Ретро фото Черкас: яким був Річковий вокзал у минулому столітті
Реклама
У мережі з’явилися світлини Річпорту та сучасної вулиці Героїв Сталінграда.
Євген Кулик влаштував віртуальну екскурсію у минуле. Черкащанин опублікував у Facebook унікальні фото старої Митниці.
Коли рівень води у водосховищі знижували, старенькі двопалубні теплоходи ледь виднілися з причалу. Для таких випадків були передбачені "кишені" зі сходинками (на знімку – праворуч внизу). На тому ж рівні проводилася посадка – висадка пасажирів з "ракет" і "метеорів", а також приміських і прогулянкових катерів.
Грузпорт не замовкав ні на хвилину. І вдень, і вночі йшла робота, – баржі, пароплави, буксири, портові крани і поїзди постійно створювали шум.
Тодішні новітні пароплави класу ріка-море. Здавалися гігантами. Рівень води теж високий.
Зовсім старий знімок довоєнних Черкас. Видно мілини, острови. Справа вгорі – район Казбет, а ліворуч – центр міста.
Будівництво хрущовок на тодішній вулиці Патріса Лумумби (Гер. Сталінграда). Будинок № 33, а далі № 31 (ще тільки два поверхи збудовано). Нині це перехрестя вулиць Гер. Сталінграда і Гагаріна.
Приватний сектор – зовсім старенькі ще довоєнні будинки і двори на місці нинішнього дитячого містечка по вул. Гер. Сталінграда. Хатки були під соломою і на дахах, як і на деревах у дворах було багато гнізд лелек. На задньому плані будівництво будинків №№ 41, 21, 13, 9
Вид на старий Річпорт. Тролейбус № 5 вже замінив автобус з таким же номером. Маршрут "Річпорт - ж/д вокзал). Зліва – статуя" Черкащина ". Керамічна статуя біля Річпорту була своєрідною візитною карткою річкових воріт Черкас. Ззаду за нею видно дебаркадер ще одного додаткового причалу, який побудували, тому що не всі туристичні кораблі вміщалися в порту.
Ось такий вид був з вікон будинків на пляж і Дніпро.
Ракети і катери в Річпорту крутилися цілий день. Рух був дуже активний.
"Метеори" на додатковому пірсі, оскільки місця для них не вистачало.
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть частину тексту і натисніть Ctrl+Enter