"Та він вже з нами у салоні їде друге коло": стали відомі нові подробиці смерті молодика у черкаській маршрутці
Реклама
Кондуктор та водій черкаської маршрутки №25, у якому нещодавно помер пасажир, не поспішали викликати швидку допомогу чоловікові. До того ж, як вони повідомили, молодик проїхав у маршрутці не одне коло.
Про це Zmi.ck.ua розповів свідок подій, який бачив цю ситуацію на власні очі, Дмитро Масленников.
Нагадаємо, за інформацією патрульних, о 19:25 надійшов виклик про те, що в маршрутку зайшов чоловік віком 25 років, сів на сидіння та заснув. Кондукторка намагалася розбудити молодика, але той на запитання не відповідав та не подавав ознак життя. Тоді на місце викликали бригаду медиків, лікар констатував біологічну смерть.
Фото: патрульна поліція Черкаської області
"Я бачив, що сидить якийсь молодий чоловік, якщо не помиляюся, у другому ряду. Коли ми під’їжджали до моєї зупинки, то жінка, яка сиділа напроти нього, запитала у кондуктора: "А що з хлопцем, може, швидку викликати?". Вона сказала: "Та він уже з нами другий круг, п’яний зайшов, не можемо розбудити". Коли жінка почала припускати, що, може, хлопцеві зле, водій повторив слова кондуктора. Жінка все ж почала викликати швидку, я якраз тоді вийшов на вулиці Кривалівській. Потім побачив, що автобус вже стояв на аварійці. Тобто вони зупинилися, бо я так розумію, у "швидкій" попросили зупинити автобус, щоб не гнатися за ним по всьому місту", - розповів чоловік.
Начальник управління транспорту міськради Віталій Москаленко у коментарі Zmi.ck.ua зазначив, що у своїх пояснення кондуктор розповіла, що пасажир ні на що не реагував, йому викликали швидку допомогу, ті вже констатували смерть.
"Сумніваюсь, що його возили кілька кілець, тому що на кінцевій пасажира мали висадити. І ви знаєте наших кондукторів - вони будь-кого виженуть. У поясненнях не йшлося, скільки кілець його провозили. За правилами на кінцевій зупинці всі мають вийти", - сказав Віталій Москаленко.
Отримати коментар від перевізника - ДП "Чарз-авто", який обслуговує маршрут №25, на жаль, не вдалося.
Журналісти Zmi.ck.ua звернулися також до моргу, аби з’ясувати, який час смерті встановили медики. Втім, там лікар повідомив, що не може розповсюджати цю інформацію та зазначив, що визначити точний час смерті людини доволі складно. Стверджувати, за його словами, що в маршрутці провозили труп не можна, адже особа може тривалий час не подавати ознак життя, втім, залишатися живою.
Зазначимо, що найближчим часом ми звернемося за цією інформацією із офіційним запитом до поліції. Речник управління Нацполіції в Черкаській області Дмитро Грищенко у коментарі нашому виданню повідомив, що наразі результатів судмедекспертизи в поліції немає.
Черкаська юристка Наталія Даньковська у коментарі нашому виданню роз’яснила, чи зобов’язані були кондуктор та водій викликати "швидку" чоловікові, згідно із законодавством України.
"Є норма в Кримінальному кодексі України, яка стосується всіх, крім медичних працівників (для них є окрема стаття) - ненадання допомоги особі, яка перебуває в небезпечному для життя стані, при можливості надати таку допомогу або неповідомлення про такий стан особи належним установам чи особам, якщо це спричинило тяжкі тілесні ушкодження, - караються штрафом від 200 до 500 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або громадськими роботами на строк від 150 до 240 годин, або арештом на строк до 6 місяців.
Якщо ж це спричинило смерть потерпілого - обмеження волі на строк від 3 до 5 років або позбавлення волі на строк від 2 до 5 років. Тобто, якщо кондуктор, водій чи навіть пасажири, які ймовірно могли допомогти пасажиру, але цього не зробили теоретично можуть бути притягнуті до кримінальної відповідальності. В будь-якому випадку завжди варто залишатися людяними і краще зайвий раз уточнити і переконатися, що таки людина перебрала зайвого, і не потребує допомоги", - зазначила у коментарі Наталія Даньковська.
За її словами, Законом України "Про автомобільний транспорт" та Правилами надання послуг пасажирського автомобільного транспорту не передбачено обов’язок водія чи кондуктора викликати швидку.
Юристка також зауважила, що Закон і Правила передбачають право водія не допускати до поїздки пасажирів, які не мають квитків або не пред'являють посвідчення про право на пільги, перебувають у стані алкогольного чи наркотичного сп'яніння, порушують громадський порядок, мають при собі небезпечні вантажі. Тобто водій не зобов'язаний висаджувати пасажира, а тільки має таке право.
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть частину тексту і натисніть Ctrl+Enter