"Проблема була, є і буде": у Черкасах обговорили суїцидальні настрої містян
Реклама
Протягом останніх двох років в Україні побільшала кількість суїцидів. Черкаський регіон теж не став виключенням: лише цьогоріч в області зафіксовано 196 самогубств.
Про це під час сьогоднішньої прес-конференції повідомила кандидат психологічних наук, доцент, завідувач кафедри загальної педагогіки і психології ННІ педагогічної освіти, соціальної роботи і мистецтва ЧНУ ім. Б. Хмельницького Інна Кукуленко-Лук’янець, інформує журналіст Zmi.ck.ua.
За її словами, проблема суїциду була актуальною завжди. У більшості випадків люди покінчують із життям через скрутне матеріальне становище та проблеми в родині.
"У стані афекту людина рідко вчиняє суїцид. Зазвичай йому передує довготривала депресія. Дуже прикро, що близькі люди цього не бачать. Взагалі до самої проблеми депресії чомусь сформувалося зневажливе вставлення. У суспільстві немає розуміння глибини цієї хвороби", – зазначила Інна Кукуленко-Лук’янець.
Як повідомила кандидат психологічних наук, доцент кафедри загальної педагогіки і психології ЧНУ ім. Б. Хмельницького Сабіна Раджабова, до основних ознак депресії, а відтак симптомів ймовірних суїцидальних настроїв, належать: зниження енергії на довготривалий час, регресія, порушення сну (безсоння чи навпаки сонливість), порушення апетиту, систематична тривожність, страхи, надмірна самокритичність тощо.
"Дитина чи доросла людина, яка має думки про самогубство цікавиться цією темою, шукає інформацію. Вона може жартувати про самогубство, філософствувати на тему смерті, вживати фрази на зразок "скоро все зміниться". Окрім того, в такої особи відсутні плани на майбутнє, вона свідомо ізолює себе від друзів та оточення, почувається одинокою", – зауважила Сабіна Раджабова.
Психологи закликають берегти власну психіку та дбати про психічне здоров’я близьких. А якщо проблеми все ж виникли – не боятися звертатися по допомогу до професіоналів, адже власне життя та здоров’я повинне бути важливіше, ніж страх чи суспільні стереотипи.
Телефон довіри Черкаського міського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді: 330-900.
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть частину тексту і натисніть Ctrl+Enter