Справу черкаських чиновників-шахраїв розглядатиме суд (ФОТО)
Реклама
У лютому 2016 року поліція Черкаської області у приміщенні КП "ЧЕЛУАШ" провела обшук, під час якого правоохоронці виявили чимало «цікавих» знахідок, серед яких стоси установчих документів на різні ТОВ та ПП з різними напрямками діяльності, копії паспортних даних громадян та 227 печаток. Тепер одного із зловмисників затримано та відкрито кримінальне впровадження.
Про це повідомляє прес-служба ГУ НП у Черкаській області.
Працівники управління захисту економіки (УЗЕ) в Черкаській області викрили групу осіб, чия злочинна діяльність полягала в отриманні ПДВ реальних суб’єктів господарської діяльності шляхом незаконного використання їх електронного цифрового підпису. Завіривши ряд документів підробленими печатками підприємства, зловмисники викрали 22,5 мільйони бюджетних коштів у вигляді податку на додану вартість. Зловмисники налагодили певну "схему". Один з учасників злочинної групи незаконно виготовляв дублікати печаток реального суб’єкта господарської діяльності та отримував за пакетом фіктивних документів електронний підпис директора і електронну печатку юридичної особи. В подальшому за допомогою електронного цифрового підпису зловмисниками від імені зазначених суб’єктів виписувались податкові накладні щодо здійснення продажу неіснуючих товарів для проведення фіктивних (безтоварних) операцій. Через це державний бюджет недоотримав понад 22,5 мільйона гривень у вигляді ПДВ.
ЧИТАЙТЕ: Поліція знайшла докази шахрайської схеми черкаських чиновників
Під час проведення санкціонованого обшуку виявлено та вилучено 227 печаток, серед яких – низка печаток реальних суб’єктів економіки. Крім того, правоохоронці вилучили пристрій для виготовлення печаток та кліше, фіктивні печатки державних реєстраторів, Державної фіскальної служби, пристрій для виготовлення відтиску печатки на паспорті, 11 штампів та кліше, статутні документи низки суб’єктів господарської діяльності (завірені фіктивними печатками нотаріусів), три паспорти громадян України, у двох з яких були відсутні фотозображення.
У набувачів незаконного податкового кредиту з ПДВ проведено податкові перевірки. За результатами цих перевірок незаконно отриманий податковий кредит з ПДВ анульовано. Матеріали кримінального провадження щодо одного учасника злочинної групи вже закінчені досудовим розслідуванням та направлені до суду. Відносно нього обрано міру запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою. За вчинення кримінального правопорушення зловмиснику загрожує покарання у вигляді позбавлення волі на строк від 5-ти до 12-ти років з конфіскацією майна.
Департамент захисту економіки наголошує: якщо бухгалтери або керівники суб’єктів господарської діяльності виявили в автоматизованих системах обліку ПДВ-звітності інформацію про здійснення операцій з невідомими раніше суб’єктами господарської діяльності, їм необхідно невідкладно звернутись до правоохоронних органів.
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть частину тексту і натисніть Ctrl+Enter