Сосновий парк стає районом елітних забудов (ВІДЕО)
Реклама
Не парк, а житлова зона для товстосумів. У Черкасах забудовники намагаються знищити віковий сосновий парк. Його вже повністю оточили елітними котеджами та палацами. Паркани та межові розмітки ростуть, немов гриби після дощу, але вже безпосередньо на території зеленої зони.
Черкащанка Ганна Демченко показує на карті, що залишилось від величезного соснового бору. Ще до революції тут був природний протитуберкульозний профілакторій, у радянські часи – парк. До сьогодні ж збереглось трохи більше шести гектарів паркової зони. Адже більшу частину лісу міські чиновники віддали під елітну забудову.
Ганна Демченко, місцева жителька: "Кожен власник земельної ділянки зносив дерева, на кожній земельній ділянці не менше 10-20 дерев, в основному там сосна … Їм не менше, ніж по сто років"ю.
2011-го, під тиском громадськості, депутати ухвалюють: вільна від котеджів територія – таки паркова зона. За планом, це 6 і 4 сотих гектари соснового лісу. Та забудовників це не зупиняє. Кілки розмежування ділянок вони встановлюють прямо в парку.
Громадська активіста Людмила пояснює: увесь район Соснівки забудований за принципом самозахоплення. Спочатку зводять будинок і огороджують парканом. А вже згодом намагаються узаконити під забудовою землю. Схоже трапилось і з цим парком.
Людмила Ткаченко, активістка: "Міська рада погодила цей об’єкт, як парк, а область питання недоопрацювала, тому сьогодні ми парк маємо, а межі не винесли. Через це , оці парканчики , які з двох сторін є, вони постійно зближаються до дитячого майданчику, і в мене є таке побоювання, що скоро ми втратимо цей дитячий майданчик".
Паркові новобудови, каже активістка, як на підбір. Кожен другий будинок – не нижчий трьох поверхів. Територія на балансі "Дирекції парків". Втім, її межі уповноважений визначати обласний департамент екології. І робить це вже п’ятий рік.
Микола Бондаренко, директор КП "Дирекція парків": "Місяць тому ми знову з цього питання зустрічалися в обласній екології. Вони знову кажуть, що не знають, що нам робити".
Натомість в обласній екології запевняють: паркові межі встановлені. Все – як диктує офіційна картографія.
Людмила Довга, заступник директора департаменту екології та природних ресурсів Черкаської ОДА: "Межі природо-заповідного фонду до встановлення його меж проектами землеустрою рахуються проектами створення. Тобто, тими картографічними матеріалами, які видавалися на обласну раду для створення об’єкта. Охоронні зобов’язання оформлено на КП "Дирекція парків".
За чотири останні роки, додають у "Дирекції парків", парк суттєво "здувся". Та, аби вберегти від товстосумів-забудовників ласий шмат землі, потрібні папери з того ж таки екологічного департаменту. А це, кажуть комунальники, замкнене коло".
Володимир Стойко, заступник директора КП "Дирекція парків": "Така ситуація може повторитися у сквері "Юність", в Долині троянд, у сквері Хіміків. Тому що, так само по цих об’єктах не встановлені межі. Більш того – ці об’єкти створені в 2007, 2008 році. І, в принципі, та сама ситуація випливає на сьогоднішній день"
Поки комунальники та екологічна служба шукають поміж себе крайніх, жителям Соснівки залишається тільки чекати. І сподіватись, що парк таки вдасться врятувати.
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть частину тексту і натисніть Ctrl+Enter