У Черкасах діє небезпечний “Робін Гуд”?
Реклама
Вже близько семи років у «Ювілейному» парку діє спортивна траса «Робін Гуд» – полоса перепон на висоті понад 3 метри серед дерев.
Черкащани скаржаться, що хоч цей спортивний атракціон є родзинкою міста та цікавою розвагою для відпочивальників, сьогодні він перебуває в аварійному стані через зношеність елементів конструкції та відсутність капітального ремонту, пише Про Все.
Олексій часто проводить вихідні з дітьми у парку «Ювілейний». Спортивна траса – одна з найулюбленіших розваг малюків. І якщо раніше тато спокійно дозволяв дітям підкорювати висоту, після того, як спробував пройти «Робін Гуда» сам та оцінив його стан, побоюється пускати на трасу дітей.
– Я стурбований, оскільки те, що я побачив мене шокувало. Технічний стан цієї конструкції просто жахливий: дерев’яні частини траси в багатьох місцях згнили, металеві троси та кріплення заржавіли, спорядження по зовнішньому стану далеке від ідеального. Хоча адреналіну та вражень від цього не менше, виникає побоювання, що «Робін Гуд» може бути небезпечним для відвідувачів, а ними в основному є діти. Це екстремальна розвага, тому безпека тут повинна бути на найвищому рівні, – зазначив Олексій у коментарі “Про все”.
За словами головного інженера фірми “К-2 Сервіс” (яка займається промисловим альпінізмом) Андрія Радіонова, актом по техніці безпеки туристичних чи екстремальних трас встановлено, що перед кожним її запуском в користування повинен бути проведений повний візуальний огляд та перевірка спорядження.
– Якщо спорядження має тріщини, надщерблення та пошкодження, то воно не допускається до експлуатації. Дерев’яні та металеві частини конструкції повинні ремонтуватись або замінюватись при їх візуальному зношенні. А також при перевірці їх перед запуском траси в експлуатацію кожного сезону. Нормативними документами закріплено, що кожен майданчик повинен витримувати навантаження в 150 кг без деформації, в іншому випадку він вимагає заміни. Кожен із результатів перевірок повинен заноситись в журнал експлуатації траси. Також вся територія під майданчиками та етапами повинна бути огороджена для запобігання травматизму у городян від можливих падінь спорядження, – наголошує спеціаліст.
Також він зазначив, що під час проходження траси за умови, що її проходить один учасник, за процесом повинні стежити два інструктори.
Екс-директор КП “Дирекція парків” Олександр Радуцький стверджує, що за станом спортивної траси повинен стежити його наступник, теперішній очільник черкаських парків Микола Бондаренко, як це робив він за часів своєї роботи в комунальному підприємстві.
– Ця траса була у нас на балансі, тому ми постійно стежили за її станом. Де карабінчик потрібно було замінити, де дошку, де частину траси, ми завжди знаходили на це гроші і ремонтували. Були часи, коли не було грошей у “Дирекції парків”, тоді я давав на ці потреби власні кошти. Директор парку повинен стежити як за станом атракціонів, так і за наявністю необхідних для функціонування дозволів, за проведенням періодичних перевірок, – зазначив Радуцький.
Директор “Дирекції парків” Микола Бондаренко натомість повідомив, що “Робін Гуд” наразі перебуває на балансі підприємців, які його обслуговують. Відповідно і ремонт атракціону вони проводять самостійно.
– Мені вони повідомляють про постійні ремонти. Три дні тому я спілкувався з власником, який попросив зменшити вартість оренди, оскільки вони постійно проводять ремонти: замінюють троси, карабіни, а це дуже затратна річ. Тому я пішов на зустріч, і мені пообіцяли, що на наступному тижні вони замінять спусковий трос. На перший погляд ця траса в нормальному стані. По вашому дзвіночку я прийду ще раз і перевірю це, – наголосив Бондаренко.
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть частину тексту і натисніть Ctrl+Enter