Реклама
Реклама
12.12.14 10:23

У ЧДТУ фінансовий конфлікт набирає обертів


Реклама
У ЧДТУ фінансовий конфлікт набирає обертів
 
У ЧДТУ продовжують розбирати нашумілий конфлікт на кафедрі туризму та готельно-ресторанної справи. Студенти сподіваються, що крапку у справі поставить міністерство освіти, ректор надіється на букву закону. Завідувачка ж кафедри, яку звинувачують  у збиранні грошей зі студентів вважає, що це штучний привід, аби звільнити її з посади. А тим часом університет втрачає можливість подальшого стажування студентів за кордоном.
 
Закордонне стажування перетворилося на фінансову дилему
 
Нещодавно ЧДТУ прославився не науковими чи освітніми досягненнями, а конфліктом, який закрутився навколо кафедри туризму та готельно-ресторанної справи  факультету економіки та управління. У центрі уваги опинилася завідувачка цієї кафедри Лариса Чепурда та її студентка Анна Дернова. І поки студенти на канікулах, у ситуації намагаються розібратися правоохоронці.  А тим часом конфлікт вже перейшов на особистісну площину між викладачем та студенткою.
 
Як уже повідомлялося раніше у ЗМІ, кафедра туризму та готельно-ресторанної справи співпрацювала із агентством, яке допомагало із організацією стажування черкаських студентів у Туреччині.
 
–  Це турецький проект – стажування студентів за кордоном. Таке стажування вигідне, насамперед, самим студентам, адже вони там отримують і досвід і зарплату від 500 доларів – розповідає завідувачка кафедри, доктор економічних наук, почесний працівник туризму Лариса Чепурда.
 
До такого проекту, за словами Лариси Михайлівни,  її кафедра йшла поступово і нарешті налагодили співпрацю. Завдяки домовленості з агентством, студентів на стажування направляли у престижні готелі.
 
–  Нашим студентам оплачувався переліт, проживання та харчування. Таке стажування – це важливий момент для підготовки спеціалістів, – вважає пані Лариса.
 
Та всі враження від стажування у студентів знівелювалися непорозумінням, яке закрутилося опісля їхнього нещодавнього повернення до Черкас.
 
–  Це не можна було назвати конфліктом – це звичайна робоча ситуація, яка склалася з однією студенткою, – запевняє Лариса Чепурда.
 
Фінансові питання – то не компетенція кафедри
 
Далі завідувачка кафедри переповідає історію, яка виникла через те, що не всі готелі проплатили агентству кошти за переліт черкаських студентів до Туреччини. Це, за словами пані Лариси, з’ясувалося восени.
 
– Я порадила менеджеру агентства звернутися безпосередньо до самих студентів, які тоді ще перебували на стажуванні, щоб вони на місці вирішили це питання, або ж у крайньому випадку можна було попросити студентів компенсувати цю суму із зароблених ними коштів. Вони ж там непогано заробляють, – переконана завідувачка кафедри.
 
Із 30 стажерів некомпенсованим залишався переліт тринадцяти. Компенсація за кожного студента оцінювалася агентством у сто доларів.
 
–   Частина студентів після контактування із готелями, зрозуміли, що компенсації таки не було. Тому, щоб і надалі потрапляти у ці проекти, вони зібрали гроші самостійно та зробили проплату агентству. Я вважаю, що це особиста справа кожного студента – платити чи не платити, – твердо каже Лариса Чепурда. –  При чому тут кафедра? Ми лише передали інформацію, а фінансові питання – то вже не наша компетенція.
 
Заплатити з власного гаманця згодилося семеро осіб. Ці студенти запевняють, що це не хабар, а можливість й надалі продовжувати закордонне стажування.
 
–   Ми працювали у ВІП-готелях й мали можливість отримати хорошу практику, заробити гроші, тому могли дозволити собі розрахуватися по сто доларів за квитки, які за нас не заплатили готелі,  – розповідає староста однієї з груп та студентський декан Оксана Яременко.  – Кошти збирала не Лариса Михайлівна, а я. Саме я їх і пересилала одним платежем, щоб було дешевше. У мене є квитанція.  Ніхто нікого не примушував здавати гроші. Менеджери з якими ми зв’язувалися справді підтверджували, що кошти за наші квитки не сплачували. Порівняно з тим, що ми там заробляли, то сто доларів не надто велика сума. Було значно важливіше зберегти партнерські стосунки із агентством.
 
Але пересилати кошти агентству погодилися не всі студенти. Серед таких Анна Дернова.  Саме через цю дівчину, на думку зав кафедри, і розгорівся конфлікт.
 
–  У грубій формі вона почала говорити мені, що не зобов’язна нічого платити. Поводила себе зверхньо та нахабно. Така поведінка не гідна студентки, – обурюється Лариса Чепурда.
 
Студентка, яка відмовилася платити пішла до УБОЗу
 
Анна Дернова в ЧДТУ навчається із лютого, до того здобувала освіту в Києві. Вона зазначає, що прописаного в документах пункту про компенсацію студентами ніде не бачила.
 
–   Умови були такі, що туди ми їдемо повністю за рахунок приймаючої сторони, що включало і оплату квитків туди й назад. Нас  запевнили, що під час стажування жодних коштів з нас не зніматимуть і ми нікому нічого не повинні платити, – розповідає  Анна Дернова. – А після повернення нам сказали: «Дівчата, не жлобимся, здаємо по сто доларів. Поважайте людей, вони вам так допомогли». Тому я так і не зрозуміла, чому я повинна виплачувати кошти. Немає різниці скільки я заробила там, але просто так віддавати гроші мені не хотілось
 
Студентка каже, що заяву до міліції вона понесла не відразу після цього факту, а вже після безпосередньої розмови на кафедрі із завідувачкою.
 
–  Можна сказати, що на мене морально та психологічно тиснули. Але зараз викладачі, які це чули, все заперечують. А моїй мамі почали казати, що, можливо, я не зможу здати сесію. Мене це дуже обурило і тому я написала заяву до УБОЗу. Чому до УБОЗу? Так мені порекомендували. Також звернулася до антикорупційного комітету.
 
Так само вчинила і ще одна студентка.  У прес-службі міліції наявність заяв в УБОЗі підтвердили і зазначили, що наразі відкрито кримінальне провадження за статтею 190 Кримінального Кодексу України (шахрайство). Більше нічого не коментують, посилаючись на те, що нині триває слідство.
 
Завідувачка кафедри припускає, що цим конфліктом справа не завершиться
 
Однак, завідувачка кафедри Лариса Чепурда тепер переконана, що ситуація із агентством використовується спеціально і зараз регулюється кимось в ручному режимі. А кінцева мета конфлікту – звільнити її із займаною посади, тому й шукається компромат проти неї.
 
–   Я не можу сказати, що це особиста справа Тамари Качали (ректор ЧДТУ – ред), але є якісь ручні важелі, які це рухають. Подібні думки викликають хоча б такі факти: викликати дітей до УБОЗу почали 20 листопада, 24 листопада Тамара Миколаївна на ректораті оголосила, що вже  відкрито кримінальне провадження, а воно відкрито 26 листопада. Тож виникає запитання, як вона могла знати про провадження на кілька днів раніше, – веде розмову пані Лариса.
 
Також вона додає, що такий конфлікт зовсім не на руку закордонній співпраці.
 
– Через цю ситуацію ми втратили партнерів. Навряд чи надалі вони захочуть направляти наших дітей на стажування за кордон і  вже зараз не відповідають на наші дзвінки. Агентство знайде десятки інших вузів, які захочуть, щоб їхні студенти стажувалися закордоном. Було б логічно, якби ректор загасила цей конфлікт ще на його початку, – вважає Лариса Чепурда. – Але ректор мене відразу не викликала і зі мною на цю тему не розмовляла.
 
Ректор навчального закладу Тамара Качала зайняла нейтральну позицію, посилаючись на те, що зараз  це компетенція не її, а правоохоронних органів. У коментарі «Про все» Тамара Качала зазначила, що на ректораті було вирішено створити моніторингову комісію із числа студентів та викладачів, які ретельно вникнуть у конфлікт та спробують в ньому розібратися.
 
–  Щоб не було упереджень до складу комісії не входить адміністрація, – запевняє Тамара Качала. – Але університет – це інтелектуальне середовище, і в ньому мова має йти про досягнення, а не про гроші.
 
Водночас вона вважає, що хоч конфлікт в ЧДТУ і є, але він не позначиться на авторитеті закладу. А крапку в ньому поставлять правоохоронні органи.
 
Студентка ж, яка написала заяву вже прийняла рішення, що в разі, якщо справа  не зрушиться у вигідну для неї сторону, перейде навчатися на інший факультет.
 
–  Тут більше запитань, ніж відповідей, – припускає Анна Дернова. – Я не знаю, куди ці кошти пішли і так само не знаю, чому називається сума у сто доларів, а не інша. Від інших студентів я почула, що така ситуація вже не вперше. Всі дають кошти, щоб потім спокійно навчатися.
 
Читайте нас у Telegram-каналі. Там коротко і ясно.


Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть частину тексту і натисніть Ctrl+Enter
#ЗМІ #Черкаси #новини #ЧДТУ #фінанси #конфлікт
Источник:  http://provce.ck.ua/

Останні новини

21 листопада 2024
Читайте нас у Telegram. Підписуйтесь на наш канал
20:11
Енергетики оновили графіки відключення світла у Черкаській області
19:01
На Черкащині ще додали черги на відключення світла
18:00
Троє травмованих: у поліції повідомили подробиці ДТП на Уманщині
17:05
У "Новій якості" попередили черкащан про технічний збій
16:56
На Черкащині прогнозують небезпечні метеорологічні явища
16:11
На Калинопільщині попрощаються із загиблим сапером
15:47
У Черкасах на білбордах з'явилися постери із захисниками
15:18
Мокрий сніг та дощ: де на Черкащині найбільше випало опадів 
14:08
На Черкащині знову змінили графік відключення світла
13:58
У Шполі на кладовищі встановили камери після осквернення могил полеглих захисників 
13:44
На Уманщині в ДТП постраждали двоє осіб
12:51
У Черкасах підліток влаштував погоню на авто від поліцейських
12:39
Рибне господарство запрошує черкащан на роботу
11:58
У Черкасах юнак викрав у малолітньої дівчинки телефон та втік
11:37
У черкаській багатоповерхівці сталася пожежа: 7 осіб евакуювали 
10:33
Від ворожого удару в Одесі згинув поліцейський із Черкас
10:23
В одному із сіл Уманщини виявили нелегального мігранта із рф
09:49
На Чигиринщині засудили винуватця смертельної аварії
08:08
На Черкащині оновили графік відключень світла на 21 листопада
20 листопада 2024
20:02
У Черкасах довгожительку привітали зі 100-річчям
19:03
Енергетики оновили графік відключення електроенергії на Черкащині на 21 листопада
18:01
Жовтий рівень небезпеки: на Черкащині прогнозують опади