У Черкасах хочуть перенести "Будинок трауру" через дітей?
Реклама
На минулому засіданні виконкому міський голова заявив про бажання перенести Будинок жалоби, який вже тридцять років розміщується між дитячим парком та музичною школою. Категорично проти такої ініціативи виступають у «Комбінаті комунальних підприємств», адже буквально через дорогу міська влада надала дозвіл на розміщення подібного об’єкту приватному підприємцю, пишуть Вечірні Черкаси.
— Я переконаний, що ця архітектурна пам’ятка має бути включена у комплекс дитячого парку та музичної школи. Як варіант це може бути археологічний музей, який сьогодні просто необхідно створювати та рятувати експозицію, яка зараз пропадає. Це ж не лише питання про будинок, а й про двір, де відбуваються прощальні церемонії, їздять машини, грає оркестр. Я вважаю, що поруч з дитячим парком та музичною школою таке сусідство не зовсім вдале, — аргументує міський голова Сергій Одарич.
Мер переконаний, місто повинне мати монополію на кладовищах Черкас, однак що стосуються ритуальних послуг, то це не сфера, де міська влада може вступати у конкуренцію із приватниками. Ініціативу міського голови підтримують і черкаські молоді мами.
— Це ненормально, коли ти гуляєш із колясочкою, а перед тобою йде траурна процесія. Я знаю дуже багато мам, які під’їжджаючи до Будинку жалоби, просто переходять на інший бік дороги. Також ми водимо дітей в музичну школу. Мами проти такого сусідства, — звернулася до виконкому депутат Черкаської міської ради та молода мама Ольга Колісник.
У комунальному підприємстві «Комбінат комунальних підприємств» не розділяють переконань міського голови та молодих мам міста і не бачать жодної можливості для перенесення Будинку жалоби.
— Мотивація, що Будинку жалоби не місце біля музичної школи та дитячого парку, мені зрозуміла. Не зрозуміло лише, чому міська влада, плануючи нас перенести, дає дозвіл приватній організації тут же навпроти музичної школи відкрити свій будинок жалоби. У мене складається враження, що це свідоме прагнення присадити комунальне підприємство, не дати нам можливість заробити якусь копійку, — аналізує директор комунального підприємства «Комбінат комунальних підприємств» Анатолій Бейн. — Наш Будинок жалоби має зал, де люди можуть попрощатися із померлими. Усі черкащани знають, де знаходиться Будинок жалоби, усім до нього зручно дістатися, адже він вже тридцять років розміщується у центрі міста. Я вважаю, що нам його потрібно просто капітально відремонтувати.
Черкаський Будинок жалоби належить до небагаточисельних архітектурних пам’яток нашого міста. На його капітальний ремонт комунальне підприємство планує витратити близько півмільйона гривень та не більше року. Ремонт проводитимуть у кілька етапів, аби не заважати оформленню замовлень та траурним церемоніям.
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть частину тексту і натисніть Ctrl+Enter