У Черкасах гасили пожежу на нафтобазі (ВІДЕО)
Реклама
В Черкасах на території нафтобази ТОВ «Черкаси – нафта 2008» відбулися масштабні пожежно-тактичні навчання.
Актуальність їх проведення пов’язана із надзвичайно складною пожежою, яка нещодавно сталася на нафтобазі ТОВ «Побутрембудматеріали» у смт. Глеваха в Київській області, в ліквідації якої також брали участь і черкаські пожежні.
Із урахуванням власного досвіду, Черкаські рятувальники обрали для навчань схожий об’єкт, який являє собою відкритий резервуарний парк для накопичення та зберігання нафтопродуктів і масел, та знаходиться в житлово-промисловій зоні міста. І хоча він відноситься до вибухо-пожежонебезпечних об’єктів на противагу нафтобазі, що згоріла у Васильковському районі Київської області, має значно кращу систему протипожежного захисту, яка у разі загрози, дозволить істотно обмежити небезпеку і для підприємства і для сусідніх об’єктів міста.
Під час тренування, пожежні Державної служби з надзвичайних ситуацій відпрацьовували дії, спрямовані на ліквідацію умовної пожежі в резервуарі для зберігання бензину, ємністю 1000 кубічних метрів.
У відповідності до легенди навчань, пожежа сталася під час проведення обслуговування запірної арматури резервуару. Після спалаху парів та самого бензину, вогонь швидко поширився по поверхні резервуару. Добровільна пожежна дружина підприємства терміново вжила заходів до охолодження палаючого резервуару а охорона підприємства повідомила про подію за номером «101».
На другому етапі навчань, на допомогу пожежній команді нафтобази за підвищеним номером виклику, прибули пожежно-рятувальні підрозділи Черкаського гарнізону Управління ДСНС, а також Інституту пожежної безпеки ім. Героїв Чорнобиля.
Ліквідація пожеж підвищеної складності з наявністю високих та надвисоких температур, а температура горіння паливно-мастильних матеріалів складає більше 1300 градусів, вимагає від пожежних не лише оперативності, а й вміння професійно працювати у спеціальних тепловідбиваючих костюмах та психологічної стійкості.
Виконуючи завдання оперативного штабу та керівників бойових дільниць, аби не допустити поширення вогню на найближчі резервуари з дизельним паливом, використовуючи потужні лафетні стволи рятувальники відпрацювали охолодження умовно палаючого резервуару, а також з метою ліквідації загорання пального провели на об’єкті кілька пінних атак.
“Вже нікому не треба пояснювати що нафтобаза – це об’єкт підвищеної небезпеки, і в разі реальної загрози навіть найменше зволікання або заминка можуть призвести до трагічних наслідків. Знання та вміння, отримані в умовах тренувальних занять, в реальних умовах НС допоможуть рятувальникам мінімізувати наслідки катастрофи. Дані навчання показали злагодженість при взаємодії всіх сил і засобів що входять в систему цивільного захисту і її готовність до ліквідації подібних подій”, – зазначив начальник Управління Державної служби України у Черкаській області генерал-майор служби цивільного захисту Віктор Гвоздь.
У свою чергу, підбиваючи підсумки навчань, заступник начальника Управління з реагування В’ячеслав Гончар, ще раз зробив наголос на особливості цього тренування: «Мета навчань не лише вивчення оперативно-тактичних особливостей об’єкта, і відпрацювання навичок при гасінні пожеж в резервуарних парках. Досвід пожеж на аналогічних підприємствах вимагає удосконалення тактичної підготовки начальницького складу, і відпрацювання нових прийомів і способів гасіння» – зазначив В’ячеслав Володимирович.
До участі у цих масштабних навчаннях з ліквідації умовної надзвичайної ситуації були залучені 8 одиниць пожежної та спеціальної техніки, а також 175 осіб особового складу Управління ДСНС, Інституту пожежної безпеки ім. Героїв Чорнобиля, фахівців та спеціалістів нафтобази, і спеціалізованих бригад оперативних та рятувальних служб міста.
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть частину тексту і натисніть Ctrl+Enter