"Страшненька", "Найзагадковіша", "Напівжива", чи "Найпухнастіша": як назвали головну черкаську ялинку?
Реклама
Уже у вівторок, 19 грудня, в містах України відбудеться урочисте відкриття новорічних зелених красунь.
“Комсомольська правда” проаналізувала головні ялинки країни. Так, за версію видання, черкаська ялинка в порівнянні з іншими є найпухнастішою.
"По-справжньому казкова ялинка прописалася на Соборній площі в Черкасах", - оцінили у виданні черкаську ялинку.
Технічні характеристики святкового дерева:
- жива на металевому каркасі;
- висота - 22 м;
- складається з 268 сосен різної висоти;
- ціна іграшок - 400 тис грн.
Столична ж є найвищою.
Цього року центр Києва прикрасить ялина заввишки майже 30 м. Цілу добу лісоруби Прикарпаття рубали й укладали в автівку дерево, щоб доставити її цілою й непошкодженою. Але під час довгої подорожі сталося два ДТП: в машину в'їхали фури, через що частина гілок обламалася. Постраждалу ялинку швидко "відреставрували" - прикріпили обламані гілки. До свята киян та гостей міста обіцяють здивувати красою новорічного дерева.
Прикрасять ялинку неоновим підсвічуванням у холодних тонах - вона буде світитися блакитним, жовтим і білим в різні дні, і тільки на Новий рік і Різдво, а також в день відкриття покажуть мікс кольорів. На ялинку піде 3,6 км гірлянд, на інсталяцію - 33 км.
Технічні характеристики:
- жива;
- висота - 28 м;
- прикраси: підсвічування, гірлянди.
Фото: ЯНСОНС Оскар
Запорізьку ялинку назвали напівживою, напівштучною.
Як і минулого року, влада Запоріжжя відмовилися від цілої живої ялинки й використовує 20-метровий штучний каркас із металу. На основу комунальники "насадили" більше сотні зелених соснових гілок. Головну ялинку міста встановили на Фестивальній площі, а прикрасили іграшками хенд-мейд - їх заздалегідь зробили запорізькі школярі. Тут є казкові персонажі, звірятка, чобітки для подарунків, сніжинки, ялинкові кулі й навіть бутафорські гігантські цукерки. Цікаво, що бюджету святкове дерево обійшлося в півтора мільйона гривень. Із цих грошей чиновники закупили гірлянд на 700 тис грн, ще 250 тис грн щедро виділили на монтаж прикрас і гірлянд, 94 тис грн - на придбання зелених гілок, 42 тис грн - на новорічні іграшки та 31,5 тис грн - на величезну кулю, що світиться в новорічному містечку.
Технічні характеристики:
- живі гілки на металевому каркасі;
- висота - 23 м;
- прикраси - 600 м гірлянд, сніжинки, кулі, казкові персонажі.
Фото: 1news.zp.ua
Дніпровська – вічнозелена замість вічно живої.
Уже четвертий рік поспіль головна ялинка Дніпра не змінюватиме свій зелено-гірляндовий наряд і звичне місце розміщення. Хіба що стане трохи нижчою. Головне новорічне дерево вже закінчили встановлювати в самому центрі міста - на площі Героїв Майдану. Ялинка зібрана з десяти тисяч пухнастих штучних гілочок, які змонтовані на залізний каркас так щільно, що здалеку вона здається плюшевою. Композицію доповнюють 3D-фігури казкових героїв, розташовані навколо ялинки. Їх комунальники завершують розміщувати, створюючи ціле казкове містечко. Всього на установку 8-ярусної ялинки й монтаж святкової ілюмінації міська влада виділила 2,5 млн грн.
Технічні характеристики:
- штучна;
- висота - 26 м;
- прикраси - близько 300 світяться іграшок і 10 тисяч лампочок;
- кількість гілок - 10 тисяч.
Фото: Дацковський Павло
Львову ялинка дісталася безкоштовно. Її подарувала жителька передмістя. Минулого року новорічне дерево обійшлося місту в 4,5 тис грн.
Новорічну красуню вже привезли на центральну площу біля Оперного театру. Оформлять її в цьому році в європейському стилі, тобто без надмірностей. Навіть традиційних прикрас, кульок, дзвіночків, ангелів і дитячих виробів не буде - тільки гірлянди. На верхівці - восьмикутна зірка. Відмовилися й від традиційного заборчика - його замінять новорічні "подарунки" висотою від півметра до півтора.
Технічні характеристики:
- жива;
- висота - 20 м;
- прикраси - 8 км помаранчевих гірлянд і світяться подарунки.
Фото: gazeta.lviv.ua
Харківська – "стабільне чудо техніки".
Котрий рік поспіль головна прикраса площі Свободи в Харкові на новорічні свята - ялинка-екран заввишки в 11-поверховий будинок. Це складна інженерна споруда: вона зібрана з безлічі окремих деталей і підсвічена світлодіодними лампами. На ялинці сяють близько 100 чергуються світлових і колірних варіацій денного й нічного оформлення. Також новорічне дерево прикрашено декількома тисячами куль із глянсового пластика, що світяться завитками, які зображують морозні візерунки, 50-ма великими кулями - кожен сезон їх змінюють.
Технічні характеристики:
- штучна
- висота - 36 м
- прикраси - 60 тис грн. Лампочок на 40 км проводів.
Миколаївська ялинка, за версією видання, є дорогою, страшненькою та кривою.
Минулоріч у новорічні свята миколаївських чиновників розкритикували: мовляв, дуже бідно оформили міську центральну площу, а на ялинку й зовсім було шкода дивитися. Цього року в мерії вирішили замовити дуже дорогу ялинку. Гілки закріпили на металевому каркасі, прикрасили зеленими світлодіодами, сніжинками й бантами. Але й ця ялинка не догодила: місцеві жителі стали обурюватися і висміювати її зовнішній вигляд. Мовляв, мало того, що страшненька на вигляд, так ще й поставили криво. Втім, після того, як її вирівняли, прикрасили й запалили, хвиля невдоволення стихла.
Технічні характеристики:
- штучна;
- висота - 22 м;
- вартість - 2 млн 799,5 тис грн;
- прикраси - LED-ілюмінація та 42 фігури вартістю 2,5 млн грн.
Фото: niklife.com.ua
А Одеська – найзагадковіша, адже інформацію про неї поки тримають у таємниці. Швидше за все, кажуть, що це буде торішнє штучне дерево висотою 20 метрів. Її обіцяють прикрасити різнобарвною ілюмінацією.
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть частину тексту і натисніть Ctrl+Enter