черкащині
13:05
Укрзалізниця анонсувала запуск нового поїзда з Харкова до Черкас
12:33
У Черкасах попрощалися із молодими захисниками
11:55
У одному із черкаських парків висадили дуби
11:33
На Черкащині прогнозують значний мокрий сніг
10:55
У Канівській громаді попрощаються із ветераном війни
10:21
Черкаські комунальники борються із ожеледицею
09:42
П'яний черкасець викликав медиків на фейкову ДТП
09:09
У Черкасах за деякими адресами не буде гарячої води та опалення 
21 листопада 2024
20:11
Енергетики оновили графіки відключення світла у Черкаській області
19:01
На Черкащині ще додали черги на відключення світла
18:00
Троє травмованих: у поліції повідомили подробиці ДТП на Уманщині
17:05
У "Новій якості" попередили черкащан про технічний збій
16:56
На Черкащині прогнозують небезпечні метеорологічні явища
16:11
На Калинопільщині попрощаються із загиблим сапером
15:47
У Черкасах на білбордах з'явилися постери із захисниками
15:18
Мокрий сніг та дощ: де на Черкащині найбільше випало опадів 
14:08
На Черкащині знову змінили графік відключення світла
13:58
У Шполі на кладовищі встановили камери після осквернення могил полеглих захисників