Травмовані через ожеледицю черкащани звертаються до суду по компенсацію
Реклама
Щоправда на пошуки відповідальних потрібно багато часу.
Черкаські адвокати розповіли журналістам vikka.ua як потерпілі відстоюють свої права у судах. Через неприбрані тротуари, черкащани отримують безліч травм. За словами головного лікаря третьої Черкаської міської лікарні швидкої медичної допомоги Олександра Федорука, кількість звернень від черкащан більшає на 20%.
Однак притягти винних до відповідальності бажають далеко не всі. Як запевняють адвокати, шанси виграти справу є.
ЧИТАЙТЕ: На голову черкащанину із даху будинку впало багато льоду та снігу
Цього року снігова брила з даху вже вклала одного черкащанина на лікарняне ліжко. Тепер його рідні готуються отримати відшкодування від Соснівської СУБ.
Черкаський адвокат Людмила Гриценко вважає судові справи проти комунальних підприємств чи фірм, що мають займатися утриманням будинків та доріг, складними. "В моїй практиці був випадок, коли клієнт пошкодив авто через люк, що був у неналежному стані. Справа була непростою. Довелось довго з’ясовувати, хто саме буде відповідачем у справі і якому підприємству належить цей люк: водоканалу, міськраді чи облавтодору. Позов врешті-решт було задоволено, клієнт отримав фінансову компенсацію, але не в тому розмірі, на яку він розраховував", - зазначила Людмила Гриценко.
За словами юриста, люди доволі рідко готові пред’явити юридичні претензії у зв’язку з травмуванням через недбалість комунальників чи будинкоутримувачів. "Звернулася мама з дитиною, на яку з даху впала купа снігу. Від удару дитина втратила свідомість і у сім’ї були побоювання щодо стану її здоров’я. Знов-таки довелося з’ясовувати, хто відповідальний за утримання в належному стані будинку. Спочатку думали, що ЖЕК. Потім виявилося, що ОСББ не виділило кошти на прибирання снігу. Доки з’ясовували, постраждалій стало краще і до суду діло не дійшло", - поділилась досвідом адвокат.
Черкаський адвокат Юрій Сівов вважає, що шанси виграти судову справу проти підприємств, що недбало ставляться до своїх обов’язків по утриманню територій, є. "У мене була справа, коли через яму на дорозі у клієнта лопнуло два колеса. Ми дійшли до Вищого господарського суду в Києві. Всі суди виграли і Черкаська міська рада мала виплатити йому компенсацію", - розповів адвокат.
У Черкасах також був прецедент, коли постраждалий через неприбирання льоду на вулиці Смілянській, біля Центрального ринку, виграв справу. Більше того, він отримав від Обласного об'єднання колгоспних ринків Черкаської Облспоживспілки грошову компенсацію за моральну травму.
Так, у червні 2012 року Придніпровський районний суд Черкас виніс рішення стягнути на користь позивача грошові кошти в якості відшкодування останньому матеріальної шкоди у розмірі 9 тисяч 155 гривень. Крім того, суд частково задовольнив компенсацію моральної шкоди у розмірі 1 тисячі гривень.
Пізніше колегія суддів судової палати в цивільних справах Апеляційного суду Черкаської області змінила рішення по відшкодуванню моральної шкоди, збільшивши її до 10 тисяч гривень.
Фото: Facebook, Микола Кудрявцев
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть частину тексту і натисніть Ctrl+Enter