Реклама
Реклама
26.10.23 10:49

Що почитати про Черкаси й Черкащину під час війни


Реклама
Що почитати про Черкаси й Черкащину під час війни

 

Український інститут майбутнього під час повномасштабного вторгнення провів опитування "Практики читання під час війни". За його результатами, 49% респондентів зазначали, що читання – це спосіб зберегти себе, особливо під час війни. Ще 42% відповіли, що читання вчить ухвалювати кращі рішення, навіть у тяжких обставинах, тому необхідно розвивати цю навичку. 24% учасників опитування відмічали, що читання української літератури – форма спротиву, 21% – читання і купівля книжок є формою економічної підтримки української культури.

 Що почитати про Черкащину і де знайти книжки дізналися у ЗМІ.ck.ua.

Художні книжки, у яких події відбуваються в Черкасах

"У нашій бібліотеці можна знайти, як краєзнавчі книжки про місто Черкаси, села й селища Черкащини, так і художні книжки, де події відбуваються на Черкащині або в самих Черкасах", – розповідає Лариса Гаврилюк, провідна бібліотекарка читального залу обслуговування користувачів Черкаської міської бібліотеки ім. Лесі Українки.

До вашої уваги пропонуємо таку добірку:

"Переможець"

Авторка: Тетяна Брукс

"Широкий прямий бульвар потопав у зелені каштанів і лип, під якими в яскравому, барвистому одязі кудись поспішали, неспішно гуляли або сиділи на великих фігурних лавках молоді люди".

За словами бібліотекарки, Тетяна Брукс – це сучасна письменниця. Вона є авторкою книги "Переможець" про життя онкохворого чоловіка. Події відбуваються в Черкасах, не змінено навіть назви вулиць.

Анотація: Головний герой Віктор дізнається про свою невиліковну хворобу. Спочатку чоловік не хоче боротися за життя, але на його шляху трапляється кохання, на яке він і не очікував. Події відбуваються безпосередньо в Черкасах. У тексті можна простежити назви й опис вулиць міста, що дає читачеві зануритися в історію.

" Потривожене зло"

Автор: Назарій Вівчарик

"Це трилер, детектив та містика. Три в одному. Дія відбувається в Черкасах", – розповідає провідна бібліотекарка читального залу.

Анотація: Книжка є містичним трилером, де головний герой Микола, який прибув з тимчасово окупованого Донецька в Черкаси з не простою місією, зіштовхується з потойбічними силами зла, які живуть у черкаському гуртожитку.

"Черкаська атлантида"

Автор: Анатолій Босов

"Та це швидше всього своєрідний "спогад про минуле" рідного міста, яке автор жадає бачити "велично зоряною оазою".

Анотація: Це поема про Черкаси з цікавою назвою. Зокрема, місто згадується і в прозі, і в сонетах. Сюжетним рушієм у книжці є прадавня й нібито справжня історична подія-катастрофа, що трапилася в черкаському краї.

"Таємниці козацького міста"

Авторка: Олена Железняк

"Це взагалі книжка-квест по Черкасах. Тут діти розслідують таємницю і "рухаються містом" від однієї цікавої архітектурної споруди до іншої в пошуках скарбу", – говорить бібліотекарка.

Анотація: Це історія про пригоди трьох підлітків. Вона побудована на достовірних відомостях, а квестові завдання допомагають читачам пізнати місто.  Книжка надрукована в яскравих кольорах та містить малюнки. "Пройти цей квест" буде цікаво не тільки дітям, а й дорослим.

"Із цього переліку я читала книжку Тетяни Брукс "Переможець". Мені сподобалося спостерігати за героями, котрі ходили тими ж вулицями, що і я зараз. Книжка легко читається, що теж мені сподобалося", – розповідає черкащанка Лілія Шаповал.

Історико-краєзнавчі книги про Черкаси та Черкащину

Поглянути на Черкащину в історико-краєзнавчому аспекті можливо з наступною добіркою:

"Черкаси за межами століть"

Автор: Василь Страшевич

"Цікава історія з встановленням у Черкасах на Театральній площі пам’ятника Т. Г. Шевченку. За свідченням головного архітектора  і містобудівника області О. С. Ренькаса, "він з'явився на майдані в одну з березневих ночей 1964 року. Черкащани навіть не помітили, як це сталося. Пам’ятник ніхто не відкривав, не було полум’яних промов, не грав оркестр. Про нього не писали в газетах і не повідомляли по радіо".

Анотація: Це збірка, у якій вміщений значний матеріал про історію міста Черкаси від кінця XVIII – до середини 50-х років XX століття. На основі фактичного матеріалу, архівних документів, спогадів і свідчень очевидців автор надає відомості про минуле Черкас, його соціально-економічний і культурний розвиток, роль соціальних громад міста в його становленні, розвитку і розбудові, про героїчну боротьбу під час оборони і оновлення міста в роки війни від ворожої навали.

"Деньги"

Автори: Голиш Г. М., Воропай А. Ю., Лисиця Л. Г.

"На її сторінках – історія села Деньги та долі жителів села, які творили цю історію своєю невтомною працею, життям, потом і кров'ю. Через горнило воєн і революцій йшли вони до сьогоднішнього дня з вірою, що життя стане кращим".

Анотація: У книжці подано нарис історії та сьогодення села Деньги Золотоніського району на основі архівних матеріалів, оприлюднених документів, стародруків, синхронної періодики, речових артефактів, спогадів та усних джерел. Поряд із висвітленням найважливіших подій минувшини й сучасності села велику увагу відведено й людям, як головним суб’єктам історичного процесу: видатним постатям і простим сільським трудівникам.

"Палацовий ансамбль на гранітних островах"

Авторки: Степенькова П. Я., Полякова Т. Ю.

Анотація: Книжка є першим в українській історіографії комплексним дослідженням історії становлення палацового ансамблю в Корсуні. У ній, на підставі архівних і документальних джерел та спогадів, розглянуто зведення кожного об’єкта ансамблю, його архітектура, а також історичні постаті, пов’язані з палацовим ансамблем.

"Лисянка – велич українського духу"

Автор: Олександр Гаврилюк

"Свій вклад у створення української держави внесло не одне покоління лисянців: як козаків, так і селян, міщан, чумаків та священнослужителів".

Анотація: Це не тільки широкий історичний виклад розвитку Лисянки протягом майже двох століть, а й опис весільного обряду, млинарського промислу, непростого чумацького ремесла. Останнє надає книжці, окрім історичного, ще й етнографічне забарвлення.

" Боровиця"

Автор: Олександр Солодар

"Але врешті, нехай і дуже пізно, Боровиця знову була відбудована, але вже не на тім, що раніше, місці".

Анотація: Книга є дослідженням історії села Боровиця з найдавніших часів і до сьогодення. У ній уміщені біографії людей, життя яких було пов’язане з цим селом, а також окремі матеріали етнографічних розвідок, які розповідають про місцеві давні традиції та обрядовість.

Надія Січкар

Читайте нас у Telegram-каналі. Там коротко і ясно.


Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть частину тексту і натисніть Ctrl+Enter

Останні новини

24 листопада 2024
Читайте нас у Telegram. Підписуйтесь на наш канал
08:34
Загинув на місці: у Черкасах водій наїхав на пішохода
23 листопада 2024
18:59
Як вимикатимуть світло на Черкащині 24 листопада
16:21
У Черкасах насмерть збили жінку
13:22
Військовий із Черкас перебуває у Пентагоні
12:36
Черкаська громада попрощалася з двома мужніми воїнами
11:32
Скільки зараз коштують квартири у Черкасах
09:20
У Черкасах в останній шлях провели маму загиблого військового
22 листопада 2024
20:03
Рушники черкаської майстрині представили у Марокко (ФОТО)
19:00
Храму на Уманщині передали рукописну ікону 19 століття
18:18
На Черкащині знищили 7 безпілотників: є пошкодження
18:00
Стало відомо графік відключення світла на Черкащині на 23 листопада
17:04
Британія визнала корупціонером власника черкаського "Азоту" Фірташа та запровадила проти нього санкції
16:18
На Уманщині внаслідок автотрощі загинули дві людини, ще одна - постраждала
16:09
Черкащан запрошують написати повідомлення для капсули часу
15:46
У Черкасах сталася аварія
15:29
Житель Уманщини, який ухилявся від сплати аліментів, отримав новий вирок
14:14
У Черкасах у Свято-Михайлівському соборі встановили військових частин гарнізону
13:39
Правоохоронці з'ясовують обставини розстрілу собак на Черкащині
13:05
Укрзалізниця анонсувала запуск нового поїзда з Харкова до Черкас
12:33
У Черкасах попрощалися із молодими захисниками
11:55
У одному із черкаських парків висадили дуби
11:33
На Черкащині прогнозують значний мокрий сніг