Трансплантацію органів планують проводити у Черкасах
Реклама
У середині липня 2020 року Уряд України окремою постановою створив 9 центрів трансплантації органів. До переліку закладів потрапив і Черкаський обласний онкологічний диспансер. Про це повідомив директор установи Віктор Парамонов.
Про це інформує інтернет-видання Про Все.
За словами директора онкодиспансеру, потрапити до списку центрів трансплантації органів - величезний плюс для Черкаської області.
- Але трансплантацію органів неможливо виконати в межах лише одного закладу. Аби розпочати проведення пересадок потрібно ще мінімум п’ять лікарень: ми плануємо залучити медичні заклади від Умані до Золотоноші, лише тоді буде результат, - говорить Віктор Парамонов.
Також він зазначив, що пересадки органів дадуть поштовх для подальшого розвитку медицини в області з перспективою мінімум на 20 років.
- Зараз у нас є дозвіл, і ми вже почали розробляти покрокову програму дій. Ми склали перелік того, що нам необхідно для роботи. Вартість всього склала близько 12 мільйонів гривень. Скільки ж коштів нам виділять, вирішать уже на вересневій сесії обласної ради, - каже директор онкодиспансеру.
З 25-го листопада 2019 року в Черкаському обласному онкологічному диспансері вперше в області почали проводити аутологічні трансплантації кісткового мозку.
- Ми вже восьмий місяць займаємося трансплантацією стовбурових клітин кісткового мозку. Підготовка до цих операцій була непростою, але ми з нею впоралися. Тому впораємося і з підготовкою до пересадки органів, - розповідає Віктор Парамонов.
Завідувачка обласного лікувально-діагностичного гематологічного центру Черкаського онкодиспансеру Олена Лук’янець розповідає, що наразі в закладі провели 19 аутологічних трансплантацій кісткового мозку, тобто пересадку власних клітин пацієнтів.
- Коли ми створювали програму, то підрахували, що для Черкаської області кількість пацієнтів, які потребують пересадки кісткового мозку, може сягнути до 40 осіб на рік. Але оскільки ми були одним із перших закладів, які увійшли до “пілотного проєкту” Міністерства охорони здоров’я, до нас почали приїжджати люди не лише з Черкащини, а й з усієї України. Відповідно, кількість пацієнтів зросла. Очікуємо, що до кінця року ми проведемо мінімум 30 таких операцій, - зазначає Олена Лук’янець.
Заступник директора з наукової роботи Національного інституту раку Сергій Коровін зауважує, що трансплантологія в межах областей - це перспективне майбутнє.
- Я думаю, що Черкаський обласний онкодиспансер найближчим часом може стати конкурентом навіть на європейському ринку, - говорить Сергій Коровін.
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть частину тексту і натисніть Ctrl+Enter